Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Strzelnica strzela... zarzutami


Dźwierzucka strzelnica, użytkowana przez SKS „Bielik” ponownie znalazła się pod lupą prokuratora. Zawiadomienie o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa złożyła wójt Marianna Szydlik. I może się okazać, że był to tzw. „strzał we własne kolano”.



Wójt Marianna Szydlik uznała, że przy tworzeniu strzelnicy złamane zostało prawo budowlane, więc nie powinna była ona w ogóle działać, a ponieważ działa, to także naraża życie i zdrowie okolicznych mieszkańców.

 

- Na razie postępowanie toczy się w sprawie – mówi prokurator rejonowy Artur Choroszewski. - Trudno więc przewidzieć, czy wskazana w zawiadomieniu wadliwość zostanie potwierdzona i czy komukolwiek zostaną przedstawione zarzuty.

 

Uruchomienie czynności prokuratorskich przez wójt Szydlik spowodowało jednak nieoczekiwany skutek. Zgłoszone urzędowe wątpliwości prawne rodzą bowiem możliwość popełnienia także innego czynu zabronionego i to właśnie przez tę stronę urzędową.

 

- W toku prowadzonych czynności doszliśmy do wniosku, że mogło zostać popełnione także inne przestępstwo – wyjaśnia prokurator Choroszewski. - Chodzi o niedopełnienie obowiązków służbowych przez funkcjonariusza publicznego. Raz – w postaci dopuszczenia do użytkowania tej strzelnicy, a dwa – tolerowania tego użytkowania.


 

Krótko mówiąc, prokuratura bada czy dźwierzucka strzelnica w ogóle mogła działać, bo jeśli faktycznie nie spełnia wymogów prawa budowlanego, to nie mogła. Bada też czy korzystanie z niej zagraża czyjemuś życiu, no bo jeśli strzelnica jest wadliwa, to powinna też zagrażać. Ale jeśli jest wadliwa i zagraża (a tak właśnie sądzi wójt Szydlik, o czym świadczy jej zawiadomienie), to jakim cudem ta sama wójt przez pierwsze lata swojego urzędowania akceptowała i tolerowała działalność tej strzelnicy? I to właśnie również bada prokuratura.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-03-14 13:52:21

Ojciec i syn z zarzutami zabójstwa

  • Środa, 2018-02-28 12:27:15

Strzelnica pod... ostrzałem

  • Czwartek, 2018-01-25 11:40:30

Dwóch 30-latków z zarzutami za pobicie


Komentarze

  • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
    Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
    Autor: rex
    2018-09-20 09:43:38
  • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
    A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
    Autor: Tomasz
    2018-09-20 09:36:08
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
    Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
    2018-09-20 09:10:43
  • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
    Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
    Autor: Kara
    2018-09-19 22:17:16
  • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
    Po prostu kino by sie przydalo.
    Autor: J
    2018-09-19 21:02:01
  • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
    Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
    Autor: Hjob
    2018-09-19 20:08:57
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
    Autor: Marek
    2018-09-19 17:53:26
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
    Autor: zbyszek
    2018-09-19 10:07:25
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
    Autor: zbyszek
    2018-09-19 10:03:48
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
    Autor: Marek
    2018-09-18 21:12:25