Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

UWAGA! KONKURS! Fraszką ozdabiamy Szczytno


Jeśli nie grzeszysz, jako mi powiadasz, Czego się miła! tak często spowiadasz? - Jan Kochanowski.  Zacytowany Jan Kochanowski to twórca fraszki polskiej. Także i samej nazwy tej bardzo krótkiej, ale zwykle bardzo treściwej formy poetyckiej. Ponieważ za miesiąc, bo 21 marca, nadejdzie Międzynarodowy Dzień Poezji, postanowiliśmy to święto jakoś uczcić. A jakaż jest inna, najlepsza forma okazania tej czci jeśli nie konkurs?Ogłaszamy zatem poetycki konkurs na fraszkę. Ale nie taką zwykłą. Musi być ona nasza, lokalna. Ma dotyczyć spraw (ewentualnie ludzi) związanych z miastem, gminami, powiatem. Może być żałosna albo radosna, smętna bądź satyryczna, byleby mówiła o tym, co nas otacza, co nam doskwiera lub co nas cieszy.

 

Na przykład taka, jaką pozwoliłam sobie na tę okoliczność (pozakonkursowo) popełnić:

Na znany miejski koszmar spoglądam żałośnie

i od tej wieży ciśnień... ciśnienie mi rośnie.

 

Zasady są proste. Wystarczy swoją myśl twórczą zawartą we fraszce nadesłać do redakcji „Tygodnika Szczytno” drogą elektroniczną (h.bielawska@tygodnikszczytno.pl) bądź zwykłym listem (na adres: 12-100 Szczytno, ul. Pl. Juranda 2/1), lub też dostarczyć osobiście.

Dzieło należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz co najmniej numerem telefonu, by umożliwić nam kontakt z autorami. Z przyczyn formalnych każdy list trzeba też opatrzyć klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie do celów konkursu oraz wyrazić zgodę na publikację fraszki.


 

Publikację – bo przecież nie organizujemy konkursu po to, by Wasze utwory trzymać w szufladzie. Chcemy, by w dniu świątecznym dla poezji, czyli 21 marca, ukazały się one na naszych łamach. Dlatego też, jeśli ktoś będzie miał ochotę zaprezentować się nie tylko imieniem i nazwiskiem. Ale również fizys, prosimy o nadsyłanie (dostarczanie) własnych fotografii. Fraszki opublikujemy razem z werdyktem jury, któremu będzie przewodniczył najbardziej znany spośród naszych miejscowych mistrzów pióra – sam Jerzy Niemczuk (już się na to zgodził). Nie zabraknie też nagród. Może nie tyle cennych co... bezcennych.

I najważniejsze: termin nadsyłania prac mija 15 marca.Komentarze do artykułu

Taki sobie czytelnik

Jedyną ozdobą Szczytna jest JEDYNA KSIĘGARNIA o nazwie \"FRASZKA\"

Redakcja "Tygodnika Szczytno"

Jedna osoba może wysłać kilka fraszek.

xyz

Jedna osoba może wysłać tylko jedną fraszkę? Czy może wysłać kilka własnych fraszek?

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
  O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
  Autor: takisobie
  2019-03-23 13:06:08
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
  Autor: Nuna
  2019-03-23 12:19:35
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
  Autor: tom
  2019-03-23 07:29:19
 • Ogień nie zna się na zegarku
  do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
  Autor: Grzesiek
  2019-03-22 10:45:29
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
  Autor: ina
  2019-03-22 10:27:31
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
  Autor: Sebastian T.
  2019-03-22 05:31:55
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
  Autor: Frustrat
  2019-03-21 21:10:57
 • Pierwszy piec z dotacją
  To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
  Autor: Rafal
  2019-03-21 18:18:05
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56