Wtorek, 23 Kwiecień, Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Tylko około 2 mln na inwestycje


W przyjętym budżecie gminy na rok 2019 przewidziano niewielkie w sumie wydatki inwestycyjne. - To około 2 mln złotych, ale wartość ta powinna wzrastać, jeśli otrzymamy dotacje na zaplanowane działania – tłumaczy wójt Sławomir Ambroziak.



Po raz ostatni w ubiegłym roku radni gminy Jedwabno spotkali się na sesji w piątek, 28 grudnia. Głównym punktem obrad było zatwierdzenie budżetu gminy na rok 2019. W drodze uchwał zaakceptowane zostały też plany pracy poszczególnych komisji Rady.

 

- Na pewno będziemy budować drogę asfaltową przez Nowe Borowe – zapewnia wójt Ambroziak. - Nasz wniosek o dofinansowanie z rządowego programu dotyczącego dróg lokalnych, zajmuje na liście rankingowej 9 miejsce.

 

Zaplanowana do budowy droga ma swoją historię. Ta główna wiejska arteria była... lasem, przynajmniej w dokumentacji. Trochę trwało, zanim gmina przejęła ją od Lasów Państwowych, następnie przekwalifikowała grunt, by nie było tak, że na papierze na tej drodze rosły drzewa. Na końcu droga stała się gminna publiczna i dostała swój numer. - Koszt budowy wyniesie około 600 tysięcy, z czego połowę będzie stanowiła dotacja.

 

Kolejną inwestycją realizowaną z już uzyskaną dotacją (85%) będzie budowa wodociągu w Warchałach.


 

- Koszt około 7,5 km sieci to ponad milion złotych – mówi Ambroziak. - Jeszcze w styczniu ogłosimy przetarg na to zadanie. Zamierzamy również zbudować podobnej długości wodociąg w Nartach, ale to zależy od tego, czy otrzymamy środki. Mamy przygotowaną dokumentację, a nabór wniosków o dofinansowanie ma być w lutym.

 

Gmina czeka też na pieniądze z PROW – tym razem na jedną z dróg w Kocie.

- Na razie zaplanowane wydatki inwestycyjne nie są zbyt wysokie, ale podobnie było i w roku ubiegłym, a jednak wydaliśmy na inwestycje około 6 mln zł – komentuje wójt. - Czy uda się ten poziom osiągnąć także w tym roku, trudno powiedzieć, bo gminę czeka potężny wydatek związany z działalnością stowarzyszenia Helper.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-03-27 13:34:36

Ratownicy już tylko „państwowi”

  • Wtorek, 2019-03-26 15:46:35

Matiz dachował w Tylkowie, ranny 61-latek

  • Czwartek, 2019-01-17 11:02:36

Karetki będą tylko państwowe


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    Jakim prawem niektórzy włodarze w naszym powiecie, notabene z wykształcenia nauczyciele, wspominają o pomocy finansowej dla strajkujących? Kto dał im przyzwolenie na szafowanie samorządowymi pieniędzmi? Przepisy prawa stwierdzają jednoznacznie, iż za czas strajku nie należy się wynagrodzenie a wypłacanie z miejskiej kasy pieniędzy dla niepracujących nauczycieli jest co najmniej niemoralne i bardzo krzywdzące w stosunku do pozostałych mieszkańców.
    Autor: jaga
    2019-04-22 19:49:16
  • Egzaminy mimo strajku
    No i tak to jest. Żadnej konsekwencji w działaniu. Nawet wspólne cele nie są w stanie zjednoczyć jednego środowiska. A urzędnicy na pasku tej, czy innej partii będą robić, co należy, aby im z głowy włos nie spadł. Ale to też świadomość rodziców - czy chcą, by ich dzieci chodziły do dobrej szkoły z dobrymi nauczycielami, czy do byle jakiej szkoły - i tym samym nauczycielom płacić za korepetycje po szkole. A więc - jak kto woli!
    Autor: Śmieszek
    2019-04-21 19:15:47
  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27