Poniedziałek, 16 Lipiec, Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Szpital podchodzi do pacjenta z... Troską

Czy w szczycieńskim szpitalu pacjenci będą traktowani z większą troską? Jest na to szansa. Na pewno tak będzie na oddziale chirurgii. To właśnie tam pojawili się nowi lekarze, którymi kieruje nowy ordynator doktor Piotr Troska.Zmiany na oddziale szczycieńskiej chirurgii są tak głębokie, że ze „starej” kadry pozostał jeden lekarz, który pracuje w szczycieńskim szpitalu od dwóch lat. Pozostała czwórka nowych, młodych, ale już doświadczonych medyków pojawiła się w placówce w połowie maja. Zespołem kieruje 50-letni doktor Piotr Troska.

 

Wojskowy specjalista

Jest on absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W armii doszedł do stopnia kapitana. Potem przeszedł na wojskową emeryturę i zaczął pracę w „cywilnych” placówkach medycznych. Pracował między innymi w Braniewie, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, a ostatnio w Kętrzynie. Jest specjalistą chirurgii ogólnej, ma doktorat z chirurgi onkologicznej. Jesienią lub wiosną przyszłego roku będzie posiadaczem specjalizacji z chirurgii onkologicznej.

 

Szczytno, jak klinika

- Wraz ze swoim zespołem wybraliśmy szpital powiatowy w Szczytnie z kilku powodów – mówi ordynator Troska. - Przede wszystkim ta placówka ma ogromny potencjał, jest świetnie wyposażona. Jest tu sprzęt na poziomie kliniki. Jako chirurdzy mamy dzięki temu szerokie możliwości przeprowadzania operacji, a co za tym idzie - rozwoju. W klinikach pracuje po kilkunastu lekarzy, a operacji jest naprawdę niewiele. Ja lubię operować i zdecydowanie wolę pod tym względem mniejsze szpitale. Jest tu ciekawiej i jest większa samodzielność. Kolejnym z czynników był klimat, z jakim spotkaliśmy się ze strony dyrekcji i lokalnego samorządu.

 

Zbudował zespół

Doktor Piotr Troska do Szczytna przeniósł się z Kętrzyna. Zabrał dwóch swoich asystentów również chirurgów. Do zespołu dołączył specjalista z Biskupca. - Mamy w tej chwili znakomity zespół chirurgów – przekonuje ordynator. - Doświadczenie miesza się z młodością, bo moi asystenci mają zaledwie po 30-33 lat. Jest to zespół z potężnym potencjałem. Pacjenci chyba już to zauważyli, bo jesteśmy tu od kilku tygodni, a ich liczba stale rośnie.

 

Na pytanie dlaczego zostawił szpital w Kętrzynie doktor Troska odpowiada krótko. - Szpital w Szczytnie daje większe możliwości rozwoju, a przy tym są tu o wiele lepsze warunki pracy – mówi.

 

Gwiezdne Wojny i tenis

Doktor Troska wraz ze swoimi asystentami do Szczytna dojeżdża z Olsztyna. Jak powiedział „Tygodnikowi Szczytno” zdaje sobie sprawę z opinii, jaką szczycieński szpital ma wśród mieszkańców. - Przed zmianą pracy zawsze sprawdzam takie placówki, googluje – mówi z uśmiechem. - Wiem, jaka jest opinia, ale lubię wyzwania. Zrobimy wszystko, aby pacjenci dostrzegli i poczuli realnie zmiany, które wprowadza mój zespół.

Prywatnie Piotr Troska ma żonę i syna. Jest miłośnikiem „Gwiezdnych Wojen” i tenisa ziemnego.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Z jakiego kraju masoneria was spuscila z łańcucha. Najprawdopodobnie kanada która jest siedliskiem.
  Autor: Nar
  2018-07-11 18:55:19
 • Aktywni obywatele za pieniądze z FIO
  Opracowując raport warto wskazać metodę badawczą oraz wszystkie uzyskane informacje aby otrzymane wyniku ktokolwiek mógł traktować poważnie. Przykro ale na dziś taka informację oceniam jako kiełbasę wyborczą. Poza tym kolejny problem to reprezentatywność i wiarygodność uzyskanych informacji. Jeżeli swoje uwagi przekaże 200 osób (np zainteresowanych jakąś sprawą) to czy np kosztem istotnych nakładów a co za tym idzie może także wbrew innym (niewypowiadającym się) samorząd powinien to realizować? Może i ciekawy pomysł na pozyskanie środków ale efekt niestety będzie mizerny. Szkoda tylko środków bo mogły być lepiej wydane!
  Autor: mieszkaniec
  2018-07-11 13:25:05
 • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
  No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.
  Autor: Jan Mazur
  2018-07-11 09:54:06
 • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
  Przypominam że jest już 11 lipca więc chyba początek lipca minął. Czyżby PSL wstydził się własnego szyldu że planuje iść pod szyldem "partnerskiej" inicjatywy? :) Panie Rafale i jeszcze jedno. Co robiliście przez ostatnie 12 lat kiedy Burmistrz Górska z poparcia PSL kierowała naszym miastem? Dopiero po wyborach chcecie realizować nawet takie prozaiczne rzeczy jak winda dla niepełnosprawnych w SP Nr 2? Od Pani Górskiej też się przed wyborami odcinacie? Wydaje mi się że będzie trochę trudno!
  Autor: fred
  2018-07-11 08:33:48