Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szkoła zamieni się w hotel?


Gimnazja do likwidacji. To już pewnik. Wygaszanie zacznie się od przyszłego roku szkolnego, co oznacza, że nie będzie naboru do gimnazjów. Najprawdopodobniej zatem nasze szczycieńskie gimnazja 1 i 2 zostaną połączone. Logiczne wydaje się, że uczniowie trafią do lepszego obiektu, czyli do Gimnazjum nr 2 przy ...



Gimnazja do likwidacji. To już pewnik. Wygaszanie zacznie się od przyszłego roku szkolnego, co oznacza, że nie będzie naboru do gimnazjów. Najprawdopodobniej zatem nasze szczycieńskie gimnazja 1 i 2 zostaną połączone. Logiczne wydaje się, że uczniowie trafią do lepszego obiektu, czyli do Gimnazjum nr 2 przy ul. Lanca. Co stanie się zatem z budynkiem przy ul. Kasprowicza, gdzie dziś jest Gimnazjum nr 1 w Szczytnie, a kiedyś była Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczytnie?

 

Byłby piękny hotel

- Na razie decyzje w tej sprawie nie zapadły – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Wszystkie będą podejmowane jawnie i w porozumieniu z dyrektorami szkół i nauczycieli. Ale nie ma co ukrywać, że reforma może „zabrać” nam jedną ze szkół.

Budynek przy ul. Kasprowicza wielokrotnie typowany był, jako obiekt, do sprzedaży. W części należy do miasta, a w części do Urzędu Marszałkowskiego. - Położony jest idealnie na działalność hotelową – mówi jeden z mieszkańców Szczytna. - Gdyby dodać do niego tę wieżę, która szpeci nasze miasto od lat, mogłaby powstać w tym miejscu naprawdę ciekawa inwestycja.


 

Potrzebna analiza

Czy tak się stanie? Okaże się w przyszłym roku. Wiadomo jednak, że Urząd Marszałkowski zainteresowany jest sprzedażą tego obiektu.

Ale reforma to nie tylko budynki, a przede wszystko nauczyciele, uczniowie i administracja. - Jakieś zmiany na pewno będą robione, ale na razie za wcześnie mówić o konkretach – mówi burmistrz Górska. - Musimy wszystko przeanalizować, skonsultować i wówczas podejmiemy decyzję.



Komentarze do artykułu

Oliwia Korościk

Przepraszam bardzo ale dzieci bedą mieli utrudniony dojazd lub dojście do szkoły nr2. Proszę aby to batdzo dobrze rozwarzyć .

ja

Danuta Górska, burmistrz Szczytna a przypadkiem nie zmienił się nam ostatnio burmistrz ???

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
    Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
    Autor: Mazur
    2019-03-20 10:38:23
  • Łachmański rozstał się z Trusewicz
    Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
    Autor: Łukasz Z Tylkowa
    2019-03-19 21:08:43
  • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
    A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
    Autor: Obserwator
    2019-03-19 17:49:11
  • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
    A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
    Autor: Bąbelek
    2019-03-19 17:20:54
  • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
    Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
    Autor: Lucjan
    2019-03-18 23:30:11
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
    Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
    2019-03-18 23:13:04
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Przepraszam, że tak późno ale dopiero dziś miałem trochę czasu aby zajrzeć do komentarzy. Nie wiem gdzie znalazł Pan jakiekolwiek uwagi pod adresem rządu. Jeszcze raz przeczytałem i nie widzę więc sorki ale nie mogłem opluć. Większość tekstu dotyczy Wiosny oraz spraw lokalnych. Z sympatią wypowiadam się także pod adresem tutejszego lidera rządzącej partii. Przepraszam ale nie każda gazeta to prorządowy biuletyn typu TVP. Natomiast nie ukrywam, iż z tym rządem nie jest mi po drodze i robię to z otwartą przyłbicą pod własnym nazwiskiem. Co do żółci, to pomimo słusznego już wieku ze zdrowiem u mnie ok, czego i Panu życzę.
    Autor: wiesław madrzejowski
    2019-03-18 17:20:25
  • Ogień nie zna się na zegarku
    A czy przypadkiem w Radzie Gminy nie zasiada 3 strażaków i oni nie widzą co się dzieje , my ich wybraliśmy żeby nas reprezentowali i również dbali o nasze bezpieczeństwo
    Autor: Mariusz
    2019-03-18 15:03:21
  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    Widziałam dziwne światła nad lasem 11.03.2019 ok.godz.20 40. na Warmii z okna swojego domu. Najpierw rząd świateł ok.6 pojawił się nad lasem potem nagle światła zniknęły i po chwili pokazały się kawałek dalej w moją prawą stronę i zniknęły. Następnie po mojej prawej stronie pojawiła się \"gwiazda\" mieniąca się na pomarańczowo po czym od tej gwiazdy znowu pojawił się rząd świateł tym razem wpadających w kolor pomarańczowy od mojej prawej do lewej strony i chwilę po tym zniknęły łącznie z tą gwiazdą. To było bardzo ekscytujące i wiem ,że z sąsiedniej wioski też było to widziane przez innych ludzi.
    Autor: Wiola
    2019-03-18 14:42:01
  • Ogień nie zna się na zegarku
    A Ja chciałbym podziękować Panu Redaktorowi że zajął się tą sprawą . Być może że dzięki artykułowi i nagłośnieniu w prasie może w końcu będzie jakaś zmiana i poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców . Przyznam jednak rację Mieszkance że Pan Komendant Gminny i Pan Prezes Osp Rozogi będą siebie i jednostkę przedstawiać w jak najlepszym świetle. Żeby rzetelnie przedstawić jak rzeczywiście wygląda sytuacja trzeba zapytać Strażaków !
    Autor: Sławek
    2019-03-18 09:59:45