Piątek, 20 Lipiec, Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Umowa na wyciąg narciarski podpisana

Jest szansa, że wyciąg do nart wodnych jednak powstanie na Jeziorze Domowym Małym w Szczytnie. Burmistrz Danuta Górska podpisała umowę z warszawską spółką na warunkową dzierżawę terenów potrzebnych do inwestycji.



Umowa zakłada dzierżawę na 15 lat. Rocznie spółka będzie musiała do kasy miasta wpłacać około 2 tys. zł.

- Dzierżawa jest obostrzona pewnymi warunkami, bo nie chcemy, aby powtórzyła się historia wieży ciśnień – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Te warunki to między innymi kaucja na wypadek, gdyby inwestycja zrealizowana została tylko w części i to my musielibyśmy przywrócić teren do dawnego stanu, czy chociażby zapis, że inwestycja musi zostać zrealizowana do czerwca 2018 roku, bo jeśli nie, to umowa dzierżawy wygasa. Dobrze się zabezpieczyliśmy, ale liczymy, że inwestor wykona swoje plany, bo co tu dużo mówić, narty wodne mogą okazać się atrakcją Szczytna. I wówczas nie będziemy musieli korzystać z tych zabezpieczeń.

Sam inwestor jest dość tajemniczy i niechętnie mówi o swoim projekcie.

- Wybraliśmy Jezioro Małe Domowe, bo ma idealne warunki do tego typu sportu – mówi Maciej Kowarzyk, przedstawiciel inwestora. - Mogę też uspokoić mieszkańców, którzy obawiają się hałasu wyciągu. Jest on cichy, bo elektryczny. Spełnia wszystkie normy. Najgłośniejszy na jeziorze będzie człowiek.

Wyciąg, który ma powstać w Szczytnie ma być najnowocześniejszy w kraju – tak zwany sześciosłupowy. - Czegoś takiego jeszcze nie ma w Polsce – mówi Kowarzyk.



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
    Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
    Autor: Mama
    2018-07-18 13:29:35
  • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
    Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
    Autor: Szczytniak
    2018-07-18 10:24:02
  • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
    Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
    Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
    2018-07-17 21:38:11
  • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
    Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
    Autor: Marcin
    2018-07-17 10:50:09
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
    Autor: massakra
    2018-07-14 18:07:40
  • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
    Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
    Autor: Maria
    2018-07-13 23:40:00
  • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
    Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
    Autor: stef
    2018-07-13 14:14:39
  • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
    Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
    Autor: anna
    2018-07-13 09:41:31
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
    Autor: Marian
    2018-07-12 12:41:27
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
    Autor: Piotr