Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Strzelnica strzela... zarzutami


Dźwierzucka strzelnica, użytkowana przez SKS „Bielik” ponownie znalazła się pod lupą prokuratora. Zawiadomienie o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa złożyła wójt Marianna Szydlik. I może się okazać, że był to tzw. „strzał we własne kolano”.



Wójt Marianna Szydlik uznała, że przy tworzeniu strzelnicy złamane zostało prawo budowlane, więc nie powinna była ona w ogóle działać, a ponieważ działa, to także naraża życie i zdrowie okolicznych mieszkańców.

 

- Na razie postępowanie toczy się w sprawie – mówi prokurator rejonowy Artur Choroszewski. - Trudno więc przewidzieć, czy wskazana w zawiadomieniu wadliwość zostanie potwierdzona i czy komukolwiek zostaną przedstawione zarzuty.

 

Uruchomienie czynności prokuratorskich przez wójt Szydlik spowodowało jednak nieoczekiwany skutek. Zgłoszone urzędowe wątpliwości prawne rodzą bowiem możliwość popełnienia także innego czynu zabronionego i to właśnie przez tę stronę urzędową.

 

- W toku prowadzonych czynności doszliśmy do wniosku, że mogło zostać popełnione także inne przestępstwo – wyjaśnia prokurator Choroszewski. - Chodzi o niedopełnienie obowiązków służbowych przez funkcjonariusza publicznego. Raz – w postaci dopuszczenia do użytkowania tej strzelnicy, a dwa – tolerowania tego użytkowania.


 

Krótko mówiąc, prokuratura bada czy dźwierzucka strzelnica w ogóle mogła działać, bo jeśli faktycznie nie spełnia wymogów prawa budowlanego, to nie mogła. Bada też czy korzystanie z niej zagraża czyjemuś życiu, no bo jeśli strzelnica jest wadliwa, to powinna też zagrażać. Ale jeśli jest wadliwa i zagraża (a tak właśnie sądzi wójt Szydlik, o czym świadczy jej zawiadomienie), to jakim cudem ta sama wójt przez pierwsze lata swojego urzędowania akceptowała i tolerowała działalność tej strzelnicy? I to właśnie również bada prokuratura.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-03-14 13:52:21

Ojciec i syn z zarzutami zabójstwa

  • Środa, 2018-02-28 12:27:15

Strzelnica pod... ostrzałem

  • Czwartek, 2018-01-25 11:40:30

Dwóch 30-latków z zarzutami za pobicie


Komentarze

  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie
    A czemu mojego komentarza nie ma
    Autor: dzezka
    2019-02-21 16:13:55
  • Zwyciężyć własne życie
    Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
    Autor: Regina Roslaniec
    2019-02-21 12:36:01
  • Zwyciężyć własne życie
    Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
    Autor: MSO
    2019-02-21 12:17:21
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
    Autor: Adam
    2019-02-21 12:14:14
  • Zwyciężyć własne życie
    Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
    Autor: Super
    2019-02-21 11:51:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
    Autor: Wiesio
    2019-02-21 11:50:50
  • Zwyciężyć własne życie
    No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
    Autor: szczery
    2019-02-21 10:51:53
  • Zwyciężyć własne życie
    Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
    Autor: Kobieta
    2019-02-21 09:07:07
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
    Autor: bizon