Sobota, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szczycieński szpital w sieci Radziwiłła

Zmiany organizacyjne służby zdrowia, wprowadzone przez aktualnego ministra, nie dotkną szczycieńskiego szpitala.


Wykazy szpitali, które będą funkcjonowały w tzw. sieci, zostały opublikowane na stronach oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia (póki jeszcze istnieje). Określone zostały także zakresy usług medycznych, jakie dana placówka będzie świadczyć.

W szczycieńskim szpitalu, w odniesieniu do istniejących oddziałów, w wykazie zabrakło dziecięcego.

- Był taki moment, że mieliśmy zatrudnionych za mało lekarzy pediatrów i formalnie oddział nie mógł istnieć – tłumaczy dyrektor Beata Kostrzewa. - W pracy szpitala zasadniczo nic to nie zmieniło, ale w papierach owszem. I akurat dane z tego krótkiego dość okresu były uwzględniane przy planowaniu sieci szpitali i ich usług.

Jak zapewnia dyrektor Kostrzewa, nie ma niebezpieczeństwa, że oddział dziecięcy zostanie zamknięty czy też że nie będzie finansowany. - Po prostu w odniesieniu do tego oddziału przystąpimy do konkursu na świadczenia tak, jak to było dotychczas.

Nie ma też, w ocenie dyrektor, niebezpieczeństwa co do funkcjonowania oddziału dla przewlekle chorych, który ma powstać po rozbudowie szpitala.

- Inwestycja jest zatwierdzona i zaakceptowana, wiedzą o niej władze wojewódzkie, a nowy rodzaj usług medycznych zostanie dodany do naszego zakresu wówczas, gdy będziemy już mogli je świadczyć – zapewnia Beata Kostrzewa.Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2017-10-12 10:53:15

Szpital bez dofinansowania

  • Poniedziałek, 2017-10-09 11:35:24

Fotografem szczycieńskim został Jan NapiórkowskiKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze