Środa, 26 Wrzesień, Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Ulica Gnojna, Miłosna, a dziś Wybojowa


Przez mieszkańców Koloni (gmina Świętajno) przez lata droga do tartaku nazywana była ulicą Gnojną, a potem Miłosną. - Dziś tu raczej pasuje Wybojowa – mówi Tadeusz Dąbrowski z Kolonii. - Poprzedni wójt kładąc kanalizację pociął asfalt i zostawił doły. Obecna wójt też jakoś nie może się z tym uporać. A my grzęźniemy w błocie – żalą się mieszkańcy.Ulicy Gnojnej (żadnej innej też) w Koloni formalnie nie ma, ale znają ją niemal wszyscy mieszkańcy gminy Świętajno. Skąd ta nazwa?

- Panie, a kto to dziś pamięta – mówi Józef Więcek z Kolonii. - Z tego co ja wiem, to powodów było kilka, że tak tę uliczkę naszą nazwano. Najpierw wszyscy wszystko wyrzucali na tę ulicę, potem dochodziło nawet do „wojen nocnikowych” pomiędzy niektórymi z mieszkańców. Kłócili się, oblewali sikami, wyzwiskami obrzucali. Tak słyszałem, ale czy to prawda?

 

Wójt „zwinął” asfalt na czas kanalizacji...

Gdy fekalia zastąpił asfalt ulicę przechrzczono na Miłosną.

- Zdecydowanie jest to ładniejsza nazwa – mówi pan Józef. - A to młodzież umawiała się tu na schadzki, a to zakochani chodzili trzymając się za ręce, a i w innych hm... okolicznościach zdarzyło się przyłapać tu jakieś parki. Więc była Miłosna.

- Ale dziś ani Gnojna, ani Miłosna tu nie pasuje – mówi Tadeusz Dąbkowski, mieszkaniec tej ulicy. - Raczej Wybojowa, Kurzowa lub Błotna – mówi zdenerwowany. - A to zasługa naszego byłego wójta i obecnej wójt. Pierwszy Pabich obiecał kanalizację. Zrobił. Ale przy okazji poorał piękny asfalt, który na tej drodze był. Potem już go nie naprawił. Mimo że wiele razy obiecywał. Później obiecywała Kołakowska i też na tych obietnicach pewnie skończy.


 

Obiecał, że „rozwinie” po robocie

Mieszkańcy ulicy Gnojnej, których jest grubo ponad 30, od lat domagają się przywrócenia asfaltu na drodze.

- Od budowy kanalizacji minęło 5 może już nawet 6 lat a doły, błoto, kurz zostały – mówi poirytowana Grażyna Skrajna. - Naprawdę nie da się tu teraz żyć. Gdy jest sucho, kurzy się, że okna nie można otworzyć, gdy mokro, to grzęźniemy w błocie, a woda spływa nawet na nasze podwórka. A jakby tego było mało, to na drodze wciąż są ogromne doły. W każdym cywilizowanym kraju ktoś, kto coś zniszczy, a zniszczono nam asfalt, zmuszony byłby do naprawy szkody. A u nas? Nic. Byłego wójta już nie ma. A kolejni tylko obiecują. I to najczęściej przed wyborami.

 

Radni nie pomagają?

Mieszkańcy Kolonii mają też pretensje do swoich radnych.

- Mamy ich aż trzech – mówi Tadeusz Dąbkowski. - Ale tak naprawdę to sprawy wsi mają głęboko w poważaniu. Biorą te swoje diety i siedzą cicho. Czy tak to powinno wyglądać? Wybory są blisko. Mam nadzieję, że tym razem mieszkańcy Kolonii nie dadzą się omamić jedynie obietnicom.Komentarze do artykułu

