Poniedziałek, 22 Październik, Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Tajemnicze odejście dyrektora Szewczaka


Wojciech Szewczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach nie chce już kierować tą placówką. Złożył rezygnację. Swoje obowiązki pełnił będzie do końca lipca. Na sesji Mieczysław Dzierlatka zapytał wójta, czy na dyrektora były jakieś naciski?



Rezygnacja dyrektora Szewczaka to spore zaskoczenie. Od niemal czterech lat kierował placówką w Rozogach. Gdy obejmował posadę wywołał burzę w gminie. Miał wielu przeciwników. Teraz, gdy odchodzi, również powstało solidne zamieszanie. Radny Mieczysław Dzierlatka zapytał na sesji wprost: - Czy na dyrektora Szewczaka i jego pracowników były jakieś naciski w sprawie zatrudniania jakiś osób? Czy to jest powodem, że tracimy tak dobrego dyrektora?

 

Honorowy dyrektor?

 

Wójt Zbigniew Kudrzycki nie odpowiedział na to pytanie. Stwierdził, że powinien odpowiedzieć na nie sam dyrektor. - Ani od wójta, ani od pana Szewczaka nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi – mówi Dzierlatka. - W mojej ocenie coś jest na rzeczy, a pan dyrektor po prostu jako człowiek honoru nie chce brnąć dalej w to bagno. Dlatego wolał przemilczeć sprawę.

 

Pytany przez nas o swoją rezygnację Wojciech Szewczak również nie chciał komentować sprawy, ale zgodził się na rozmowę w przyszłym tygodniu. Dlatego do tematu wrócimy.


 

Wybrał Grodno

 

Wójt Zbigniew Kudrzycki nie widzi problemu. - Rezygnacja ze stanowiska dyrektora pana Szewczaka była jego suwerenną decyzją – mówi. - Poinformował mnie, że dostał pracę w Grodnie i chce tam właśnie pracować. Gdyby powody jego rezygnacji były inne, to miał szanse wypowiedzieć się w tej sprawie na sesji, a jednak tego nie zrobił.

 

 

 

 

Fot. Jednym z ostaniach projektów Wojciecha Szewczaka było napisanie i wydanie książki z bajkami, których autorami są mieszkańcy Rozóg.

 

 



Komentarze do artykułu

Dzierlatka najgłośniej krzyczał że wójt wsadza swojego a tera gra obrońcę.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-07-18 16:02:49

Z sekretariatu na stołek dyrektora

  • Środa, 2018-03-14 12:44:22

Kwiatki od wójta i dyrektora (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2017-08-21 13:55:20

Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego

  • Środa, 2017-08-02 09:47:55

Tajemnicze utonięcie w jeziorze Kierwik


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13