Sobota, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Szkoła zamieni się w hotel?


Gimnazja do likwidacji. To już pewnik. Wygaszanie zacznie się od przyszłego roku szkolnego, co oznacza, że nie będzie naboru do gimnazjów. Najprawdopodobniej zatem nasze szczycieńskie gimnazja 1 i 2 zostaną połączone. Logiczne wydaje się, że uczniowie trafią do lepszego obiektu, czyli do Gimnazjum nr 2 przy ...



Gimnazja do likwidacji. To już pewnik. Wygaszanie zacznie się od przyszłego roku szkolnego, co oznacza, że nie będzie naboru do gimnazjów. Najprawdopodobniej zatem nasze szczycieńskie gimnazja 1 i 2 zostaną połączone. Logiczne wydaje się, że uczniowie trafią do lepszego obiektu, czyli do Gimnazjum nr 2 przy ul. Lanca. Co stanie się zatem z budynkiem przy ul. Kasprowicza, gdzie dziś jest Gimnazjum nr 1 w Szczytnie, a kiedyś była Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczytnie?

 

Byłby piękny hotel

- Na razie decyzje w tej sprawie nie zapadły – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Wszystkie będą podejmowane jawnie i w porozumieniu z dyrektorami szkół i nauczycieli. Ale nie ma co ukrywać, że reforma może „zabrać” nam jedną ze szkół.

Budynek przy ul. Kasprowicza wielokrotnie typowany był, jako obiekt, do sprzedaży. W części należy do miasta, a w części do Urzędu Marszałkowskiego. - Położony jest idealnie na działalność hotelową – mówi jeden z mieszkańców Szczytna. - Gdyby dodać do niego tę wieżę, która szpeci nasze miasto od lat, mogłaby powstać w tym miejscu naprawdę ciekawa inwestycja.


 

Potrzebna analiza

Czy tak się stanie? Okaże się w przyszłym roku. Wiadomo jednak, że Urząd Marszałkowski zainteresowany jest sprzedażą tego obiektu.

Ale reforma to nie tylko budynki, a przede wszystko nauczyciele, uczniowie i administracja. - Jakieś zmiany na pewno będą robione, ale na razie za wcześnie mówić o konkretach – mówi burmistrz Górska. - Musimy wszystko przeanalizować, skonsultować i wówczas podejmiemy decyzję.



Komentarze do artykułu

Oliwia Korościk

Przepraszam bardzo ale dzieci bedą mieli utrudniony dojazd lub dojście do szkoły nr2. Proszę aby to batdzo dobrze rozwarzyć .

ja

Danuta Górska, burmistrz Szczytna a przypadkiem nie zmienił się nam ostatnio burmistrz ???

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Burmistrzu niech pan popatrzy trochę na dzieci ,które zmieniły już budynek szkolny z SP3 na Gimnazjum 1 ich plecaki ważą 18,19 kg i tak jest prawie codziennie, jak te dzieci mają chodzić jeszcze na drugą część Szczytna na lekcje a co za tym idzie ile mają niebezpiecznych ulic po drodze .Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko chodzi do tzw.2 lub 4 gdzie mieszkamy za szpitalem.Pomysł jest chory tak samo jak to żeby likwidować klasy w szkołach w których kiedyś uczyło się po 30 -tu uczniów a teraz klasa liczy zaledwie 22,24 uczniów i brak jest miejsc w szkołach. Chory pomysł jak chora była reforma gimnazjalna.Czemu nigdy nie jest tak ,żeby to rodzice mogli decydować o tym co jest lepsze dla ich dzieci .
  Autor: Agata
  2019-01-17 20:11:06
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22