Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Szczycieński szpital w sieci Radziwiłła

Zmiany organizacyjne służby zdrowia, wprowadzone przez aktualnego ministra, nie dotkną szczycieńskiego szpitala.Wykazy szpitali, które będą funkcjonowały w tzw. sieci, zostały opublikowane na stronach oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia (póki jeszcze istnieje). Określone zostały także zakresy usług medycznych, jakie dana placówka będzie świadczyć.

W szczycieńskim szpitalu, w odniesieniu do istniejących oddziałów, w wykazie zabrakło dziecięcego.

- Był taki moment, że mieliśmy zatrudnionych za mało lekarzy pediatrów i formalnie oddział nie mógł istnieć – tłumaczy dyrektor Beata Kostrzewa. - W pracy szpitala zasadniczo nic to nie zmieniło, ale w papierach owszem. I akurat dane z tego krótkiego dość okresu były uwzględniane przy planowaniu sieci szpitali i ich usług.

Jak zapewnia dyrektor Kostrzewa, nie ma niebezpieczeństwa, że oddział dziecięcy zostanie zamknięty czy też że nie będzie finansowany. - Po prostu w odniesieniu do tego oddziału przystąpimy do konkursu na świadczenia tak, jak to było dotychczas.

Nie ma też, w ocenie dyrektor, niebezpieczeństwa co do funkcjonowania oddziału dla przewlekle chorych, który ma powstać po rozbudowie szpitala.

- Inwestycja jest zatwierdzona i zaakceptowana, wiedzą o niej władze wojewódzkie, a nowy rodzaj usług medycznych zostanie dodany do naszego zakresu wówczas, gdy będziemy już mogli je świadczyć – zapewnia Beata Kostrzewa.Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Jest kandydat na burmistrza Szczytna
  Czy PSL,SLD,PSL....to ten sam typ ludzi, iść tam gdzie nie trzeba się narobić tylko zbierać kasę. Wszyscy siebie warci.
  Autor: mieszkaniec
  2017-12-18 11:33:17
 • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
  Nie ładnie Elmed nie ładnie...
  Autor: Borys
  2017-12-16 12:44:23
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
  Autor: Aleksandra Orzoł
  2017-12-15 22:17:15
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
  Autor: Kasia
  2017-12-15 22:16:00
 • Znikająca zatoka autobusowa
  Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
  Autor: Rafał
  2017-12-15 15:27:18
 • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
  Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
  Autor: ga
  2017-12-14 15:07:59
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
  Autor: Hrynial
  2017-12-14 13:16:03
 • Policjanci polują na pieszych
  W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
  Autor: kama
  2017-12-14 09:44:19
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
  Autor: Rolniczka
  2017-12-13 23:10:24
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Co za dno
  Autor: Wiesław paleta
  2017-12-13 21:12:05