Wtorek, 25 Wrzesień, Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Szpital podchodzi do pacjenta z... Troską


Czy w szczycieńskim szpitalu pacjenci będą traktowani z większą troską? Jest na to szansa. Na pewno tak będzie na oddziale chirurgii. To właśnie tam pojawili się nowi lekarze, którymi kieruje nowy ordynator doktor Piotr Troska.Zmiany na oddziale szczycieńskiej chirurgii są tak głębokie, że ze „starej” kadry pozostał jeden lekarz, który pracuje w szczycieńskim szpitalu od dwóch lat. Pozostała czwórka nowych, młodych, ale już doświadczonych medyków pojawiła się w placówce w połowie maja. Zespołem kieruje 50-letni doktor Piotr Troska.

 

Wojskowy specjalista

Jest on absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W armii doszedł do stopnia kapitana. Potem przeszedł na wojskową emeryturę i zaczął pracę w „cywilnych” placówkach medycznych. Pracował między innymi w Braniewie, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, a ostatnio w Kętrzynie. Jest specjalistą chirurgii ogólnej, ma doktorat z chirurgi onkologicznej. Jesienią lub wiosną przyszłego roku będzie posiadaczem specjalizacji z chirurgii onkologicznej.

 

Szczytno, jak klinika

- Wraz ze swoim zespołem wybraliśmy szpital powiatowy w Szczytnie z kilku powodów – mówi ordynator Troska. - Przede wszystkim ta placówka ma ogromny potencjał, jest świetnie wyposażona. Jest tu sprzęt na poziomie kliniki. Jako chirurdzy mamy dzięki temu szerokie możliwości przeprowadzania operacji, a co za tym idzie - rozwoju. W klinikach pracuje po kilkunastu lekarzy, a operacji jest naprawdę niewiele. Ja lubię operować i zdecydowanie wolę pod tym względem mniejsze szpitale. Jest tu ciekawiej i jest większa samodzielność. Kolejnym z czynników był klimat, z jakim spotkaliśmy się ze strony dyrekcji i lokalnego samorządu.

 


Zbudował zespół

Doktor Piotr Troska do Szczytna przeniósł się z Kętrzyna. Zabrał dwóch swoich asystentów również chirurgów. Do zespołu dołączył specjalista z Biskupca. - Mamy w tej chwili znakomity zespół chirurgów – przekonuje ordynator. - Doświadczenie miesza się z młodością, bo moi asystenci mają zaledwie po 30-33 lat. Jest to zespół z potężnym potencjałem. Pacjenci chyba już to zauważyli, bo jesteśmy tu od kilku tygodni, a ich liczba stale rośnie.

 

Na pytanie dlaczego zostawił szpital w Kętrzynie doktor Troska odpowiada krótko. - Szpital w Szczytnie daje większe możliwości rozwoju, a przy tym są tu o wiele lepsze warunki pracy – mówi.

 

Gwiezdne Wojny i tenis

Doktor Troska wraz ze swoimi asystentami do Szczytna dojeżdża z Olsztyna. Jak powiedział „Tygodnikowi Szczytno” zdaje sobie sprawę z opinii, jaką szczycieński szpital ma wśród mieszkańców. - Przed zmianą pracy zawsze sprawdzam takie placówki, googluje – mówi z uśmiechem. - Wiem, jaka jest opinia, ale lubię wyzwania. Zrobimy wszystko, aby pacjenci dostrzegli i poczuli realnie zmiany, które wprowadza mój zespół.

Prywatnie Piotr Troska ma żonę i syna. Jest miłośnikiem „Gwiezdnych Wojen” i tenisa ziemnego.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Panie Onn, jest :)
  Autor: Kaja
  2018-09-25 15:04:00
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Nie każdy miał by odwagę jechać za bandą pijanych ludzi Chłopak sam udzielił pomocy wszyscy stali patrzyli Brawo !
  Autor: Kierowca
  2018-09-24 18:37:57
 • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
  No dla mnie nic w tym złego, że taka gospoda powstanie w Szczytnie przy kościele, czy szkole. Zwłaszcza przy kościele - będą mieli ruch: stypy, śluby, wesela oraz matury. Natomiast widzę tu szybki ruch w związku z inwestycją Gminy Wiejskiej Szczytno w okolicach Jeziora Domowego Dużego. Ot co! Jak oni nam pałą to my im maczugą. Śmiechu warte. Wszystko jest uzależnione od tego, kto obejmie władzę, więc te zamiary, które objawił miejscowy inwestor, mogą spełznąć na niczym. No to sobie zażartuję z okazji jesieni: są wykopki. Każdy ziemniak usiłuje się utrzymać różnymi sposobami w swoim gruncie. Bo wyrastają przy nim potomkowie typu Wilczek, Gontarzewski. Reszta to są poukrywane pod różnymi szyldami stowarzyszeń i komitetów osoby, które jakby się wstydzą tego, co do tej pory robiły. Czyli źle robiły (pracowały)? Inną kategorią jest zadłużona pani Lenard, która pokazała w swoich wypowiedziach, jak mało zna to miasto. Niech pilnuje przedszkola. Bo miasto nim nie jest.
  Autor: Śmieszek
  2018-09-24 18:06:25
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Ta Kobieta to wstyd, matka dwójki dzieci i po imprezach jeździ pijana. Porażka . Jej mąż powinien taką babę pogonić . Dobrze że nikogo nie zabiła. Bo takich ludzi się nie żałuje ( zamiast w domu to się szlaja )
  Autor: Agata
  2018-09-24 16:40:34
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Pani Kaju, tak na marginesie nie ma takiego czegoś jak usiłowanie jazdy pod wpływem alkoholu, a dla Pana Michała wielkie brawa!
  Autor: Onn
  2018-09-24 16:26:12
 • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
  Ciekawe, kto ma nie najciekawsze zdanie nt. p.Wilczka, bo uważam całkiem co innego, jest osobą, która wprowadziła Purdę w 21 wiek, jest zaangażowany w sprawy gminne, pozyskuje dla nas pieniądze, wdrożył szereg ciekawych inicjatyw, Urząd wygląda jak urząd, a nie jak kiedyś jak jakiś barak, obsługa mieszkańców na wysokim poziomie, współpracuje z każdym sołtysem i radnym, jest osobą lubianą aczkolwiek wymagającą, szczerze to wolałbym żeby przegrał, bo szkoda żeby odchodził od nas :( a ten Pan Adamowicz, co sieje negatywną propagandę jest u nas znany jako oszołom i ma wyrok za pobicie, a uważa się za redaktora co walczy z wójtem
  Autor: Purdziak
  2018-09-24 15:40:11
 • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
  Ciekawe jest lokowanie obiektów gastronomicznych, hotelowych i "rozrywkowych" przy szkole i kościele. W ogóle to mamy przedwyborczy wysyp pomysłów na inwestycje, których wcześniej nie podejmowano, nie ogłaszano. No po prostu wiosna jesienią! Nikomu źle nie życzę, niech mu się - temu lokalnemu inwestorowi powiedzie - ale przepraszam - dlaczego tak późno? teraz, kiedy uzgodnienia z obecnymi władzami nie są pewne? Może przyjść coś nowego, co będzie miało inną koncepcję zagospodarowania tego terenu. No cóż, najwięcej hasełek i informacji pojawia się u nas przed wyborami, a potem to już zwykła codzienna siermięga.
  Autor: Waga
  2018-09-24 15:33:30
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  LUDZIE DZWOŃCIE NA 999 998 997 A NIE NA 112. 112 KIERUJE WAS DO OLSZTYNA A TAMTE NUMERY DO SZCZYTNA. JEST SZYBCIEJ!
  Autor: 999 998 997
  2018-09-24 15:28:31
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Co ty kobieto pleciesz ten człowiek sam jechał samochodem A druga sprawa był w pracy A trzecia że i tak by nie zdarzyl. A towarzystwo na pewno by go posłuchał śmiechu warte . Ta panna co prowadziła ten samochód powinna dostać taką karę że by jej się odechciało i samochodu i prawka bezmozgowiec i tyle
  Autor: Dzezabel
  2018-09-24 14:39:13
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  " Dopóki jednak nie odpalili auta niewiele mogłem zrobić." ?????? Czy Pan wie, że jest coś takiego jak usiłowanie?? Trzeba było podejść jeżeli Pan widział, że wszyscy są pijani lub zadzwonić szybko na policje, a nie próbować jeździć za autem kiedy już i tak stanowiło ono zagrożenie. A potem wielki bohater robi sobie zdjęcia przy słupach. Nie zrobił Pan nic żeby uniknąć wypadku więc nie wiem z czego się Pan tak cieszy.
  Autor: Kaja
  2018-09-24 13:12:06