Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Szukają pieniędzy na stadion, a one leżą w... ziemi

Około 3,5 mln złotach może być warta działka, na której dziś znajduje się stadion przy ulicy Śląskiej. Może warto zastanowić się nad jej sprzedażą, a z tych pieniędzy pobudować nowy obiekt w innym miejscu? Rozwiązałoby to wiele problemów...



Wciąż wątpliwa jest budowa nowego stadionu przy ulicy Ślaskiej w Szczytnie. Miasto szuka pieniędzy.

- Wpłynęło do nas pismo od pani burmistrz, w którym prosi o zabezpieczenie połowy kosztów na dokumentację, budowę oraz utrzymanie obiektu – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Nie ode mnie ta decyzja jednak zależy, a od radnych, dlatego musimy ją najpierw przedyskutować.

 

Wymiana terenu

 

Może warto rozważyć inne rozwiązanie.

- Działka przy ulicy Ślaskiej ma 2,2 hektara powierzchni – mówi Zbigniew Orzoł, szef biura nieruchomości w Szczytnie, ale też miejski radny. - To właściwie ścisłe centrum Szczytna. Łakomy kąsek dla deweloperów, bo mogłaby zmieścić nawet do 8. bloków czyli jakieś 160 mieszkań. W mojej ocenie może być warta około 3,5 mln zł.

Za te pieniądze można właściwie pobudować nowy obiekt sportowy w innym miejscu. A miejsce takie jest. Ponad 20-hektarowa działka w okolicach tak zwanego kaczaka.

 

Blisko szkoły

 

To tam ma powstać InnoPolice. - A pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny, piłkarski, a kto wie w przyszłości może i basen wpisałyby się tam doskonale – mówi zachwycony pomysłem Rafał Kiersikowski, miejski radny. - Nie byłoby wówczas też zarzutów, że nie ma miejsca na parkingi. Lokalizacja jest też dobra z innego powodu. Znajdują się tam dwie szkoły – SP 6 i ZS 3, a dorzucając Wyższa Szkołę Policji nawet trzy. Dzięki szkołom obiekt nie stałby pusty gdyby nie było większych imprez. Nie rozważaliśmy takiej opcji, ale warto poważnie się nad nią zastanowić.

 

Unikną protestów

 

Podobnego zdania jest Paweł Krassowski, który od samego początku krytykował lokalizację stadionu przy ulicy Śląskiej. - Zdecydowanie przy Śląskiej jest za mało miejsca – mówi. - A pomysł sprzedaży działki przy ulicy Śląskiej naprawdę jest interesujący. Warto o tym rozmawiać, bo rzeczywiście rozwiązałoby to wiele problemów. A „kaczak” jest niemal na obrzeżach miasta, ale jednocześnie dość blisko centrum.

Czy władze naszego miasta przynajmniej przedyskutują ten pomysł? Miejmy nadzieję, że tak.

 

 

 

Stadionowa działka przy ulicy Śląskiej to łakomy kąsek dla deweloperów

 

