Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Strzelnica pod... ostrzałem

W Lemanach ma powstać kryta strzelnica. Mieszkańcy wsi protestują przeciwko tej inwestycji. - Ktoś ich zmanipulował i okłamał co do naszych planów - mówią Jacek Jastrzębski i Sławomir Stremiłowski, przedstawiciele inwestora.



Strzelnica miałaby powstać na bazie hali produkcyjnej po fabryce mebli, która jakiś czas temu działała w Lemanach.


- Będzie to obiekt przeznaczony do strzelania z broni ostrej - krótkiej i długiej oraz pneumatycznej, dodatkowo znajdzie się tam też strzelnica laserowa – mówi Sławomir Stremiłowski. - Myślę, że będzie to inwestycja, która ożywi Lemany. Głównie turystycznie. A wiadomo, że więcej ludzi to i większe obroty miejscowych sklepów, czy punktów handlowo-usługowych. Takiej strzelnicy nie ma w obrębie dobrych kilkuset kilometrów.

 

Zapewnienie bezpieczeństwa

Do Urzędu Gminy wpłynął protest w tej sprawie. Mieszkańcy wsi nie chcą strzelnicy. Jak argumentują boją się, że ze strzelnicy będą wylatywać pociski, będzie hałas...

- To jakieś bzdurne obawy – zapewnia Jacek Jastrzębski. - Obiekt będzie zamknięty, w pełni szczelny. Wewnątrz tej hali powstanie właściwie bunkier z grubymi ścianami oraz potężnymi kulochwytami. Nie ma możliwości, aby kula wyleciała z obiektu. Nie ma też podstaw, by się obawiać hałasu, bo nawet metr od ściany nie będzie słychać wystrzałów. Strzelnica będzie wybudowana w nowoczesnej technologii...

 

Czekają na warunki

Przy strzelnicy miałby powstać powstać też klub strzelecki.

- Planujemy turnieje oraz kącik historyczny z bronią prochową, z której również można by strzelać – mówi Stremiłowski. - Według mnie jest to na tyle ciekawe przedsięwzięcie, że powinno być również wspierane przez samorząd, a tymczasem już od niemal 3 miesięcy czekamy na warunki zabudowy. Na razie nikogo nie oskarżamy, czekamy, ale jest to dość dziwna sytuacja. Bez tego pozwolenia nie możemy ruszyć z inwestycją.

Planowana strzelnica miałaby mieć dwie 25-metrowe osie po pieć torów strzeleckich, czyli łącznie 10 stanowisk.

 



Komentarze do artykułu

Mieszkaniec Leman

Słuchajcie, zróbcie spotkanie z mieszkańcami I wytłumaczcie co I jak. Na razie ludzie boją się tzw. Szemranego towarzystwa ktore bedzie przyjezdzac z różnych stron kraju. Uważam,że rozmowa nikomu jeszcze nie zaszkodziła. To, że mieszkańcy nie chca to chyba mimo wszystko maja do tego prawo a co z tym dalej będzie, czas pokaże...

Andrzej

Kochani , wice starosta ma dobre układy z Bielikiem w Dźwierzutach. Lipowiec wojaki jeżdżą do Dźwierzut. Więc pomyślcie, jesteście konkurencją dla strzelnicy w Dźwierzutach. Więc blokują to.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
    Jesteś " Wielki' Twoje poczynania są na skraju bezpieczeństwa. Działania Twojej grupy są wspaniałe. Podziwiam Was.
    Autor: Bozena
    2018-05-27 01:58:58
  • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
    Maciek jesteś Wielki . Twoje zasługi dla Nas dla Ciebie są wielkie.Jesteś super specjalistą. Wiem o Twoich poszukiwaniach ludzi utopionych w dziwnych okolicznościach. Szacunek dla specjalisty i znajomego z Pasymia. Podziwiamy i pozdrawiamy.
    Autor: Bozena
    2018-05-27 01:51:42
  • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
    Armagiedin rudkiwski
    Autor: Walaus
    2018-05-26 21:11:19
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Odszedł wspaniały kolega i policjant. Byłeś zawsze uśmiechnięty, pomocny i bardzo koleżeński - takiego zapamiętam Cię na zawsze. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Tego jak bardzo mi przykro nie jestem wstanie opisać słowami...
    Autor:
    2018-05-26 18:44:43
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Tragedia.Mlody człowiek. Spoczywaj w spokoju.Moje kondolencje dla rodziny.
    Autor: Krzysztof - emeryt
    2018-05-26 14:45:00
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej! Jak można przeczytać, że odszedł mąż i ojciec dwójki dzieci, a później pisać, że bardzo się z tego cieszy! Wszystkie radiowozy to gruchoty mówiąc prostym językiem, aby wszystkie barany które obrażają Pana Piotra oraz jego rodzinę zrozumieli, że to nie jest kwestia szybkiej prędkości, niezapiętych pasów bądź trzeźwości. Mogę nawet ręczyć, że Pan Piotr zawsze zapinał pasy i jeździł przepisowo. Zastanówcie się teraz gdybyście mieli tak jak oni zmianę nocną czy dalej byłoby tak łatwo wam wszystko robić. Zmęczenie niestety zwycięża nad człowiekiem. Uważam, że wszyscy tu komentujący źle i niestosowne beszczeszczą jego osobę. To że nie lubicie policjantów bo są tacy i nie tacy to nie wkładajcie wszystkich w całą gromadę. Pana Piotra znałam osobiście i krzyczę to teraz wszystkim to był wspaniały człowiek. Służył dobrą ręką dla wszystkich. Kochający mąż i tatuś, który miał całe życie przed sobą. To jest bardzo wielka tragedia która wylewa łzy z oczu wszystkich którzy go znali. Zamiast pisać tu głupoty to pomódlcie się za Jego duszę. Spoczywaj w pokoju!
    Autor: Przyjaciółka
    2018-05-26 10:50:00
  • Czy gmina dopłaciła do głosowania w plebiscycie Wójt Roku?
    Ciekawa jestem czy Malik sprawdzał służbowe bilingi jak brał udział w konkursie na najlepszego sołtysa w powiecie.Zajmował wysokie pozycje chociaż wybitnym sołtysem nie był.
    Autor: Ala
    2018-05-26 06:29:54
  • Świętajno – stracona szansa rozwoju? Rozmowa z byłym wójtem Januszem Pabichem
    Poprzedni wójt miał swój czas i się nie sprawdził. Nie wybraliśmy go i już nie wybierzemy. Nie rozumiem skąd u niego takie parcie na urząd. Poza tym jak widzę tych ludzi co są za nim: Krzyśków, Pasławska to wiem, że jest pozamiatane. Klasyk by zaśpiewał "ALE TO JUŻ BYŁO I NIE WRÓCI WIĘCEJ" - na nasze szczęście, na szczęście gminy. Pozdrawiam wszystkich ziomali. Bądźmy przy urnach jesienią.
    Autor: Szwejk ze Świętajna
    2018-05-26 00:49:56
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Zdecydowanie skupiłbym się na stanie technicznym radiowozu, a nie nad tym ile jechali oraz czy mieli zapięte pasy. W tej firmie wszystko naprawia się po taniości i tylko w ostateczności. Ten kto pracował i jeszcze pracuje w tej firmie wie o co chodzi. Poza tym policjanci traktowani są jak psy na posyłki, jak ktoś chce sobie sprawdzić autokar przed wyjazdem to niech podjedzie do najbliższej komendy, albo do stacji kontroli pojazdów. Jest zbyt dużo absurdów w tej firmie, a przede wszystkim zachowanie przełożonych, którzy przez całe życie byli popychadłami, a jak się dostają do władzy to mają się za nie wiadomo kogo. Tego chłopaka zabił SYSTEM. Świeć Panie nad jego duszą, a drugiemu daj zdrowie.
    Autor: sierż. sztab.
    2018-05-25 22:49:08
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Rodzina szybko zglaszac sprawe do prokuratury niech zabezpeicza wrak a biegły obnaży cała prawdę o stanie techniczym. Śpij bracie....
    Autor: st sierż -
    2018-05-25 21:50:51