Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Szlachetne paczki już u rodzin


W trakcie finału część darczyńców dotarła do naszego Magazynu, który mieścił się w kościele Chrześcijan Baptystów. Pozostali darczyńcy, którzy pochodzą z okolic Warszawy czy Olsztyna przekazali swoje dary do magazynów zastępczych. Paczki dotarły ...


  • Data:

W trakcie finału część darczyńców dotarła do naszego Magazynu, który mieścił się w kościele Chrześcijan Baptystów. Pozostali darczyńcy, którzy pochodzą z okolic Warszawy czy Olsztyna przekazali swoje dary do magazynów zastępczych. Paczki dotarły do Szczytna dzięki partnerom projektu - grupie Schenker, która przywiozła je z Warszawy oraz szczycieńskim strażakom – ochotnikom, transportującym dary z Olsztyna. Zwożenie darów i ich przyjmowanie odbywało się w nocy z soboty na niedzielę, wolontariusze mieli więc noc ciężkiej pracy zamiast spania. W niedzielę dary rozwożone były do potrzebujących. Jak podkreśla koordynator akcji Łukasz Wróblewski, kolejny sukces szczycieńska Szlachetna Paczka zawdzięcza wielu, bardzo wielu ludziom dobrej woli. Statystyka wskazuje, że wartość tegorocznych szlachetnych paczek rozdanych na terenie powiatu sięgnęła ponad 130 tysięcy złotych, a przy przygotowywaniu każdej z paczek pracowało około 40 osób: to nie tylko darczyńcy, ale też wolontariusze oraz szereg innych osób wspierających działania organizatorów. - W Szczytnie na uznanie i słowa podziękowania zasługują członkowie jednostki 1033 związku „Strzelec”, miejscowi ochotnicy strażacy, Daniel Badysiak oraz Kamil i Magda Obniscy, którzy udostępnili swoje busy, y można było rozwozić dary, a także pracownicy ośrodków pomocy społecznej, którzy pomogli w wytypowaniu nam odpowiednich rodzin - wymienia koordynator. - Wszyscy spisali się na medal! Całemu finałowi towarzyszyła cudowna atmosfera, wspaniali wolontariusze, niezastąpieni darczyńcy, obdarowane rodziny... Każda osoba tworzyła niesamowity klimat. Wiele łez, uśmiechów, radości, wdzięczności ze strony obdarowywanych towarzyszyło nam podczas przekazywania prezentów. Było to piękne, wzruszające przeżycie dla wszystkich.


Reklama

Jak w przypadku innych akcji o podobnym charakterze, nie brakuje malkontentów, którzy „puszczają w eter” różne negatywne sygnały, głównie o tym, że obdarowane rodziny niekoniecznie na te dary zasługują. - Jako wolontariusze staraliśmy się maksymalnie rzetelnie wybrać rodziny do tego projektu. Nie jesteśmy idealni, nikt z nas też nie jest pracownikiem socjalnym, każdy z nas mógł popełnić błąd sugerując się subiektywnymi odczuciami przy wyborze rodziny czy ocenie przedstawionej przez nią swojej historii. Dla mnie osobiście, sukcesem poprzedniej edycji jest fakt, iż większości z obdarowanych rodzin pomoc była niezbędna na dany czas! Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – wyjaśnia Łukasz Wróblewski. - Naszym pragnieniem jest, a także ideą przewodnią całej akcji, aby otrzymana pomoc stała się dla nich nie tylko wsparciem materialnym, ale i impulsem do zmiany sytuacji.

W środę, 16 grudnia, o godz. 16. w kościele Chrześcijan Baptystów odbędzie się gala podsumowująca tegoroczną edycje Szlachetnej Paczki. Tak jak w poprzednim roku wydarzenie uświetni zespół Misio Musica z Trójmiasta, wykonując Kolędy Narodów. - Zapraszam na tę galę całą społeczność naszego powiatu – mówi Łukasz. - Niech wszystkim tym, którzy sprawili, że ta edycja mogła zakończyć się sukcesem spełni się obietnica z Przypowieści Salomona 11:25 „Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony”.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama