Czwartek, 17 Styczeń, Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Ultimate Frisbee, nasi w środku tabeli (zdjęcia)


Ekipa MuJAHedini Dysku (Warszawa) wygrała Mazurski Klimat 2018, czyli czwartą edycję halowego turnieju Ultimate Frisbee w dywizji Mixed (panowie i panie w jednej drużynie). Drużyna ze Szczytna, organizator zawodów, Dirty Dishes zajęła piąte miejsce.W turnieju wystąpiło 10 drużyn - z Polski i z Litwy. W zawodach wziął też udział tegoroczny Halowy Mistrz Polski z Warszawy oraz olsztyńska drużyna Szczupaki Olsztyn. Nagrodą główną w turnieju był drużynowy weekend na Mazurach. Twórcami i głównymi organizatorami wydarzenia są Anna Bogusz i Piotr Rogalski wraz z drużyną Dirty Dishes ze Szczytna we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu w Szczytnie i Miastem Szczytno.

 

Klasyfikacja końcowa drużyn:

 

1. MuJAHedini Dysku (Warszawa)

2. RJP (Warszawa)

3. Get Schwifty (Warszawa)

4. Kossmix Ultimate (Wilno, Litwa)

5. Dirty Dishes (Szczytno)

6. Dysko Polot (Legionowo)

7. Astro Disco Ultimate (Bydgoszcz)

8. Ultimatum Gdańsk

9. Flying Dragons (Toruń i Płock)

10. Szczupaki (Olsztyn)

 

WMVP (najbardziej wartościowa zawodniczka turnieju) - Monika Zaczkowska (RJP, Warszawa)

MVP - Piotr Latoszewski (Mujahedini Dysku, Warszawa)


Nagroda Spirit of the Game: Dirty Dishes

 

Poza wynikami sportowymi najważniejszą nagrodą jest tzw. Spirit of the Game - dla drużyny, która wykazała się szczególną postawą fair play i szacunkiem do przeciwników - każda z drużyn na turniejach ocenia przeciwników, uwzględniając takie kryteria jak: uczciwość i gra fair, faule i kontakt fizyczny, poszanowanie przeciwnika, pozytywne nastawienie i samokontrola.
 

Ultimate Frisbee - to wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych bezkontaktowy sport drużynowy, w którym drużyna atakująca ma za zadanie złapać plastikowy dysk w strefie punktowej bronionej przez przeciwnika. Celem drużyny będącej w obronie jest przejęcie dysku i rozpoczęcie własnego ataku.


Sport niezwykle satysfakcjonujący, w którym liczy się komunikacja, drużynowość, gra fair play - warto wspomnieć, że to jest sport, w którym zawodnicy sami rozstrzygają sporne sytuacje, bez sędziów. Ultimate uczy szacunku do zawodnika, gry zespołowej, zaufania, rozwija precyzję i szybkość. W sezonie letnim rozgrywany głównie na boiskach trawiastych o wymiarach 100 x 37 metrów, w sezonie halowym na boisku ok 44 x 25 metrów.

ab

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)
  Autor: jan
  2019-01-15 14:41:39
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.
  Autor: Śmieszek
  2019-01-14 16:26:44
 • Rozogi i Szczytno z certyfikatem „Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”
  Piekne wypelnienie zielonej sukienki. Moge wiedziec gdzie ta pania poznac?
  Autor: Pedro
  2019-01-14 09:42:19
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)
  Autor: mieszkaniec
  2019-01-14 08:32:53
 • Pasymski Disneyland – felieton Romana Żokowskiego
  No bez jaj, stary rynek jak i ratusz był obskurny i gburowaty.
  Autor: xyz
  2019-01-13 17:45:26
 • Lodowiska zamiast dróg powiatowych
  Zarządca drogi mówi że nie ma kasy. Ciekawe czy brakuje też na diety radnych powiatowych i wypłaty ,”trzynastki” dla Pana Starosty i jego pracowników...
  Autor: Himer
  2019-01-13 10:45:55