Sobota, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Tajemnicze utonięcie w jeziorze Kierwik

67-letni mieszkaniec Mazowsza utonął w jeziorze Kierwik w Koczku. Jego dryfujące ciało koło pomostu zauważył inny plażowicz. Okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci.


Do zdarzenia doszło wczoraj (01.08) około godziny 19:00 w miejscowości Kierwik w gminie Świętajno. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 67-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego spędzał na plaży czas z rodziną. W pewnym momencie pozostał sam
i spacerował brzegiem jeziora. Po niespełna godzinie przypadkowe osoby zauważyły jego ciało dryfujące w okolicach pomostu. Mężczyźni natychmiast podjęli akcję reanimacyjną 67-latka, którą prowadzili do czasu przybycia załogi karetki pogotowia. Mimo natychmiastowej pomocy, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki oraz prokuratorem. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Szczycieńscy policjanci przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Trwające wakacje sprzyjają spędzaniu wolnego czasu w takich miejscach. Pamiętajmy jednak, aby szukając ochłody nie próbować swoich sił poza wydzielonymi i odpowiednio zabezpieczonymi kąpieliskami. Poza tymi miejscami mogą występować okoliczności, stwarzające zagrożenie podczas kąpieli. Pamiętajmy też, że na kąpieliskach chronionych należy bezwzględnie stosować się do poleceń ratowników.

 Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze