Piątek, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Ukradł ule warte blisko 14 tys. złotych

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 59-latka, który ukradł 28 pszczelich domów wraz ze znajdującymi się w nich owadami.


Na trop nieuczciwego pszczelarza wpadł inny pasiecznik, który poruszając się po gminie Szczytno, rozpoznał na jednej z posesji swoje ule. Mężczyzna powiadomił o tym fakcie szczycieńskich policjantów, którzy szybko dotarli do sprawcy kradzieży. „Miłośnik cudzych uli” usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę do oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki zgłosił się młody mężczyzna. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że poruszając się po terenie gminy rozpoznał na jednej z posesji ule, które jakiś czas temu zostały mu skradzione. Pomimo tego, iż były one przemalowane i częściowo przerobione pszczelarz był pewny, że należą do niego.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że właściciele posesji udostępnili nieodpłatnie swojemu znajomemu kawałek ziemi, na którym hodował on pszczoły. Pszczelich domków systematycznie przybywało, a hodowla ku radości gospodarzy rozrastała się.

Szczycieńscy policjanci ustalili, że proceder ten trwał od stycznia 2015 roku. Nieuczciwy pszczelarz regularnie wykradał po kilka uli swoim kolegom po fachu.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży 28 uli na łączna kwotę blisko 14 tysięcy złotych.

Śledczy zabezpieczyli hodowlę, która zostanie przekazana właścicielom.

59-letni „miłośnik cudzych uli” za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP



Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-05-26 12:41:23

Po 10 tys. zł dla Pidunia i Rekownicy

  • Piątek, 2017-05-05 11:48:45

37 tysięcy złotych rozdali... uczniom

  • Czwartek, 2016-10-20 11:36:56

Wygrał ponad milion złotych w Multi Multi



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • 28 maja, Szczytno – Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy
    Mogą w nim wziąć udział również mieszkańcy powiatu.
    Autor: Redakcja
    2017-05-26 13:52:01
  • 28 maja, Szczytno – Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy
    Szkolenie tylko dla mieszkańców Szczytna??? Czy mieszkańcy powiatu mogą wziąć w nim udział?
    Autor: Iza
    2017-05-26 13:47:52
  • Dramat w Jedwabnie, nie żyje 2-letni chłopiec
    Ok, masz racje, ale co 2 letni chłopczyk robił SAM nad stawem.
    Autor: taki sobie ja
    2017-05-26 12:32:37
  • Dramat w Jedwabnie, nie żyje 2-letni chłopiec
    Przez p... staw biedne dziecko nie zyje. Gmina niech zamek wstawi do bramki lub zakopie caly staw po co ten plac w takim miejscu.
    Autor: Mieszkanka jedwabno
    2017-05-26 08:09:35
  • Rondo oznacza utrudnienia w Rozogach