Imper33

Dlaczego (GNOJNA) ? już wam tłumacze. Z tylu mieszkań były wcześniej tak zwane gnojniki takie zbiorniki betonowe do odpadów niewiem czy dalej jeszcze są, ale raczej wątpię w tych czasach. A wiec sprawa rozwiązana. A propo gnojnej wójt gminy zamiast obiecywać powinien dotrzymać obietnicy i położyć ten asfalt. To na tyle.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Konwencja PiS - pokazali kandydatów na burmistrza i wójtów (zdjęcia)
  Lila Róż czerwona myśl z Alei Róż
  Autor:
  2018-09-26 12:44:08
 • Miasto, gmina i Kreolia łączą siły, by aktywizować seniorów
  Jak do tej pory program fundacji Kreolia w nikłym stopniu uwzględniał seniorów. W Szczytnie a także Pasymiu ,Dźwierzutach, Wielbarku są organizacje emeryckie. Wydaje mi się, że właśnie one powinny uczestniczyc w realizacji programu dla seniorów. A fe Pani Burmistrz znowu działania w interesie niewiadomo kogo. Wpisuje się to w pewną prawidłowość. Organizowanie świetlicy dla ok. 20 seniorów w lokalu po filii biblioteki, brak remontu budynku przy ul. Puławskiego z którego korzystają emeryci, inwalidzi, niewidomi, diabetycy, w sumie rzesza osób. Nie wiem kto to planuje- ale to planowanie jest beznadziejne. Pani Burmistrz, czarno widzę Pani szanse na ponowny wybór, głosy "dziadków" ma Pani już z głowy.
  Autor: dr
  2018-09-26 12:15:29
 • Dlaczego zginął aspirant Nowak? Śledczy coraz bliżej prawdy
  Zginął bo zapieprzal proste
  Autor: Fabian
  2018-09-26 07:44:37
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Ja tam zawsze uważam, że póki samemu nie znajdzie się danej sytuacji - to nie będę kusić się na ocenę. Nie wiem, jak można byłoby się zachować pojedynczemu człowiekowi wobec kilku "nawalonych". Czy samemu byłbym tak odważny, by odebrać kluczyki - i komu? To zawsze jest problem - własne bezpieczeństwo, czy bezpieczeństwo chociażby tych "nawalonych". Oczywiście można dzwonić na numery alarmowe, i to rzeczywiście w takich sytuacjach polecam.
  Autor: Waga
  2018-09-25 21:22:45
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Panie Onn, jest :)
  Autor: Kaja
  2018-09-25 15:04:00
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Nie każdy miał by odwagę jechać za bandą pijanych ludzi Chłopak sam udzielił pomocy wszyscy stali patrzyli Brawo !
  Autor: Kierowca
  2018-09-24 18:37:57
 • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
  No dla mnie nic w tym złego, że taka gospoda powstanie w Szczytnie przy kościele, czy szkole. Zwłaszcza przy kościele - będą mieli ruch: stypy, śluby, wesela oraz matury. Natomiast widzę tu szybki ruch w związku z inwestycją Gminy Wiejskiej Szczytno w okolicach Jeziora Domowego Dużego. Ot co! Jak oni nam pałą to my im maczugą. Śmiechu warte. Wszystko jest uzależnione od tego, kto obejmie władzę, więc te zamiary, które objawił miejscowy inwestor, mogą spełznąć na niczym. No to sobie zażartuję z okazji jesieni: są wykopki. Każdy ziemniak usiłuje się utrzymać różnymi sposobami w swoim gruncie. Bo wyrastają przy nim potomkowie typu Wilczek, Gontarzewski. Reszta to są poukrywane pod różnymi szyldami stowarzyszeń i komitetów osoby, które jakby się wstydzą tego, co do tej pory robiły. Czyli źle robiły (pracowały)? Inną kategorią jest zadłużona pani Lenard, która pokazała w swoich wypowiedziach, jak mało zna to miasto. Niech pilnuje przedszkola. Bo miasto nim nie jest.
  Autor: Śmieszek
  2018-09-24 18:06:25
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Ta Kobieta to wstyd, matka dwójki dzieci i po imprezach jeździ pijana. Porażka . Jej mąż powinien taką babę pogonić . Dobrze że nikogo nie zabiła. Bo takich ludzi się nie żałuje ( zamiast w domu to się szlaja )
  Autor: Agata
  2018-09-24 16:40:34
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Pani Kaju, tak na marginesie nie ma takiego czegoś jak usiłowanie jazdy pod wpływem alkoholu, a dla Pana Michała wielkie brawa!
  Autor: Onn
  2018-09-24 16:26:12
 • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
  Ciekawe, kto ma nie najciekawsze zdanie nt. p.Wilczka, bo uważam całkiem co innego, jest osobą, która wprowadziła Purdę w 21 wiek, jest zaangażowany w sprawy gminne, pozyskuje dla nas pieniądze, wdrożył szereg ciekawych inicjatyw, Urząd wygląda jak urząd, a nie jak kiedyś jak jakiś barak, obsługa mieszkańców na wysokim poziomie, współpracuje z każdym sołtysem i radnym, jest osobą lubianą aczkolwiek wymagającą, szczerze to wolałbym żeby przegrał, bo szkoda żeby odchodził od nas :( a ten Pan Adamowicz, co sieje negatywną propagandę jest u nas znany jako oszołom i ma wyrok za pobicie, a uważa się za redaktora co walczy z wójtem
  Autor: Purdziak
  2018-09-24 15:40:11