Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Sygnaliści od Bałtyku do Tatr (zdjęcia)


Dokładnie tak. Z najdalszego południa i najdalszej północy zjechali do Spychowa myśliwscy sygnaliści. Dzieliły ich nie tylko setki kilometrów, ale i dziesiątki lat, bo w konkursowe szranki stawały dzieci i bardzo, bardzo dorośli. Najlepszymi solistami klasy mistrzowskiej okazali się ponownie gospodarze – sygnaliści ze Spychowa.Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego odbył się już po raz 14. To dwudniowa impreza, którą rozpoczynają piątkowe przesłuchania uczestników, a kończy sobotni koncert galowy laureatów. Temu zaś tradycyjnie towarzyszy wyścig dłubanek na miejscowym jeziorze. I nigdy nie wiadomo, która część tego wydarzenia jest bardziej atrakcyjna: czy muzyczna, czy wodna. W tym roku właściwie „wodne” były obie, bo akurat padało. Dla publiczności i uczestników nie było to jednak wielką dolegliwością, bo po wcześniejszych, koszmarnych upałach wręcz przyjemnie było być nieco schłodzonym.

 

Koncert myśliwski był też okazją do wręczenia odznaczeń. Szczególnie uhonorowany został nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo Krzysztof Krasula. Otrzymał on medal św. Huberta. - To szczególne wyróżnienie. Wyższy w hierarchii myśliwskich odznaczeń jest już tylko „Złom” - mówi Marek Michniewicz, współorganizator wydarzenia, któremu z kolei wręczono przyznany przez marszałka medal „Zasłużony dla Warmii i Mazur”. - Medal św. Huberta ma charakter odznaczenia jubileuszowego. Przyznawany jest co pięć lat. W powiecie szczycieńskim nadleśniczy Krasula jest dopiero trzecia osobą uhonorowaną tym odznaczeniem. Przyznawany jest za szczególne zasługi na niwie działalności edukacyjnej i kulturalnej, oczywiście dotyczącej przyrody, lasów i łowiectwa.


 

Od kilku lat, wśród sygnalistów – solistów mistrzowskiej klasy A, bezkonkurencyjny w regionie był Adam Jażdżewski z Nadleśnictwa Spychowo. W tym roku palmę pierwszeństwa oddał swojej firmowej koleżance – Gabrieli Ulewicz, a na trzecim miejscu znalazł się Grzegorz Morawski, również sygnalista ze Spychowa. Klasyfikację ogólnopolską w tej klasie wygrał myśliwski muzyk aż z Bytowa.

 

W kategorii grupowej wśród laureatów znalazł się też zespół „Leśna Brać”, reprezentujący „połączone” nadleśnictwa Spychowo i Strzałowo.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
  Autor: Patrycja
  2019-02-22 19:56:04
 • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
  Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
  Autor: Lol
  2019-02-22 15:13:40
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
  Autor: Pan łoficer tak się pisze?
  2019-02-22 13:07:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
  Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
  2019-02-22 13:00:11
 • Zwyciężyć własne życie
  Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
  Autor: varadero
  2019-02-22 11:55:08
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
  Autor: bezpieczny kierowca
  2019-02-22 08:01:09
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
  Autor: lubiepolicje
  2019-02-22 03:43:33
 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01