Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Triumfy młodych talentów Gwardii. Judocy wracają do gry

Judocy KS Gwardia Szczytno z dużymi sukcesami wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Olsztyna w Judo. Zawodnicy Gwardii zdobyli w różnych kategoriach wagowych aż 7 medali.

W zawodach rozgrywanych w ramach XV Memoriału Józefa Matrackiego wystartowała ponad setka młodych judoków z dziewięciu klubów Regionu Pomorskiego. Zawodnicy Gwardii zdobyli w różnych kategoriach wagowych: 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Bardzo dobrze na olsztyńskich matach zaprezentowali się: Oskar Maciejewski i Ignacy Narębski, którzy dwukrotnie wygrali swoje pojedynki z najwyższą punktacją, przed czasem. Zadowolenia nie kryje trener Tadeusz Dymerski, którego reprezentacja wygrała rywalizację z kilkoma silnymi klubami z regionu. W przygotowaniach zawodników do startu trenerowi pomagała utytułowana zawodniczka Maja Rykowska, studentka I roku UWM w Olsztynie.

Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Ignacy Narębski w wadze +80 kg oraz Oskar Maciejewski w wadze 60 kg. Srebrne medale zdobyli: Igor Niewiadomski (55 kg) i Filip Sobański (45 kg). Na trzecim miejscu podium z brązowymi medalami zawody ukończyli: Tymon Biernacki (55 kg), Patryk Bartniczuk (50 kg) oraz Kamil Niewiadomski (33 kg).

Sekcja judo prowadzi nabór. Szkoleniowy zapraszają na treningi w każdy wtorek i czwartek w godz. 15.30 - 16.40. Zapisy i kontakt z trenerem Tadeuszem Dymerskim pod nr tel. 602 656 038.