Niedziela, 18 Marzec, Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Świetlice będą z odpłatnością

Nie wystarczy wybudować w każdej wsi świetlicę. Trzeba jeszcze sprawić, by były one racjonalnie wykorzystywane. Ten wniosek zatwierdzili radni w drodze regulaminu wiejskich świetlic.Jednym z istotnych założeń jest to, że korzystanie z obiektu będzie odpłatne: nie dla wszystkich i nie w równym stopniu.

- Kwestia konkretnych opłat będzie uregulowana w drodze zarządzenia, ale pewne ustalenia już są – informuje wójt Grzegorz Zapadka.

Bezpłatne będzie korzystanie ze świetlic w przypadku różnych wydarzeń o charakterze publicznym, służącym całej lokalnej społeczności czyli tzw. statutowa działalność świetlic. Mieszkaniec sołectwa, który będzie chciał w niej zorganizować własne imieniny czy inne prywatne przyjęcie – zapłaci 100 zł brutto. Więcej, bo 250 złotych brutto za każdą rozpoczętą dobę kosztować będzie wynajem świetlicy na działalność komercyjną.

- Jak na przykład ktoś będzie chciał zorganizować w świetlicy pokaz kołder czy garnków, to tyle właśnie zapłaci – mówi Zapadka.

Z przyczyn formalnych środki, jakie świetlica „zarobi” muszą zasilić budżet gminy. Czy i jak wrócą one do sołectw?

- Będziemy się starali przekazać te pieniądze, których zapewne będzie niewiele z powrotem na potrzeby świetlic i wsi – zapewnia wójt. - Jak? To jest jeszcze analizowane, bo przepisy o finansach publicznych nie pozwalają na zupełną swobodę.

Regulamin świetlic wiejskich i cennik wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem. Jasno i wyraźnie określone warunki utną w zarodku ewentualne konflikty. Można więc spokojnie przyjąć, że w gminie Wielbark nie będzie dochodziło do takich zgrzytów, jaki miał nie tak dawno miejsce ma osi: sołtys Jeleniowa – wójt gminy Dźwierzuty, czyli „zadyma” o to: kto płaci, komu i ile.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56