Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szpital podchodzi do pacjenta z... Troską


Czy w szczycieńskim szpitalu pacjenci będą traktowani z większą troską? Jest na to szansa. Na pewno tak będzie na oddziale chirurgii. To właśnie tam pojawili się nowi lekarze, którymi kieruje nowy ordynator doktor Piotr Troska.Zmiany na oddziale szczycieńskiej chirurgii są tak głębokie, że ze „starej” kadry pozostał jeden lekarz, który pracuje w szczycieńskim szpitalu od dwóch lat. Pozostała czwórka nowych, młodych, ale już doświadczonych medyków pojawiła się w placówce w połowie maja. Zespołem kieruje 50-letni doktor Piotr Troska.

 

Wojskowy specjalista

Jest on absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W armii doszedł do stopnia kapitana. Potem przeszedł na wojskową emeryturę i zaczął pracę w „cywilnych” placówkach medycznych. Pracował między innymi w Braniewie, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim, a ostatnio w Kętrzynie. Jest specjalistą chirurgii ogólnej, ma doktorat z chirurgi onkologicznej. Jesienią lub wiosną przyszłego roku będzie posiadaczem specjalizacji z chirurgii onkologicznej.

 

Szczytno, jak klinika

- Wraz ze swoim zespołem wybraliśmy szpital powiatowy w Szczytnie z kilku powodów – mówi ordynator Troska. - Przede wszystkim ta placówka ma ogromny potencjał, jest świetnie wyposażona. Jest tu sprzęt na poziomie kliniki. Jako chirurdzy mamy dzięki temu szerokie możliwości przeprowadzania operacji, a co za tym idzie - rozwoju. W klinikach pracuje po kilkunastu lekarzy, a operacji jest naprawdę niewiele. Ja lubię operować i zdecydowanie wolę pod tym względem mniejsze szpitale. Jest tu ciekawiej i jest większa samodzielność. Kolejnym z czynników był klimat, z jakim spotkaliśmy się ze strony dyrekcji i lokalnego samorządu.

 


Zbudował zespół

Doktor Piotr Troska do Szczytna przeniósł się z Kętrzyna. Zabrał dwóch swoich asystentów również chirurgów. Do zespołu dołączył specjalista z Biskupca. - Mamy w tej chwili znakomity zespół chirurgów – przekonuje ordynator. - Doświadczenie miesza się z młodością, bo moi asystenci mają zaledwie po 30-33 lat. Jest to zespół z potężnym potencjałem. Pacjenci chyba już to zauważyli, bo jesteśmy tu od kilku tygodni, a ich liczba stale rośnie.

 

Na pytanie dlaczego zostawił szpital w Kętrzynie doktor Troska odpowiada krótko. - Szpital w Szczytnie daje większe możliwości rozwoju, a przy tym są tu o wiele lepsze warunki pracy – mówi.

 

Gwiezdne Wojny i tenis

Doktor Troska wraz ze swoimi asystentami do Szczytna dojeżdża z Olsztyna. Jak powiedział „Tygodnikowi Szczytno” zdaje sobie sprawę z opinii, jaką szczycieński szpital ma wśród mieszkańców. - Przed zmianą pracy zawsze sprawdzam takie placówki, googluje – mówi z uśmiechem. - Wiem, jaka jest opinia, ale lubię wyzwania. Zrobimy wszystko, aby pacjenci dostrzegli i poczuli realnie zmiany, które wprowadza mój zespół.

Prywatnie Piotr Troska ma żonę i syna. Jest miłośnikiem „Gwiezdnych Wojen” i tenisa ziemnego.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46