Sobota, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Tajemnicze odejście dyrektora Szewczaka


Wojciech Szewczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach nie chce już kierować tą placówką. Złożył rezygnację. Swoje obowiązki pełnił będzie do końca lipca. Na sesji Mieczysław Dzierlatka zapytał wójta, czy na dyrektora były jakieś naciski?



Rezygnacja dyrektora Szewczaka to spore zaskoczenie. Od niemal czterech lat kierował placówką w Rozogach. Gdy obejmował posadę wywołał burzę w gminie. Miał wielu przeciwników. Teraz, gdy odchodzi, również powstało solidne zamieszanie. Radny Mieczysław Dzierlatka zapytał na sesji wprost: - Czy na dyrektora Szewczaka i jego pracowników były jakieś naciski w sprawie zatrudniania jakiś osób? Czy to jest powodem, że tracimy tak dobrego dyrektora?

 

Honorowy dyrektor?

 

Wójt Zbigniew Kudrzycki nie odpowiedział na to pytanie. Stwierdził, że powinien odpowiedzieć na nie sam dyrektor. - Ani od wójta, ani od pana Szewczaka nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi – mówi Dzierlatka. - W mojej ocenie coś jest na rzeczy, a pan dyrektor po prostu jako człowiek honoru nie chce brnąć dalej w to bagno. Dlatego wolał przemilczeć sprawę.

 

Pytany przez nas o swoją rezygnację Wojciech Szewczak również nie chciał komentować sprawy, ale zgodził się na rozmowę w przyszłym tygodniu. Dlatego do tematu wrócimy.


 

Wybrał Grodno

 

Wójt Zbigniew Kudrzycki nie widzi problemu. - Rezygnacja ze stanowiska dyrektora pana Szewczaka była jego suwerenną decyzją – mówi. - Poinformował mnie, że dostał pracę w Grodnie i chce tam właśnie pracować. Gdyby powody jego rezygnacji były inne, to miał szanse wypowiedzieć się w tej sprawie na sesji, a jednak tego nie zrobił.

 

 

 

 

Fot. Jednym z ostaniach projektów Wojciecha Szewczaka było napisanie i wydanie książki z bajkami, których autorami są mieszkańcy Rozóg.

 

 



Komentarze do artykułu

Dzierlatka najgłośniej krzyczał że wójt wsadza swojego a tera gra obrońcę.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-07-18 16:02:49

Z sekretariatu na stołek dyrektora

  • Środa, 2018-03-14 12:44:22

Kwiatki od wójta i dyrektora (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2017-08-21 13:55:20

Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego

  • Środa, 2017-08-02 09:47:55

Tajemnicze utonięcie w jeziorze Kierwik


Komentarze

  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Burmistrzu niech pan popatrzy trochę na dzieci ,które zmieniły już budynek szkolny z SP3 na Gimnazjum 1 ich plecaki ważą 18,19 kg i tak jest prawie codziennie, jak te dzieci mają chodzić jeszcze na drugą część Szczytna na lekcje a co za tym idzie ile mają niebezpiecznych ulic po drodze .Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko chodzi do tzw.2 lub 4 gdzie mieszkamy za szpitalem.Pomysł jest chory tak samo jak to żeby likwidować klasy w szkołach w których kiedyś uczyło się po 30 -tu uczniów a teraz klasa liczy zaledwie 22,24 uczniów i brak jest miejsc w szkołach. Chory pomysł jak chora była reforma gimnazjalna.Czemu nigdy nie jest tak ,żeby to rodzice mogli decydować o tym co jest lepsze dla ich dzieci .
    Autor: Agata
    2019-01-17 20:11:06
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
    Autor: massakra
    2019-01-17 16:05:13
  • Romantyczne oświadczyny w... kinie
    To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
    Autor: max
    2019-01-17 09:57:48
  • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
    Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
    Autor: maniek
    2019-01-17 09:01:43
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
    Autor: Robert
    2019-01-17 02:58:41
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
    Autor: R.....
    2019-01-16 18:32:24
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
    Autor: Waga
    2019-01-16 18:04:13
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk