Czwartek, 17 Styczeń, Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Strzelnica w Dźwierzutach wciąż „boli”


Ani policja, ani prokuratura nie doszukały się śladów zagrożenia ze strony amatorów strzelectwa, korzystających ze strzelnicy w Dźwierzutach. Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone. - Osoby zawiadamiające o możliwości popełnienia przestępstwa zaskarżyły jednak to postanowienie – informuje prokurator rejonowy Artur Choroszewski.




Nie zanika konflikt pomiędzy rodziną, mieszkającą nieopodal strzelnicy w Dźwierzutach, a Klubem Strzeleckim „Bielik”. Sąsiedzi strzelnicy wciąż czują się zagrożeni i twierdzą, że kule świszczą im po podwórku. Ostatni incydent, który miał mieć miejsce jesienią ubiegłego roku, spowodował skierowanie do prokuratury zawiadomienia o ewentualnym przestępstwie w postaci narażania życia i zdrowia mieszkańców (zawiadamiających).


- Wcześniej, w efekcie podobnego incydentu, na strzelnicy zostały przeprowadzone dodatkowe prace, podwyższono kulochwyty – podkreśla prokurator Choroszewski. - Nic nie wskazuje na to, by z obrębu strzelnicy, przy prawidłowym z niej korzystaniu, mogły się wydostać jakiekolwiek pociski. Dlatego postępowanie w tej sprawie zostało umorzone.


 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-12-19 12:11:58

Niesamowita zbiórka karmy w Dźwierzutach

  • Środa, 2018-11-07 16:11:16

Czesław Mozil zaśpiewa w Dźwierzutach

  • Poniedziałek, 2018-10-15 10:54:17

II Jarmark Smaku w Dźwierzutach (zdjęcia)

  • Piątek, 2018-09-21 09:27:03

ŚDS będzie w szkole w Dźwierzutach

  • Środa, 2018-09-12 15:54:18

Strzelnica strzela... zarzutami


Komentarze

  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk
    2019-01-15 15:20:22
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
    Autor: kolega
    2019-01-15 14:44:58
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)
    Autor: jan
    2019-01-15 14:41:39
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.
    Autor: Śmieszek
    2019-01-14 16:26:44
  • Rozogi i Szczytno z certyfikatem „Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”
    Piekne wypelnienie zielonej sukienki. Moge wiedziec gdzie ta pania poznac?
    Autor: Pedro
    2019-01-14 09:42:19
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)
    Autor: mieszkaniec
    2019-01-14 08:32:53
  • Pasymski Disneyland – felieton Romana Żokowskiego
    No bez jaj, stary rynek jak i ratusz był obskurny i gburowaty.
    Autor: xyz
    2019-01-13 17:45:26
  • Lodowiska zamiast dróg powiatowych
    Zarządca drogi mówi że nie ma kasy. Ciekawe czy brakuje też na diety radnych powiatowych i wypłaty ,”trzynastki” dla Pana Starosty i jego pracowników...
    Autor: Himer