Sobota, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Trwają dyrektorskie konkursy w przedszkolach

We wtorek, 20 marca będzie wiadomo, kto pokieruje dwoma miejskimi przedszkolami – nr 3 i 9. Trwa procedura konkursowa.W przedszkolach, podobnie jak w szkołach, kierowanie placówkami jest kadencyjne.

- A ponieważ w tych dwóch przedszkolach kadencje się właśnie kończą, musimy przeprowadzić konkursy – tłumaczy szef miejskiego wydziały oświaty Robert Dobroński.

Zmiany (jeśli nastąpią), dotyczą przedszkola im. Kubusia Puchatka przy ul. Polnej oraz „Promyczka” przy ul. Konopnickiej. Obecnie, po ustawowych zmianach w systemie oświaty samorząd nie ma możliwości przedłużenia kadencji aktualnym dyrektorom.


- Wcześniej była taka opcja, ale została całkowicie zlikwidowana. Tylko w okresie przejściowym między „odejściem” starych przepisów a wejściem w życie nowych można było jeszcze zastosować formę przedłużenia kadencji, ale tylko na dwa lata, a nie na pięć i tylko w odniesieniu do szkół – wyjaśnia naczelnik Dobroński. - Z tej opcji 2-letniego przedłużenia skorzystaliśmy zresztą w ubiegłym roku w przypadku szkół podstawowych nr 2 i 3.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze