Środa, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Szukają pieniędzy na stadion, a one leżą w... ziemi

Około 3,5 mln złotach może być warta działka, na której dziś znajduje się stadion przy ulicy Śląskiej. Może warto zastanowić się nad jej sprzedażą, a z tych pieniędzy pobudować nowy obiekt w innym miejscu? Rozwiązałoby to wiele problemów...



Wciąż wątpliwa jest budowa nowego stadionu przy ulicy Ślaskiej w Szczytnie. Miasto szuka pieniędzy.

- Wpłynęło do nas pismo od pani burmistrz, w którym prosi o zabezpieczenie połowy kosztów na dokumentację, budowę oraz utrzymanie obiektu – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Nie ode mnie ta decyzja jednak zależy, a od radnych, dlatego musimy ją najpierw przedyskutować.

 

Wymiana terenu

 

Może warto rozważyć inne rozwiązanie.

- Działka przy ulicy Ślaskiej ma 2,2 hektara powierzchni – mówi Zbigniew Orzoł, szef biura nieruchomości w Szczytnie, ale też miejski radny. - To właściwie ścisłe centrum Szczytna. Łakomy kąsek dla deweloperów, bo mogłaby zmieścić nawet do 8. bloków czyli jakieś 160 mieszkań. W mojej ocenie może być warta około 3,5 mln zł.

Za te pieniądze można właściwie pobudować nowy obiekt sportowy w innym miejscu. A miejsce takie jest. Ponad 20-hektarowa działka w okolicach tak zwanego kaczaka.

 

Blisko szkoły

 

To tam ma powstać InnoPolice. - A pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny, piłkarski, a kto wie w przyszłości może i basen wpisałyby się tam doskonale – mówi zachwycony pomysłem Rafał Kiersikowski, miejski radny. - Nie byłoby wówczas też zarzutów, że nie ma miejsca na parkingi. Lokalizacja jest też dobra z innego powodu. Znajdują się tam dwie szkoły – SP 6 i ZS 3, a dorzucając Wyższa Szkołę Policji nawet trzy. Dzięki szkołom obiekt nie stałby pusty gdyby nie było większych imprez. Nie rozważaliśmy takiej opcji, ale warto poważnie się nad nią zastanowić.

 

Unikną protestów

 

Podobnego zdania jest Paweł Krassowski, który od samego początku krytykował lokalizację stadionu przy ulicy Śląskiej. - Zdecydowanie przy Śląskiej jest za mało miejsca – mówi. - A pomysł sprzedaży działki przy ulicy Śląskiej naprawdę jest interesujący. Warto o tym rozmawiać, bo rzeczywiście rozwiązałoby to wiele problemów. A „kaczak” jest niemal na obrzeżach miasta, ale jednocześnie dość blisko centrum.

Czy władze naszego miasta przynajmniej przedyskutują ten pomysł? Miejmy nadzieję, że tak.

 

 

 

Stadionowa działka przy ulicy Śląskiej to łakomy kąsek dla deweloperów

 

Fot. Paweł Adamski



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-08-14 17:21:38

„Dziura” już wysoko nad ziemią

  • Czwartek, 2018-07-12 11:30:15

Rolnik z Lipowca szuka żony w... telewizji

  • Czwartek, 2018-06-21 10:20:22

Warmia i Mazury w... recytacji

  • Wtorek, 2018-06-12 23:30:32

Edukacyjny parking leśny w... Kocie

  • Czwartek, 2018-06-07 12:41:18

Ruszył orszak, dojdzie w... styczniu


Komentarze

  • Panuję nad tym, bo zapisałem się na kurs...
    Kiedy wreszcie weźmiecie się za motocyklistów? Jak długo mieszkańcy będą się męczyć z hałasem ścigaczy, niejednokrotnie przekraczających dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym???
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:40:06
  • Protest... sąd w Szczytnie
    "Farmazona" jeszcze mogli zatrudnić Kodomicka sekta.
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:01:50
  • Czy miasto przejmie stadion przy Ostrołęckiej?
    Żadna współwłasność mamy przykład basenu. Ma być miasta i koniec.
    Autor: R.
    2018-08-21 06:42:49
  • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
    Trener zmieniony. Bilans po 3 meczach: 0 punktów, bramki 1-12. To raczej o otrzymanie w okręgówce, a nie o awans będzie toczyć się gra.
    Autor: Taaa
    2018-08-20 11:16:25
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Zdecydowanie lokalizacja na MC jest ulica Wielbarska....
    Autor: Mieszkanka Szczytna
    2018-08-19 23:45:37
  • Protest... sąd w Szczytnie
    Szczytno jednak jest żałosnym miastem - szczerze powiedziawszy to żenująca ta liczba uczestników, dot. zarówno "obrońców" jak i "przeciwników" wprowadzanych zmian!!!
    Autor: Zdziwiona turystka
    2018-08-18 20:33:45
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nie. W ogóle nie mieszkam już w Szczytnie. Ale przyjeżdżam co jakiś czas i widzę, że na przykład przeniosła się w te okolice Biedronka, w okolicy powstają nowe osiedla bloków i jest wjazd na tę półobwodnicę, która pozwala ominąć stare centrum miasta. Szczytno ma charakter miasta tranzytowego, mało kto tu mieszka i mało kto zabawi dłużej. Więc obstawiam, że z McDonaldem w Szczytnie będzie podobnie jak z tym w Ostródzie. Główną klientelę będą stanowić przyjezdni i "przejezdni". Będą oni się poruszać najpierw z południa na północ, zanim odbiją na Wielkie Jeziora. Najpewniej będą jechać z lotniska albo Warszawy. Jeżeli z Warszawy, to ostatni McDonald w tym kierunku jest w Legionowie. Kolejny powinien być właśnie na Wielbarskiej w Szczytnie, żeby mieli szansę do niego zajechać wszyscy ludzie jadący z południa kraju. Jadący na prawdziwe Mazury z północy, zachodu i wschodu mogą w ogóle ominąć Szczytno, a i tak dojechać na Wielkie Jeziora.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-18 04:48:54
  • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
    Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
    Autor: Sikawka
    2018-08-16 22:02:27
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    !!!????
    Autor: Xxxx
    2018-08-16 20:04:13
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17