Wtorek, 16 Styczeń, Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Sukces serów i edukacji Zajazdu Tusinek

„Zajazd Tusinek” a wraz z nim Grzegorz Winiarek zostali laureatami tegorocznego konkursu „Sposób na sukces”. Splendor tym większy, że konkurs był ogólnopolski, a laureatów niewielu.



Gala konkursu odbyła się we wtorek, 4 lipca, w Belwederze, jako że patronat nad przedsięwzięciem dzierżył sam Prezydent RP, natomiast organizatorem konkursu było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie przy współudziale m.in. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, bankiem BGŻ czy też Urzędem Patentowym. Przedstawiciele organizatorów (i współorganizatorów) oraz patronackich mediów tworzyli wieloosobową grupę oceniającą zwana Radą Programową konkursu. Na podstawie dokumentacji (o określonej regulaminem zawartości) dokonano weryfikacji zgłoszeń, spośród których wyłoniono 24 nominatów. Dalszy proces oceny odbywał się podczas wizji lokalnych.

 

Laureatów typowano w trzech kategoriach: indywidualnej (3 nagrody), rodzinnej (4 zwycięzców) oraz zespołowej (2 przedsięwzięcia). Nagrodzono także pięć inicjatyw na rzecz rozwoju lokalnego (których autorami były organizacje pozarządowe, ale i przedsiębiorstwa) oraz przyznano dwa wyróżnienia.

 

W nielicznym gronie tych, którzy wymyślili i wdrożyli najlepsze sposoby na sukces znalazło się trzech przedstawicieli województwa warmińsko-mazurskiego i tylko jeden – powiatu szczycieńskiego, czyli właśnie Zajazd „Tusinek”. Ogólnopolski sukces, według Rady Programowej konkursu, zajazd uzyskał za „rozszerzenie dotychczasowej działalności poprzez uruchomienie Zagrody Edukacyjnej oraz Przetwórni Mleka Krowiego i Koziego „Tusinek”. Warto zapewne dodać, że sery i pomysły edukacyjne Grzegorza Winiarka zostały ocenione równie wysoko, jak np. wina, produkowane przez rodzinne przedsiębiorstwo znanego muzyka – Grzegorza Turnaua.

 

Fot. http://www.slowroad.pl/punkty-trasy/zajazd-tusinek



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-07-12 16:32:04

Adam Matusiak – recepta na sukces

  • Sobota, 2017-06-17 21:50:34

Pasmo sukcesów Mai Banasiak ze Szczytna.

  • Niedziela, 2017-04-09 12:18:16

Patentowy sukces policyjnej uczelni



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki
    2018-01-10 07:09:49
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    To bardzo smutna wiadomość. Pan Stanisław był moim nauczycielem w podstawówce, później nauczycielem wędkarstwa. Zawsze będę miał go w pamięci jako pogodnego i życzliwego człowieka.
    Autor: Krzysztof Chodkowski
    2018-01-07 20:08:04
  • "Niepodległa Łączy " 100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości
    Tak się zastanawiam, co z tym miastem jest nie tak? Świetny pomysł, inicjatywa a jak czyta się komentarze na fcb to aż kipi znowu od nienawisci. W czym kłopot? Że ktoś inny wpadł na genialny pomysł? Co za różnica ze zieloni, czarni, niebiescy, czy PIS. Ważne ze coś ciekawego, weźcie ludzie w końcu przestańcie się kłócić tylko zróbcie w końcu cos dobrego dla tego miasta powiatu. Wspólnie, bo naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia szyldy partyjne...
    Autor: Obserwator