Fot. Paweł Adamski



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
    Jesteś " Wielki' Twoje poczynania są na skraju bezpieczeństwa. Działania Twojej grupy są wspaniałe. Podziwiam Was.
    Autor: Bozena
    2018-05-27 01:58:58
  • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
    Maciek jesteś Wielki . Twoje zasługi dla Nas dla Ciebie są wielkie.Jesteś super specjalistą. Wiem o Twoich poszukiwaniach ludzi utopionych w dziwnych okolicznościach. Szacunek dla specjalisty i znajomego z Pasymia. Podziwiamy i pozdrawiamy.
    Autor: Bozena
    2018-05-27 01:51:42
  • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
    Armagiedin rudkiwski
    Autor: Walaus
    2018-05-26 21:11:19
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Odszedł wspaniały kolega i policjant. Byłeś zawsze uśmiechnięty, pomocny i bardzo koleżeński - takiego zapamiętam Cię na zawsze. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Tego jak bardzo mi przykro nie jestem wstanie opisać słowami...
    Autor:
    2018-05-26 18:44:43
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Tragedia.Mlody człowiek. Spoczywaj w spokoju.Moje kondolencje dla rodziny.
    Autor: Krzysztof - emeryt
    2018-05-26 14:45:00
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej! Jak można przeczytać, że odszedł mąż i ojciec dwójki dzieci, a później pisać, że bardzo się z tego cieszy! Wszystkie radiowozy to gruchoty mówiąc prostym językiem, aby wszystkie barany które obrażają Pana Piotra oraz jego rodzinę zrozumieli, że to nie jest kwestia szybkiej prędkości, niezapiętych pasów bądź trzeźwości. Mogę nawet ręczyć, że Pan Piotr zawsze zapinał pasy i jeździł przepisowo. Zastanówcie się teraz gdybyście mieli tak jak oni zmianę nocną czy dalej byłoby tak łatwo wam wszystko robić. Zmęczenie niestety zwycięża nad człowiekiem. Uważam, że wszyscy tu komentujący źle i niestosowne beszczeszczą jego osobę. To że nie lubicie policjantów bo są tacy i nie tacy to nie wkładajcie wszystkich w całą gromadę. Pana Piotra znałam osobiście i krzyczę to teraz wszystkim to był wspaniały człowiek. Służył dobrą ręką dla wszystkich. Kochający mąż i tatuś, który miał całe życie przed sobą. To jest bardzo wielka tragedia która wylewa łzy z oczu wszystkich którzy go znali. Zamiast pisać tu głupoty to pomódlcie się za Jego duszę. Spoczywaj w pokoju!
    Autor: Przyjaciółka
    2018-05-26 10:50:00
  • Czy gmina dopłaciła do głosowania w plebiscycie Wójt Roku?
    Ciekawa jestem czy Malik sprawdzał służbowe bilingi jak brał udział w konkursie na najlepszego sołtysa w powiecie.Zajmował wysokie pozycje chociaż wybitnym sołtysem nie był.
    Autor: Ala
    2018-05-26 06:29:54
  • Świętajno – stracona szansa rozwoju? Rozmowa z byłym wójtem Januszem Pabichem
    Poprzedni wójt miał swój czas i się nie sprawdził. Nie wybraliśmy go i już nie wybierzemy. Nie rozumiem skąd u niego takie parcie na urząd. Poza tym jak widzę tych ludzi co są za nim: Krzyśków, Pasławska to wiem, że jest pozamiatane. Klasyk by zaśpiewał "ALE TO JUŻ BYŁO I NIE WRÓCI WIĘCEJ" - na nasze szczęście, na szczęście gminy. Pozdrawiam wszystkich ziomali. Bądźmy przy urnach jesienią.
    Autor: Szwejk ze Świętajna
    2018-05-26 00:49:56
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Zdecydowanie skupiłbym się na stanie technicznym radiowozu, a nie nad tym ile jechali oraz czy mieli zapięte pasy. W tej firmie wszystko naprawia się po taniości i tylko w ostateczności. Ten kto pracował i jeszcze pracuje w tej firmie wie o co chodzi. Poza tym policjanci traktowani są jak psy na posyłki, jak ktoś chce sobie sprawdzić autokar przed wyjazdem to niech podjedzie do najbliższej komendy, albo do stacji kontroli pojazdów. Jest zbyt dużo absurdów w tej firmie, a przede wszystkim zachowanie przełożonych, którzy przez całe życie byli popychadłami, a jak się dostają do władzy to mają się za nie wiadomo kogo. Tego chłopaka zabił SYSTEM. Świeć Panie nad jego duszą, a drugiemu daj zdrowie.
    Autor: sierż. sztab.
    2018-05-25 22:49:08
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Rodzina szybko zglaszac sprawe do prokuratury niech zabezpeicza wrak a biegły obnaży cała prawdę o stanie techniczym. Śpij bracie....
    Autor: st sierż -
    2018-05-25 21:50:51