Niedziela, 19 Listopad, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Tajemnicza śmierć pod okiem policji

W szczycieńskiej komendzie policji zmarł 38-letni Andrzej K., zatrzymany za znęcanie. Prokuratura wszczęła śledztwo.


Wobec brutalnego rodzinnie mężczyzny miał być zastosowany areszt tymczasowy, o co miejscowa prokuratura wnioskowała do sądu. W związku z tym policja zatrzymała Andrzeja K. i doprowadziła do komendy. Tam mężczyzna zmarł. Dlaczego? Na razie nie wiadomo. Przyczyny powinna wskazać sekcja zwłok zaplanowana na jutro (piątek - 7 lipca). Jak twierdzi prokurator rejonowy Artur Choroszewski, wstępne oględziny nie wskazują na to, by do śmierci przyczyniły się jakieś działania osób trzecich. Niemniej wszczął on postępowanie, którego meritum stanowi niedopełnienie obowiązków służbowych w zakresie nadzorowania zatrzymanego i ewentualne nieumyślne spowodowanie śmierci, a więc działania policjantów. Ci, którzy mieli bezpośrednio do czynienia z zatrzymanym już zostali przesłuchani. Postępowanie toczy się na razie "w sprawie", nikomu nie postawiono zarzutów. Jeszcze.

hab

 

Oficjalny komunikat Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w tej sprawie:

KWP / Szczytno:

Czynności wyjaśniające w sprawie śmierci 38-latka


Policjanci z Wydziału Kontroli KWP w Olsztynie na polecenie I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Olsztynie prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie śmierci 38-letniego mężczyzny zatrzymanego w policyjnym areszcie. Równolegle śledztwo w tej sprawie prowadzi prokurator rejonowy w Szczytnie.


W poniedziałek 3 lipca br. szczycieńscy policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z domów tamtejszej gminy. Zgłaszająca twierdziła, że mąż stosuje wobec niej i rodziny przemoc. W trakcie pierwszej interwencji policjanci wdrożyli procedurę „Niebieskiej Karty”. Mężczyzna zobowiązał się do zachowania zgodnego z prawem.


Po niespełna dwóch godzinach, funkcjonariusze ponownie pojechali w to samo miejsce, gdyż mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu w dalszym ciągu groził swojej żonie. W tym przypadku policjanci zatrzymali 38-latka i przed osadzeniem go w policyjnym areszcie przewieźli do szpitala, aby  wykluczyć przeciwskazania do osadzenia mężczyzny w tym pomieszczeniu. Chcę nadmienić, że policjanci użyli wobec zatrzymanego jedynie kajdanek w trakcie konwojowania, żadne inne środki przymusu bezpośredniego nie były stosowane.
Następnego dnia mieszkaniec powiatu szczycieńskiego został przesłuchany przez policjantów i przyznał się do zarzucanego mu czynu. 38-latek złożył obszerne wyjaśnienia i stwierdził, że agresja i przemoc stosowane wobec rodziny spowodowane są jego problemami z alkoholem.


Następnego dnia mężczyzna został przewieziony do prokuratury, gdzie został przesłuchany i ponownie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci i prokurator zwrócili się do sądu o zastosowanie wobec 38-latka tymczasowego aresztu. Mężczyzna miał być w czwartek przewieziony do sądu na posiedzenie. Właśnie w czwartek około godziny 7:05 policjant pełniący służbę w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych zauważył na ekranie monitoringu, że mężczyzna, który sam był w celi, leży w nienaturalnej pozycji. Policjanci natychmiast podjęli czynności reanimacyjne, które prowadzili przez 20 minut do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Po kolejnych 20 minutach reanimacji przez ratowników medycznych, niestety mężczyzna zmarł.


O zaistniałej sytuacji, Komendant Powiatowy Policji ze Szczytna poinformował miejscowego prokuratora, który kilka minut po godzinie 8:00 prowadził czynności na miejscu zdarzenia. Równolegle I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, polecił przeprowadzić czynności wyjaśniające. W związku z tym do Szczytna pojechali policjanci z Wydziału Kontroli KWP w Olsztynie. Prokurator przeprowadził czynności procesowe, polecił przeprowadzenie sekcji zwłok, zabezpieczenie monitoringu z celi oraz dokumentację z przebiegu służby.


