Sobota, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Uczniowie sprawdzili, jak być policjantem

Komendę Policji w Szczytnie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie. Młodzież szkoły średniej zapoznawała się z pracą policjantów i pracowników służby cywilnej. Wizyta związana była z ogólnopolskim projektem p.n. „Dzień Przedsiębiorczości”.Szczycieńscy policjanci oraz pracownicy cywilni gościli wczoraj w budynku komendy młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie. Uczniowie odwiedzili szczycieńską jednostkę w ramach ogólnopolskiego projektu p.n. „Dzień Przedsiębiorczości”.

Gości przywitał podinsp. Arkadiusz Napiórkowski p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie.

 

 

Młodzi ludzie zobaczyli kilka miejsc pracy funkcjonariuszy, między innymi: stanowisko kierowania oraz pomieszczenie gdzie wprowadzane są osoby zatrzymane. Od kierownika ogniwa Wydziału Konwojowego usłyszeli w jaki sposób funkcjonariusze dokonują przewozu osób zatrzymanych. Ponadto zobaczyli na czym polega zabezpieczenie śladów, każda osoba mogła sprawdzić wzór swoich linii papilarnych. Oprócz tego goście zobaczyli pokaz tresury psa policyjnego. Ponadto to mieli możliwość popracować w sekretariatach szczycieńskiej jednostki.

 

 

Koordynatorem przedsięwzięcia z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie była Pani Wioletta Sztymelska starszy referent Zespołu do spraw Kadr i Szkolenia.

„Dzień Przedsiębiorczości” to projekt, podczas którego młodzi ludzie stojący przed trudnym wyborem zawodu, poprzez bezpośrednie zetkniecie się z poszczególnymi specjalizacjami mają możliwość określenia swoich preferencji zawodowych.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze