Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Umowa na wyciąg narciarski podpisana

Jest szansa, że wyciąg do nart wodnych jednak powstanie na Jeziorze Domowym Małym w Szczytnie. Burmistrz Danuta Górska podpisała umowę z warszawską spółką na warunkową dzierżawę terenów potrzebnych do inwestycji.



Umowa zakłada dzierżawę na 15 lat. Rocznie spółka będzie musiała do kasy miasta wpłacać około 2 tys. zł.

- Dzierżawa jest obostrzona pewnymi warunkami, bo nie chcemy, aby powtórzyła się historia wieży ciśnień – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Te warunki to między innymi kaucja na wypadek, gdyby inwestycja zrealizowana została tylko w części i to my musielibyśmy przywrócić teren do dawnego stanu, czy chociażby zapis, że inwestycja musi zostać zrealizowana do czerwca 2018 roku, bo jeśli nie, to umowa dzierżawy wygasa. Dobrze się zabezpieczyliśmy, ale liczymy, że inwestor wykona swoje plany, bo co tu dużo mówić, narty wodne mogą okazać się atrakcją Szczytna. I wówczas nie będziemy musieli korzystać z tych zabezpieczeń.

Sam inwestor jest dość tajemniczy i niechętnie mówi o swoim projekcie.

- Wybraliśmy Jezioro Małe Domowe, bo ma idealne warunki do tego typu sportu – mówi Maciej Kowarzyk, przedstawiciel inwestora. - Mogę też uspokoić mieszkańców, którzy obawiają się hałasu wyciągu. Jest on cichy, bo elektryczny. Spełnia wszystkie normy. Najgłośniejszy na jeziorze będzie człowiek.

Wyciąg, który ma powstać w Szczytnie ma być najnowocześniejszy w kraju – tak zwany sześciosłupowy. - Czegoś takiego jeszcze nie ma w Polsce – mówi Kowarzyk.



Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-10-27 11:37:58

Umowa „na zamek” podpisana (zdjęcia)

  • Czwartek, 2017-08-24 10:57:15

Jedwabno podsumowało wakacje (zdjęcia)

  • Środa, 2017-08-23 14:26:43

Podpisana przebudowa domu kultury



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Jest kandydat na burmistrza Szczytna
    Czy PSL,SLD,PSL....to ten sam typ ludzi, iść tam gdzie nie trzeba się narobić tylko zbierać kasę. Wszyscy siebie warci.
    Autor: mieszkaniec
    2017-12-18 11:33:17
  • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
    Nie ładnie Elmed nie ładnie...
    Autor: Borys
    2017-12-16 12:44:23
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
    Autor: Aleksandra Orzoł
    2017-12-15 22:17:15
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
    Autor: Kasia
    2017-12-15 22:16:00
  • Znikająca zatoka autobusowa
    Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
    Autor: Rafał
    2017-12-15 15:27:18
  • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
    Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
    Autor: ga
    2017-12-14 15:07:59
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
    Autor: Hrynial
    2017-12-14 13:16:03
  • Policjanci polują na pieszych
    W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
    Autor: kama
    2017-12-14 09:44:19
  • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
    Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
    Autor: Rolniczka
    2017-12-13 23:10:24
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Co za dno
    Autor: Wiesław paleta