Sobota, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Świetlica w Rudce droższa niż w Lipowcu

Firma Wiesława Kobusa ze Szczytna wybuduje świetlicę w Rudce. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na tę inwestycję. Będzie ona kosztowała ponad 480 tys. zł.Nowa świetlica w Rudce pojawi się najpóźniej we wrześniu. Będzie kopią tej z Lipowca. Ją też budowała firma pana Kobusa.


- Oba te obiekty będą jednak znacząco różniły się cenowo – mówi Ewa Zawrotna, wicewójt gminy Szczytno. - Za tę w Lipowcu zapłaciliśmy około 360 tys. zł. Za tę w Rudce przyjdzie nam zapłacić już ponad 120 tys. zł więcej.


Jak przyznają samorządowcy to efekt mniejszej liczby firm na rynku oraz wzrostu kosztów zatrudnienia. Firmy borykają się z brakiem pracowników, a te, które zostały na rynku, mogą dyktować wyższe ceny. Samorządy bronią się przed wyższymi kosztami unieważniając przetargi. Tak było parokrotnie w gminie Szczytno.

- Są granice, które możemy zaakceptować, ale też nie będziemy dawali się naciągać, bo oferty naprawdę potrafią różnić się nawet dwukrotnie – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminu Szczytno. - Dysponujemy pieniędzmi naszych mieszkańców i musimy wydawać je rozsądnie.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze