Wtorek, 13 Listopad, Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Szpital podchodzi do pacjenta z... Troską


Czy w szczycieńskim szpitalu pacjenci będą traktowani z większą troską? Jest na to szansa. Na pewno tak będzie na oddziale chirurgii. To właśnie tam pojawili się nowi lekarze, którymi kieruje nowy ordynator doktor Piotr Troska.Zmiany na oddziale szczycieńskiej chirurgii są tak głębokie, że ze „starej” kadry pozostał jeden lekarz, który pracuje w szczycieńskim szpitalu od dwóch lat. Pozostała czwórka nowych, młodych, ale już doświadczonych medyków pojawiła się w placówce w połowie maja. Zespołem kieruje 50-letni doktor Piotr Troska.

 

Wojskowy specjalista

Jest on absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W armii doszedł do stopnia kapitana. Potem przeszedł na wojskową emeryturę i zaczął pracę w „cywilnych” placówkach medycznych. Pracował między innymi w Braniewie, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, a ostatnio w Kętrzynie. Jest specjalistą chirurgii ogólnej, ma doktorat z chirurgi onkologicznej. Jesienią lub wiosną przyszłego roku będzie posiadaczem specjalizacji z chirurgii onkologicznej.

 

Szczytno, jak klinika

- Wraz ze swoim zespołem wybraliśmy szpital powiatowy w Szczytnie z kilku powodów – mówi ordynator Troska. - Przede wszystkim ta placówka ma ogromny potencjał, jest świetnie wyposażona. Jest tu sprzęt na poziomie kliniki. Jako chirurdzy mamy dzięki temu szerokie możliwości przeprowadzania operacji, a co za tym idzie - rozwoju. W klinikach pracuje po kilkunastu lekarzy, a operacji jest naprawdę niewiele. Ja lubię operować i zdecydowanie wolę pod tym względem mniejsze szpitale. Jest tu ciekawiej i jest większa samodzielność. Kolejnym z czynników był klimat, z jakim spotkaliśmy się ze strony dyrekcji i lokalnego samorządu.

 


Zbudował zespół

Doktor Piotr Troska do Szczytna przeniósł się z Kętrzyna. Zabrał dwóch swoich asystentów również chirurgów. Do zespołu dołączył specjalista z Biskupca. - Mamy w tej chwili znakomity zespół chirurgów – przekonuje ordynator. - Doświadczenie miesza się z młodością, bo moi asystenci mają zaledwie po 30-33 lat. Jest to zespół z potężnym potencjałem. Pacjenci chyba już to zauważyli, bo jesteśmy tu od kilku tygodni, a ich liczba stale rośnie.

 

Na pytanie dlaczego zostawił szpital w Kętrzynie doktor Troska odpowiada krótko. - Szpital w Szczytnie daje większe możliwości rozwoju, a przy tym są tu o wiele lepsze warunki pracy – mówi.

 

Gwiezdne Wojny i tenis

Doktor Troska wraz ze swoimi asystentami do Szczytna dojeżdża z Olsztyna. Jak powiedział „Tygodnikowi Szczytno” zdaje sobie sprawę z opinii, jaką szczycieński szpital ma wśród mieszkańców. - Przed zmianą pracy zawsze sprawdzam takie placówki, googluje – mówi z uśmiechem. - Wiem, jaka jest opinia, ale lubię wyzwania. Zrobimy wszystko, aby pacjenci dostrzegli i poczuli realnie zmiany, które wprowadza mój zespół.

Prywatnie Piotr Troska ma żonę i syna. Jest miłośnikiem „Gwiezdnych Wojen” i tenisa ziemnego.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jacek, za co tak bardzo Konstytucji nie lubisz, skoro przez jej \"obecność\" w tej firmie JUZ tam nie zajrzysz? Bez Konstytucji było cacy, a z nią jest beee? To nie o firmie, a o Tobie wiele mówi.
  Autor: Obserwator
  2018-11-10 14:47:28
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Firma wie jak starcic klientów . Ja już do was nie zajrzę . Żegnam
  Autor: Jacek
  2018-11-09 22:18:36
 • Aktywne Szczytno – Aktywni Obywatele, zajrzyj do MDK-u w środę, 14 listopada
  Projekt centrum zabaw i aktywnej rekreacji tzn CZAR jest moim autorskim projektem i owszem. Powstał on kiedy nie byłem radnym. Była to inicjatywa moja i moich sąsiadów z ulicy Lanca, Solidarności, Boh. Września i Leyka. Pokazałem tym samy,że my mieszkańcy możemy wspólnie coś zrobić nie oglądając się na władzę. Do czego i Pana zachęcam. Wprowadzanie mylnych twierdzeń nikomu nie przystoi. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Paweł Krassowski
  Autor: Paweł Krassowski
  2018-11-09 21:36:30
 • Działkowcy blokują helikopter LPR (zdjęcia)
  Mieszkam w bloku przy Łomżyńskiej, gdzie nie ma działek , a w godzinach wieczornych jest takie zadymienie i smród, ze nie można otworzyć okna ponieważ można się udusić. Powodem tego jest kotłownia przy budynku gminy. Coś okropnego.
  Autor: Ewa
  2018-11-09 18:55:08
 • Aktywne Szczytno – Aktywni Obywatele, zajrzyj do MDK-u w środę, 14 listopada
  Panie Paweł Krassowski: Zacytujmy Tygodnik Szczytno piszący 28 maja 2015 roku o kolejnej inwestycji realizowanej w ramach budżetu obywatelskiego: \"Przypomnijmy też, że autorem zwycięskiego projektu w ubiegłym roku był Paweł Krassowski\" http://tygodnik.szczytno.pl/CZAR_juz_czaruje-n5413.html Czyli Czar na ul. Lanc nie jest tworem radnego Krassowskiego? Nie było aktywnie wykorzystywany w kampanii stowarzyszenia Aktywne Szczytno którego jesteś Pan członkiem? To straszne, że tak wiele osób mylnie przypisuje Panu te dzieło. To może napisze Pan to na swojej tablicy w popularnym portalu społecznościowym - niech ludzie wiedzą! Więcej pokory Panie Radny - z Waszego stowarzyszenie w całych wyborach wprowadziło tylko jedną osobę do samorządu. Jako radny wielokadencyjnie opozycyjny zanim zacznie Pan ogłaszać \'konkursy\' na projekty proszę sprawdzić co o tym sądzą burmistrz i pozostali radni.
  Autor: Paweł Karczewski
  2018-11-09 17:28:42
 • CZAR już czaruje
  Pozdrawiam radnego
  Autor: Paweł Karczewski
  2018-11-09 17:05:08
 • 10-11 listopada – Powiatowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości
  My się tu lokalnie i ogólnopolsko nawalamy w związku tą historyczną datą. a tymczasem litewskie koleje zorganizowały wykonanie hymnu polskiego przez siedem lokomotyw dobranych specjalnie pod kątem wydawanego dźwięku. Przygotowaniem i wykonaniem zajął się koncertmistrz Litewskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej, Zbigniew Lewicki. To dopiero pomysł wspaniały!
  Autor: Krajan
  2018-11-09 15:28:53
 • Dramatyczny wypadek na Chrobrego, ciężko ranna piesza
  Podobny wypadek był kilka lat temu na ul. Polskiej koło Rossmanna. Wówczas stwierdzono winą pieszej.
  Autor: miki
  2018-11-09 14:09:10
 • Aktywne Szczytno – Aktywni Obywatele, zajrzyj do MDK-u w środę, 14 listopada
  Obserwowałem propozycje mieszkańców i wyniki głosowanie. Oprócz wskazanych potrzeb w tym artykule, sporo osób wskazała duży problem braku obwodnicy. Krótko mówiąc, problem wyprowadzenia tranzytu z centrum miasta.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-09 09:59:51
 • Kto zostanie starostą, kto wicestarostą?
  Może nareszcie pora na zmiany na stanowisku starosty. Niech radnymi kieruje dobro powiatu a nie polityczne \"układziki\". Pan Marcin Nowociński jest młodym, wykształconym, błyskotliwym, o wysokiej kulturze osobistej człowiekiem. Idealna osoba na stanowisko starosty. Co do pani Jaskulskiej, już przecież piastowała urząd wicestarosty i według opinii mnóstwa osób, była to totalna porażka. Czy ludowcy naprawdę nie potrafią wyciągać właściwych wniosków?
  Autor: Ela
  2018-11-09 09:42:47