Niedziela, 20 Sierpień, Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Umowa na wyciąg narciarski podpisana

Jest szansa, że wyciąg do nart wodnych jednak powstanie na Jeziorze Domowym Małym w Szczytnie. Burmistrz Danuta Górska podpisała umowę z warszawską spółką na warunkową dzierżawę terenów potrzebnych do inwestycji.


Umowa zakłada dzierżawę na 15 lat. Rocznie spółka będzie musiała do kasy miasta wpłacać około 2 tys. zł.

- Dzierżawa jest obostrzona pewnymi warunkami, bo nie chcemy, aby powtórzyła się historia wieży ciśnień – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Te warunki to między innymi kaucja na wypadek, gdyby inwestycja zrealizowana została tylko w części i to my musielibyśmy przywrócić teren do dawnego stanu, czy chociażby zapis, że inwestycja musi zostać zrealizowana do czerwca 2018 roku, bo jeśli nie, to umowa dzierżawy wygasa. Dobrze się zabezpieczyliśmy, ale liczymy, że inwestor wykona swoje plany, bo co tu dużo mówić, narty wodne mogą okazać się atrakcją Szczytna. I wówczas nie będziemy musieli korzystać z tych zabezpieczeń.

Sam inwestor jest dość tajemniczy i niechętnie mówi o swoim projekcie.

- Wybraliśmy Jezioro Małe Domowe, bo ma idealne warunki do tego typu sportu – mówi Maciej Kowarzyk, przedstawiciel inwestora. - Mogę też uspokoić mieszkańców, którzy obawiają się hałasu wyciągu. Jest on cichy, bo elektryczny. Spełnia wszystkie normy. Najgłośniejszy na jeziorze będzie człowiek.

Wyciąg, który ma powstać w Szczytnie ma być najnowocześniejszy w kraju – tak zwany sześciosłupowy. - Czegoś takiego jeszcze nie ma w Polsce – mówi Kowarzyk.



Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-05-12 09:35:50

Studenci podsumowali Jurandalia 2017

  • Piątek, 2016-04-22 14:15:47

F16 na wyciągnięcie dłoni

  • Czwartek, 2016-01-14 10:57:06

Wyciągnęli psa z lodowatej wody



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Rusza rowerowa dokumentacja
    Fajny pomysł
    Autor: Gabi
    2017-08-16 12:28:43
  • Ruszył remont poważne utrudniania na Lanca
    Panowie i Panie dziennikarze przyjedzcie i zobaczcie co sie dzieje na lanca przy Leyka, zostaje zlikwidowanych kilkanascie miejsc parkingowych dla mieszkanców na rzecz trawnika!!! Dzis w czasach gdy w kazdym domu jest samochód likwiduje sie miejsca parkingower!!!! To tyylko w Szczytnie jest mozliwym
    Autor: ieszkaniec
    2017-08-11 09:13:18
  • Szczytno na marginesie polskich miast?
    Brawo Pani G i radni aktualni i poprzednich kadencji!!! Więcej kwiatków i muzyki i jeszcze więcej utrącania inicjatyw które mogłyby miastu pomóc zarówno w wyjsciu z marazmu jak i w promocji sama wytwórnia "pał" czyt. WSPOL to trochę za mało. Szczytno miastem turystycznym - turysci przyjezdzaja tu tylko do Biedronki, Lidla , Kauflanda bo to są największe atrakcje miasta Szczytna
    Autor: macx
    2017-08-11 08:49:12
  • Budżet obywatelski trafi do „Trójki”
    wszystko jasne , tylko czz aby tak do konca obywatelski ten projekt?!
    Autor: macx
    2017-08-11 08:43:20
  • Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte
    to nic że dziecku potrzebny moze być lek po północy.......ma się opłacać !! co to q..a za radni !!
    Autor: wojtek
    2017-08-10 14:20:55
  • Biurowiec - Roman Żokowski
    No niestety budynek popada w ruinę przez właścicieli bo żądają za tą ruinę potężnych pieniędzy. Wiem ponieważ był inwestor który chciał to zaadaptować niestety ktoś to kiedyś kupił za grosze i koniecznie chce zbić na tym fortunę. Proszę sobie sprawdzić kto jest właścicielem budynku i wtedy artykuł będzie ciekawszy.
    Autor: mieszkaniec Szczytna
    2017-08-10 08:14:08
  • Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte
    No pewnie, że się nie opłacają. 90% ludzi przychodzi po bzdury, bez których można się obejść do rana. Leki potrzebne na cito stanowią ułamek procenta. Niektóre buce jeszcze potrafią żądać rabatów - ode mnie zawsze dostawali podwyżki. Nawet nie ma co wspominać o burakach turystach, to najgorszy sort! Żargonowo mówimy: pojemnik na mocz, kosmetyk i test ciążowy - oto zestaw dyżurowy! Dyżury powinny być finansowane z NFZ, tak jak reszta tzw. "służby zdrowia".
    Autor: Bartolini
    2017-08-09 22:09:29
  • Biurowiec - Roman Żokowski
    Jaki jest cel tego artykułu? ponarzekać dla samego narzekania? "czemu miasto nic z tym nie zrobi?" "czemu ktoś inny się tym nie zajmie?", "ludzie są źli" "ludzie są niedobrzy". Do tej pory inwestowałem w Szczytnie. Kupowałem rudery, remontowałem, wynajmowałem, niestety zaprzestaje działalności i przenosić się będę do innego miasta. Powodów jest kilka, raz że coraz ciężej znaleźć lokale w dobrej cenie (ja kupuję za poniżej 1tyś za metr), dwa od przyszłego roku wchodzi nowy układ w WSPolu, będzie o 150 studentów mniej, a to oznacza że na rynek w ciągu najbliższych 3 lat wysypie się 40 mieszkań. Trzy brak realnego wsparcia miasta dla inwestorów. Kocham moje miasto, ale pomieszkam tutaj na stare lata. Teraz pora się przenieść, jak tysiące innych osób.
    Autor: Grzegorz
    2017-08-09 14:50:23
  • Hardwoman – sierżant Agata Mendelewska
    Brawo.
    Autor: Opecjusz