Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Tytoniowy bus w rękach policji

Policjanci zatrzymali w Szczytnie busa wypełnionego po brzegi nielegalnym tytoniem. Kontrabanda ważyła ponad 400 kilogramów. 34-letni kierowca auta i jego 29-letni pasażer zostali zatrzymani.



Do zatrzymania auta doszło w piątek w godzinach popołudniowych.

- Kontroli drogowej podejrzanego pojazdu dokonali szczycieńscy kryminalni – mówi Izabela Głowacka ze szczycieńskiej policji. - Doszło do niej na terenie Szczytna. Na widok policjantów 29-letni pasażer pojazdu zaczął uciekać, jednak po krótki pościgu został zatrzymany.

 

Okazało się, że mężczyźni na „pace” przewozili lewy tytoń. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 400 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Busem poruszał się 34-letni mieszkaniec Szczytna i 29- letni mieszkaniec gminy Szczytno. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty, a podczas przesłuchania nie kwestionowali swojej winy.

 

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, pochodzenie tytoniu oraz jego przeznaczenie. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek uszczupliłby skarb państwa na kwotę ponad 185 tysięcy złotych.

 

Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. Grozi im wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
    Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
    Autor: Kierowca
    2018-01-19 12:24:56
  • Radni rżną własną gminę?
    A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
    Autor: Izabala
    2018-01-18 16:57:17
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki