Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Turniejem uczcili pamięć Karola Wojciechowskiego (zdjęcia)


W hali im. Huberta Wagnera w Szczytnie odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej im. młodszego aspiranta Karola Wojciechowskiego. W ten sposób przyjaciele Karola chcieli uczcić jego pamięć.



Karol Wojciechowski był strażakiem. Od 12 lat pracował w Komendzie Powiatowej PSP w Szczytnie. Gdy nagle ciężko zachorował wszyscy jego bliscy, przyjaciele byli w szoku. Walczyli o jego życie do końca. Niestety, Karol tę walkę przegrał. Zmarł 18 lutego ubiegłego roku. Miał zaledwie 33 lata.

 

 

 

- Nie ma właściwych słów, które potrafią oddać żal i rozpacz tych, których zostawił – mówi Konrad Podpora, przyjaciel Karola i jeden z pomysłodawców turnieju jego imienia. - Bezmiaru smutku i pustki nie da się opisać. Był wyjątkowym człowiekiem, który pomoc innym miał we krwi.

 

 

- Turniej to forma uczczenia Karola – mówi Konrad. - Wszyscy wiemy, że bardzo lubił grać w piłkę. Miał w tym środowisku wielu przyjaciół. Liczymy na to, że będzie to impreza cykliczna i skierowana do całych rodzin. Na tym nam zależy. Tak było zresztą w niedzielę. Zawodnicy na zawody przyszli ze swoimi dziećmi, a my przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji.


 

W samych zawodach wzięło udział niemal 100 piłkarzy, osiem drużyn. Chętnych do gry było jednak zdecydowanie więcej.

 

 

Zawody wygrali piłkarze z Jednostki Wojskowej w Lipowcu. Drugie miejsce przypadło w udziale drużynie Przyjaciół Straży, a na trzecim znalazły się dwa zespoły – 40+ oraz OSP Gmina Dźwierzuty. Puchary zespołom i zawodnikom wręczyła wspólnie z komendantem powiatowym Grzegorzem Rybaczykiem wdowa po Karolu Magdalena Wojciechowska.

 

 

 

Klasyfikacja:

1. JW w Lipowcu

2. Przyjaciele Straży

3. 40+ oraz OSP Gminy Dźwierzuty

5. KP PSP Nidzica

6. OSP Pasym

7. Nadleśnictwo Szczytno

8. KP PSP w Szczytnie



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
    O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
    Autor: takisobie
    2019-03-23 13:06:08
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
    Autor: Nuna
    2019-03-23 12:19:35
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
    Autor: tom
    2019-03-23 07:29:19
  • Ogień nie zna się na zegarku
    do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
    Autor: Grzesiek
    2019-03-22 10:45:29
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
    Autor: ina
    2019-03-22 10:27:31
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
    Autor: Sebastian T.
    2019-03-22 05:31:55
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
    Autor: Frustrat
    2019-03-21 21:10:57
  • Pierwszy piec z dotacją
    To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
    Autor: Rafal
    2019-03-21 18:18:05
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56