Sobota, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Umowa na wyciąg narciarski podpisana

Jest szansa, że wyciąg do nart wodnych jednak powstanie na Jeziorze Domowym Małym w Szczytnie. Burmistrz Danuta Górska podpisała umowę z warszawską spółką na warunkową dzierżawę terenów potrzebnych do inwestycji.


Umowa zakłada dzierżawę na 15 lat. Rocznie spółka będzie musiała do kasy miasta wpłacać około 2 tys. zł.

- Dzierżawa jest obostrzona pewnymi warunkami, bo nie chcemy, aby powtórzyła się historia wieży ciśnień – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Te warunki to między innymi kaucja na wypadek, gdyby inwestycja zrealizowana została tylko w części i to my musielibyśmy przywrócić teren do dawnego stanu, czy chociażby zapis, że inwestycja musi zostać zrealizowana do czerwca 2018 roku, bo jeśli nie, to umowa dzierżawy wygasa. Dobrze się zabezpieczyliśmy, ale liczymy, że inwestor wykona swoje plany, bo co tu dużo mówić, narty wodne mogą okazać się atrakcją Szczytna. I wówczas nie będziemy musieli korzystać z tych zabezpieczeń.

Sam inwestor jest dość tajemniczy i niechętnie mówi o swoim projekcie.

- Wybraliśmy Jezioro Małe Domowe, bo ma idealne warunki do tego typu sportu – mówi Maciej Kowarzyk, przedstawiciel inwestora. - Mogę też uspokoić mieszkańców, którzy obawiają się hałasu wyciągu. Jest on cichy, bo elektryczny. Spełnia wszystkie normy. Najgłośniejszy na jeziorze będzie człowiek.

Wyciąg, który ma powstać w Szczytnie ma być najnowocześniejszy w kraju – tak zwany sześciosłupowy. - Czegoś takiego jeszcze nie ma w Polsce – mówi Kowarzyk.Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2017-08-24 10:57:15

Jedwabno podsumowało wakacje (zdjęcia)

  • Środa, 2017-08-23 14:26:43

Podpisana przebudowa domu kultury

  • Piątek, 2017-05-12 09:35:50

Studenci podsumowali Jurandalia 2017Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze