Piątek, 19 Kwiecień, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Triathlon Szczytno - zachęca Anna Orzoł


W decydującą fazę wchodzą przygotowania i zapisy do kolejnej wyjątkowej sportowej imprezy w Szczytnie. Mowa o drugiej edycji wydarzenia o nazwie: Triathlon Szczytno, które odbędzie się 13-14 lipca. Z „Tygodnikiem Szczytno” swoimi doświadczeniem z pierwszej edycji dzieli się świetna biegaczka Anna Orzoł.Pomysłodawczynią tego sportowego wydarzenia jest znana polska olimpijka, mieszkająca od kilku lat w naszym powiecie Anna Jesień. Pani Anna specjalizowała się w biegach przez płotki. Ale jak widać, żadna dyscyplina sportowa nie jest jej obca. Dzięki niej sportowa mapa naszego powiatu została solidnie uatrakcyjniona.

 

- Zgłoszenia do drugiej edycji Triathlon Szczytno trwają od listopada i śmiało można powiedzieć, że frekwencja będzie duża – mówi Anna Jesień. - W tym roku zdecydowaliśmy się na rozszerzenie zawodów na dwa dni. Jest to spowodowane dodaniem kolejnego dystansu ¼ . W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział sporo zawodowców w związku z tym zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw ich potrzebom i wprowadzić trudniejszy wariant, dedykowany dla osób bardziej zaawansowanych.

 

W tej chwili są do wyboru trzy opcje:

1/16 DO (DO – dystans olimpijski) - 235 m pływania, 11 km jazdy na rowerze, 2,25 km biegu,

1/8 DO – 475 m, 22 km, 5,5 km,

1/4 DO – 950 m, 45 km, 10,5 km.

 

- Oczywiście nie zapominany o sztafetach, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Anna Jesień. - Liczymy w tym roku na znaczne zwiększenie liczby zespołów. Do udziału zostały zaproszone wszystkie służby mundurowe.

 

Triathlon Szczytno odbywa się w lipcu, czyli w pełni sezonu wakacyjnego. Organizatorzy nie zapomnieli od dzieciach. - W tym roku zapraszamy do rywalizacji w Duathlonie Rodzinnym – zachęca biegaczka. - Zespół składa się z rodzica i dziecka. Konkurencje to bieg, jazda na rowerze i ponownie bieg.

 

Przypominamy, że termin zgłoszeń upływa 23 czerwca. Wszystkich zapraszamy do udziału. Wszelkie informacje znajdują się na stronach internetowych:

http://triathlonszczytno.pl/

https://www.instagram.com/triathlon.szczytno/


https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/triathlon-cross-szczytno-2019.

 

 

O szczycieńskim triathlonie rozmawiamy z Anną Orzoł, uczestniczką ubiegłorocznej edycji imprezy.

 

Pani Anno, czy wcześniej startowała pani w tego typu zawodach?

 

Ubiegłoroczne zawody to był mój pierwszy triathlon w życiu. Wcześniej nie uczestnictwem w imprezie, która łączy bieganie, jazdę rowerem i pływanie.

 

Jakie są pani wrażenia? Było ciężko?

 

Dystans 1/16 jest do pokonania dla wszystkich pod warunkiem, że potrafi się pływać. Start i meta usytuowane były na plaży miejskiej, więc kibice byli bardzo blisko nas, co stworzyło megafajną rodzinną atmosferę.

 

Czy poleciłaby pani start w triathlonie innym, niezdecydowanym?

 

Myślę, że jeśli ktoś chce spróbować swoich sil w czymś trochę innym niż tylko bieganie powinien wystartować w triathlonie. Czasem boimy się, a że woda, że ciężki teren do pokonania rowerem itp. ale naprawdę nie ma się czego obawiać. Zarówno w wodzie, jak i na całej trasie czuwają ratownicy. Są czujni i uważni, na pewno pomogą każdemu, kto będzie potrzebował pomocy.

 

Pani debiut należał do udanych?

 

Tak, stanęłam na „pudle”, zajęłam drugie miejsce na dystansie 1/16 i to była fajna niespodzianka. Ogólnie cała impreza bardzo rodzinna, dużo fajnych nagród. Jeśli chodzi o pakiet startowy to był naprawdę „duży”, sporo ciekawych przydatnych gadżetów no i cudna torba 4F, która towarzyszy mi do dzisiaj. Na pewno w lipcu ponownie wezmę udział w triathlonie. Nie mogłabym zrezygnować ze startu w takiej imprezie w naszym mieście.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Nie dziwne piesi w szczytnie chodzą jak święte krowy
  Autor: edas
  2019-04-17 23:58:37
 • Burmistrz i radny pojechali podglądać Elbląg
  Orzoł wylądował w Elblągu :D nie ma jak sie bawic za kase podatników
  Autor: Wrona
  2019-04-17 20:36:23
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Łatwo osądzać matki/kobiety jak nie widziało się sytuacji, nie wy od tego jesteście! Ludzie przestańcie komentować!
  Autor: Marta
  2019-04-17 20:25:34
 • Radni krytykują szpital i... łatają jego dziurę budżetową
  Co tu dużo mówić. Jeżeli hospitalizowani pacjenci oddalają się ze szpitala bez kontroli - znajdowani są żywi, lub martwi - po interwencji policji. Jeżeli dochodzi do zakażenia bakterią po - zdawałoby się - niegroźnym zabiegu, a następnie do śmierci i nikt tego nie wyjaśnia - no chyba, że rodzinie - ale powinno być wiadomo, czy szpital - oddział jest \"czysty\", czy nie. Generalizować nie można, ale Jeżeli ludzie mają ogólnie kiepską opinię o szczycieńskim szpitalu, to o czym to świadczy? Dlaczego szefostwo szpitala nic nie robi z takim wizerunkiem? Po zbudowaniu lądowiska dla LPR - kierownictwo szpitala zdaje się na dobre odleciało. To jest po prostu wyraz pogardy dla ludzi, \"bo i tak muszą tu trafić\", jak nie mają kasy, albo mozliwości leczyć się gdzie indziej. Śmiać mi się chce, ale nie wiem, czy to prawda, o utworzeniu oddziału geriatrii w naszym szpitalu. Czy to ma być punkt eutanazji?
  Autor: Waga
  2019-04-17 19:15:35