Piątek, 17 Sierpień, Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Ultimate Frisbee, nasi w środku tabeli (zdjęcia)

Ekipa MuJAHedini Dysku (Warszawa) wygrała Mazurski Klimat 2018, czyli czwartą edycję halowego turnieju Ultimate Frisbee w dywizji Mixed (panowie i panie w jednej drużynie). Drużyna ze Szczytna, organizator zawodów, Dirty Dishes zajęła piąte miejsce.W turnieju wystąpiło 10 drużyn - z Polski i z Litwy. W zawodach wziął też udział tegoroczny Halowy Mistrz Polski z Warszawy oraz olsztyńska drużyna Szczupaki Olsztyn. Nagrodą główną w turnieju był drużynowy weekend na Mazurach. Twórcami i głównymi organizatorami wydarzenia są Anna Bogusz i Piotr Rogalski wraz z drużyną Dirty Dishes ze Szczytna we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu w Szczytnie i Miastem Szczytno.

 

Klasyfikacja końcowa drużyn:

 

1. MuJAHedini Dysku (Warszawa)

2. RJP (Warszawa)

3. Get Schwifty (Warszawa)

4. Kossmix Ultimate (Wilno, Litwa)

5. Dirty Dishes (Szczytno)

6. Dysko Polot (Legionowo)

7. Astro Disco Ultimate (Bydgoszcz)

8. Ultimatum Gdańsk

9. Flying Dragons (Toruń i Płock)

10. Szczupaki (Olsztyn)

 

WMVP (najbardziej wartościowa zawodniczka turnieju) - Monika Zaczkowska (RJP, Warszawa)

MVP - Piotr Latoszewski (Mujahedini Dysku, Warszawa)

Nagroda Spirit of the Game: Dirty Dishes

 

Poza wynikami sportowymi najważniejszą nagrodą jest tzw. Spirit of the Game - dla drużyny, która wykazała się szczególną postawą fair play i szacunkiem do przeciwników - każda z drużyn na turniejach ocenia przeciwników, uwzględniając takie kryteria jak: uczciwość i gra fair, faule i kontakt fizyczny, poszanowanie przeciwnika, pozytywne nastawienie i samokontrola.
 

Ultimate Frisbee - to wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych bezkontaktowy sport drużynowy, w którym drużyna atakująca ma za zadanie złapać plastikowy dysk w strefie punktowej bronionej przez przeciwnika. Celem drużyny będącej w obronie jest przejęcie dysku i rozpoczęcie własnego ataku.


Sport niezwykle satysfakcjonujący, w którym liczy się komunikacja, drużynowość, gra fair play - warto wspomnieć, że to jest sport, w którym zawodnicy sami rozstrzygają sporne sytuacje, bez sędziów. Ultimate uczy szacunku do zawodnika, gry zespołowej, zaufania, rozwija precyzję i szybkość. W sezonie letnim rozgrywany głównie na boiskach trawiastych o wymiarach 100 x 37 metrów, w sezonie halowym na boisku ok 44 x 25 metrów.

ab

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
  Autor: MC
  2018-08-16 17:37:17
 • Od robotnika do kierownika...
  Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
  Autor: Krzysztof
  2018-08-16 12:47:29
 • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
  szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
  Autor: Marcin
  2018-08-16 12:40:29
 • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
  skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
  Autor: macx
  2018-08-16 12:29:44
 • Protest... sąd w Szczytnie
  na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
  Autor: marta
  2018-08-16 11:52:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
  Autor: Tadeusz
  2018-08-16 10:56:32
 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
  Autor: Szczytnianin
  2018-08-16 09:54:32
 • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

  Autor: AnaGuerrero
  2018-08-16 09:38:55
 • Romany i Dębówko połączy droga
  Dobrze że pamiętają o innych drogach w okolicy gdzie 2 samochody nie mogę się minąć , rownarke jak puszczą raz na pół roku to potem nie idzie przejechać bo powyciaga wszystkie kamienie i porobi skarpy ;)
  Autor: Anonim
  2018-08-16 00:20:10
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  Najlepiej wszystkich wyrzucić - zostawić tylko Dyrektora i pupili - a mieszkaniec niech sam się ogarnie. Ręce opadają jak się czyta takie komentarze - dziewczyno rozumiem że TY jakbyś mogła to bez miodu byś ogarnęła - ale może sama weź się za robotę a nie ublizasz koleżankom z pracy . Larwe karalucha może sama przynioslas z jakiegoś starego kościoła. ...... a może z miejscowego?
  Autor: Do Niezależnie
  2018-08-15 23:25:10