Śledztwo w tej chwili prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie, a wstępna kwalifikacja przyjęta przez prokuratora prowadzona jest w kierunku niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy.
kw

 

 



Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2017-11-07 17:35:49

Tajemnicza śmierć kobiety na Lanca

  • Poniedziałek, 2017-11-06 18:10:55

Tytoniowy bus w rękach policji

  • Piątek, 2017-10-06 18:06:07

Z siekierą w ręku groził śmiercią



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Ta pani Lidia maluje sie jak szesnastoletnia metalowa panienka a jej starsza corka wyglada starzej niz ta pani z kolczykiem pod brwia, Moze niech troche dostrosnie ta Lidia i do roboty pojdzie i zmyje z siebie ten mocny makijarz bo to w tym wieku juz nie przystoi.
    Autor: obiektywnie
    2017-11-18 22:33:38
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    A te kobiety które tak się wypowiadają na temat pani Lidii to niech się zajmą swoimi sprawami.Zal ? Trzeba było zgłosić się do prgramu ! Zazdrosne babiszony i na dodatek wścibskie zazdrosnice
    Autor: Wiola
    2017-11-18 22:12:55
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Jestem w szoku ile w ludzi jest zawiści i zazdrości. Dla mnie jest to niepojęte. Jak można komuś życzyć tak źle i niszczyć cudzą pracę? Ta kobieta naprawdę przeszła dużo w życiu, a mieszkańcy Szczytna mogą jedynie się wstydzić swojego okropnego zachowania. Jak oni mogą spokojnie spać w nocy? Nie wyobrażam sobie jak można być tak nieczułym człowiekiem, bez jakiejkolwiek empatii. Nie rozumiem osób, które tylko zazdroszczą i wylewają swoją nienawiść, zamiast sami wziąć się w garść i zrobić coś ze swoim życiem, zamiast osądzać. Może zamiast interesować się i uprzykrzać życie pani Lidii, ludzie zaczniecie się interesować swoim? Mam tylko jedno pytanie do mieszkań Szczytna: Po co to robicie? Tego jednego nie jestem w stanie pojąć w szczególności, po co, jaki jest cel tego zachowania? Po co uprzykrzać życie komuś, kto w końcu może odczuć szczęście? Radzę zająć się sobą i odpuścić uprzykrzanie życia innym, a większą uwagę zwrócić na siebie i może samemu osiągnąć szczęście, nie czyniąc źle drugiemu.
    Autor: Wstyd
    2017-11-18 20:35:57
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Boli wszystkich sąsiadów ze ktos ma remont i zazdrosc ze lepiej ktos ma buraki
    Autor: Nnn
    2017-11-18 18:44:46
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Do Krzysztof: kolejny "wrażliwy społecznie", który życzy innym stryczka. Niczym się nie różnisz od tych, których krytykujesz.
    Autor: Artur
    2017-11-18 17:05:30
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Pani Lidio zasłużyła Pani na ten remont! Pani Kasiu i Ekipo zrobiliście kawał super roboty!!! Gratulacje dla Was! Pani Lidio proszę się cieszyć z całego serca z tego remontu i poprawy warunków na lepsze. Gniazdko macie przepiękne! Proszę chodzić po Szczytnie z uniesioną głową i gawiedzią się nie przejmować! Psy szczekają-karawana jedzie dalej...
    Autor: ex-Szczytnianka
    2017-11-18 08:35:34
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Dzięki Pani Katarzyno za oszczedzenie mieszkańcom Szczytna wstydu i nie pokazanie grupy zawistnych ,leniwych, bezmyślnych gapiów .Wstyd mi za nich.Gdybym wiedziala co sie dzieje przyjechałabym z sąsiadkami z wioski choćby po to by pokazać, że nie wszyscy sa tacy bezduszni i nawet ekipy nie poczestowali chocby ciasteczkiem
    Autor: Emerytka z okolicy Szczytna
    2017-11-18 07:59:12
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    A czemu pani Lidia nie weźmie się do pracy tylko żyje ciągle na cudzy koszt (mopsy, zapomogi itp.)? Pełnoletnia córka nie wygląda na osobę potrzebującą opieki 24h na dobę.
    Autor: Ania
    2017-11-17 23:24:58
  • Cukrzyca zabrała 5-letniej Ninie przedszkole
    Pani Sylwio proszę walczyć,No tak najlepiej jest stwierdzić,że RODZIC NASTAWIONY JEST WROGO....skąd ja to znam...sama jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i wiem co Pani przechodzi.Rodzic który chce pomóc swojemu dziecku traktowany jest jak intruz a dziecko jak kula u nogi.Niby jak choroba jednego dziecka dyskryminuje inne dzieci?Pani dyrektor urwała się chyba z choinki....Jeśli tak uczy dzieci tolerancji,że zamiast podawania ręki będzie uczyła jak podkładać nogę to niestety ale zostawię to bez komentarza.
    Autor: ...
    2017-11-17 23:04:32
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Święte krowy się odezwały na portalach i pojechały kobietę. Własnymi dupami się zajmijcie i życiem. Jakby się ich wszystkich powiesiło, to nie tylko mieszkanie, ale i Szczytno by było wyremontowane jeszcze. Cieszę się, że komuś się tak poszczęściło i ubolewam, że buractwo Szczycieńskie nie pozwoliło się maksymalnie cieszyć tej rodzinie.
    Autor: Krzysztof
    2017-11-17 20:13:17