Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ulica Gnojna, Miłosna, a dziś Wybojowa


Przez mieszkańców Koloni (gmina Świętajno) przez lata droga do tartaku nazywana była ulicą Gnojną, a potem Miłosną. - Dziś tu raczej pasuje Wybojowa – mówi Tadeusz Dąbrowski z Kolonii. - Poprzedni wójt kładąc kanalizację pociął asfalt i zostawił doły. Obecna wójt też jakoś nie może się z tym uporać. A my grzęźniemy w błocie – żalą się mieszkańcy.Ulicy Gnojnej (żadnej innej też) w Koloni formalnie nie ma, ale znają ją niemal wszyscy mieszkańcy gminy Świętajno. Skąd ta nazwa?

- Panie, a kto to dziś pamięta – mówi Józef Więcek z Kolonii. - Z tego co ja wiem, to powodów było kilka, że tak tę uliczkę naszą nazwano. Najpierw wszyscy wszystko wyrzucali na tę ulicę, potem dochodziło nawet do „wojen nocnikowych” pomiędzy niektórymi z mieszkańców. Kłócili się, oblewali sikami, wyzwiskami obrzucali. Tak słyszałem, ale czy to prawda?

 

Wójt „zwinął” asfalt na czas kanalizacji...

Gdy fekalia zastąpił asfalt ulicę przechrzczono na Miłosną.

- Zdecydowanie jest to ładniejsza nazwa – mówi pan Józef. - A to młodzież umawiała się tu na schadzki, a to zakochani chodzili trzymając się za ręce, a i w innych hm... okolicznościach zdarzyło się przyłapać tu jakieś parki. Więc była Miłosna.

- Ale dziś ani Gnojna, ani Miłosna tu nie pasuje – mówi Tadeusz Dąbkowski, mieszkaniec tej ulicy. - Raczej Wybojowa, Kurzowa lub Błotna – mówi zdenerwowany. - A to zasługa naszego byłego wójta i obecnej wójt. Pierwszy Pabich obiecał kanalizację. Zrobił. Ale przy okazji poorał piękny asfalt, który na tej drodze był. Potem już go nie naprawił. Mimo że wiele razy obiecywał. Później obiecywała Kołakowska i też na tych obietnicach pewnie skończy.


 

Obiecał, że „rozwinie” po robocie

Mieszkańcy ulicy Gnojnej, których jest grubo ponad 30, od lat domagają się przywrócenia asfaltu na drodze.

- Od budowy kanalizacji minęło 5 może już nawet 6 lat a doły, błoto, kurz zostały – mówi poirytowana Grażyna Skrajna. - Naprawdę nie da się tu teraz żyć. Gdy jest sucho, kurzy się, że okna nie można otworzyć, gdy mokro, to grzęźniemy w błocie, a woda spływa nawet na nasze podwórka. A jakby tego było mało, to na drodze wciąż są ogromne doły. W każdym cywilizowanym kraju ktoś, kto coś zniszczy, a zniszczono nam asfalt, zmuszony byłby do naprawy szkody. A u nas? Nic. Byłego wójta już nie ma. A kolejni tylko obiecują. I to najczęściej przed wyborami.

 

Radni nie pomagają?

Mieszkańcy Kolonii mają też pretensje do swoich radnych.

- Mamy ich aż trzech – mówi Tadeusz Dąbkowski. - Ale tak naprawdę to sprawy wsi mają głęboko w poważaniu. Biorą te swoje diety i siedzą cicho. Czy tak to powinno wyglądać? Wybory są blisko. Mam nadzieję, że tym razem mieszkańcy Kolonii nie dadzą się omamić jedynie obietnicom.Komentarze do artykułu

Imper33

Dlaczego (GNOJNA) ? już wam tłumacze. Z tylu mieszkań były wcześniej tak zwane gnojniki takie zbiorniki betonowe do odpadów niewiem czy dalej jeszcze są, ale raczej wątpię w tych czasach. A wiec sprawa rozwiązana. A propo gnojnej wójt gminy zamiast obiecywać powinien dotrzymać obietnicy i położyć ten asfalt. To na tyle.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
  Autor: Koleżanka
  2019-03-21 09:42:19
 • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
  Hotel to będzie ale na bilbordach
  Autor: Zozola
  2019-03-20 19:35:57
 • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
  Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
  Autor: Mazur
  2019-03-20 10:38:23
 • Łachmański rozstał się z Trusewicz
  Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
  Autor: Łukasz Z Tylkowa
  2019-03-19 21:08:43
 • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
  A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
  Autor: Obserwator
  2019-03-19 17:49:11
 • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
  A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
  Autor: Bąbelek
  2019-03-19 17:20:54
 • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
  Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
  Autor: Lucjan
  2019-03-18 23:30:11
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
  Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
  2019-03-18 23:13:04