Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Szukają pieniędzy na stadion, a one leżą w... ziemi

Około 3,5 mln złotach może być warta działka, na której dziś znajduje się stadion przy ulicy Śląskiej. Może warto zastanowić się nad jej sprzedażą, a z tych pieniędzy pobudować nowy obiekt w innym miejscu? Rozwiązałoby to wiele problemów...Wciąż wątpliwa jest budowa nowego stadionu przy ulicy Ślaskiej w Szczytnie. Miasto szuka pieniędzy.

- Wpłynęło do nas pismo od pani burmistrz, w którym prosi o zabezpieczenie połowy kosztów na dokumentację, budowę oraz utrzymanie obiektu – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Nie ode mnie ta decyzja jednak zależy, a od radnych, dlatego musimy ją najpierw przedyskutować.

 

Wymiana terenu

 

Może warto rozważyć inne rozwiązanie.

- Działka przy ulicy Ślaskiej ma 2,2 hektara powierzchni – mówi Zbigniew Orzoł, szef biura nieruchomości w Szczytnie, ale też miejski radny. - To właściwie ścisłe centrum Szczytna. Łakomy kąsek dla deweloperów, bo mogłaby zmieścić nawet do 8. bloków czyli jakieś 160 mieszkań. W mojej ocenie może być warta około 3,5 mln zł.

Za te pieniądze można właściwie pobudować nowy obiekt sportowy w innym miejscu. A miejsce takie jest. Ponad 20-hektarowa działka w okolicach tak zwanego kaczaka.

 

Blisko szkoły

 

To tam ma powstać InnoPolice. - A pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny, piłkarski, a kto wie w przyszłości może i basen wpisałyby się tam doskonale – mówi zachwycony pomysłem Rafał Kiersikowski, miejski radny. - Nie byłoby wówczas też zarzutów, że nie ma miejsca na parkingi. Lokalizacja jest też dobra z innego powodu. Znajdują się tam dwie szkoły – SP 6 i ZS 3, a dorzucając Wyższa Szkołę Policji nawet trzy. Dzięki szkołom obiekt nie stałby pusty gdyby nie było większych imprez. Nie rozważaliśmy takiej opcji, ale warto poważnie się nad nią zastanowić.

 

Unikną protestów

 

Podobnego zdania jest Paweł Krassowski, który od samego początku krytykował lokalizację stadionu przy ulicy Śląskiej. - Zdecydowanie przy Śląskiej jest za mało miejsca – mówi. - A pomysł sprzedaży działki przy ulicy Śląskiej naprawdę jest interesujący. Warto o tym rozmawiać, bo rzeczywiście rozwiązałoby to wiele problemów. A „kaczak” jest niemal na obrzeżach miasta, ale jednocześnie dość blisko centrum.

Czy władze naszego miasta przynajmniej przedyskutują ten pomysł? Miejmy nadzieję, że tak.

 

 

 

Stadionowa działka przy ulicy Śląskiej to łakomy kąsek dla deweloperów

 

Fot. Paweł AdamskiPowiązane wydarzenia

 • Sobota, 2017-11-25 22:52:01

Porażki są w... głowach

 • Czwartek, 2017-11-02 20:51:42

Nastolatki pobiły „koleżankę” w szkoleKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Jest kandydat na burmistrza Szczytna
  Czy PSL,SLD,PSL....to ten sam typ ludzi, iść tam gdzie nie trzeba się narobić tylko zbierać kasę. Wszyscy siebie warci.
  Autor: mieszkaniec
  2017-12-18 11:33:17
 • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
  Nie ładnie Elmed nie ładnie...
  Autor: Borys
  2017-12-16 12:44:23
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
  Autor: Aleksandra Orzoł
  2017-12-15 22:17:15
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
  Autor: Kasia
  2017-12-15 22:16:00
 • Znikająca zatoka autobusowa
  Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
  Autor: Rafał
  2017-12-15 15:27:18
 • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
  Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
  Autor: ga
  2017-12-14 15:07:59
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
  Autor: Hrynial
  2017-12-14 13:16:03
 • Policjanci polują na pieszych
  W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
  Autor: kama
  2017-12-14 09:44:19
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
  Autor: Rolniczka
  2017-12-13 23:10:24
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Co za dno
  Autor: Wiesław paleta
  2017-12-13 21:12:05