Czwartek, 22 Marzec, Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Strzelnica pod... ostrzałem

W Lemanach ma powstać kryta strzelnica. Mieszkańcy wsi protestują przeciwko tej inwestycji. - Ktoś ich zmanipulował i okłamał co do naszych planów - mówią Jacek Jastrzębski i Sławomir Stremiłowski, przedstawiciele inwestora.



Strzelnica miałaby powstać na bazie hali produkcyjnej po fabryce mebli, która jakiś czas temu działała w Lemanach.


- Będzie to obiekt przeznaczony do strzelania z broni ostrej - krótkiej i długiej oraz pneumatycznej, dodatkowo znajdzie się tam też strzelnica laserowa – mówi Sławomir Stremiłowski. - Myślę, że będzie to inwestycja, która ożywi Lemany. Głównie turystycznie. A wiadomo, że więcej ludzi to i większe obroty miejscowych sklepów, czy punktów handlowo-usługowych. Takiej strzelnicy nie ma w obrębie dobrych kilkuset kilometrów.

 

Zapewnienie bezpieczeństwa

Do Urzędu Gminy wpłynął protest w tej sprawie. Mieszkańcy wsi nie chcą strzelnicy. Jak argumentują boją się, że ze strzelnicy będą wylatywać pociski, będzie hałas...

- To jakieś bzdurne obawy – zapewnia Jacek Jastrzębski. - Obiekt będzie zamknięty, w pełni szczelny. Wewnątrz tej hali powstanie właściwie bunkier z grubymi ścianami oraz potężnymi kulochwytami. Nie ma możliwości, aby kula wyleciała z obiektu. Nie ma też podstaw, by się obawiać hałasu, bo nawet metr od ściany nie będzie słychać wystrzałów. Strzelnica będzie wybudowana w nowoczesnej technologii...

 

Czekają na warunki

Przy strzelnicy miałby powstać powstać też klub strzelecki.

- Planujemy turnieje oraz kącik historyczny z bronią prochową, z której również można by strzelać – mówi Stremiłowski. - Według mnie jest to na tyle ciekawe przedsięwzięcie, że powinno być również wspierane przez samorząd, a tymczasem już od niemal 3 miesięcy czekamy na warunki zabudowy. Na razie nikogo nie oskarżamy, czekamy, ale jest to dość dziwna sytuacja. Bez tego pozwolenia nie możemy ruszyć z inwestycją.

Planowana strzelnica miałaby mieć dwie 25-metrowe osie po pieć torów strzeleckich, czyli łącznie 10 stanowisk.

 



Komentarze do artykułu

Mieszkaniec Leman

Słuchajcie, zróbcie spotkanie z mieszkańcami I wytłumaczcie co I jak. Na razie ludzie boją się tzw. Szemranego towarzystwa ktore bedzie przyjezdzac z różnych stron kraju. Uważam,że rozmowa nikomu jeszcze nie zaszkodziła. To, że mieszkańcy nie chca to chyba mimo wszystko maja do tego prawo a co z tym dalej będzie, czas pokaże...

Andrzej

Kochani , wice starosta ma dobre układy z Bielikiem w Dźwierzutach. Lipowiec wojaki jeżdżą do Dźwierzut. Więc pomyślcie, jesteście konkurencją dla strzelnicy w Dźwierzutach. Więc blokują to.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2017-02-27 14:04:10

Zarząd dróg powiatowych pod ostrzałem


Komentarze

 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Kiedyś jeden z radnych mi powiedział "radny to nie praca - to funkcja". Swoją drogą 2 tys miesięcznie to dla niektórych etat (8h dziennie) i to czasami naprawdę ciężkiej pracy a do dwóch tysięcy nie dobijają. Kto to jest radny? Dla mnie radny to jest ktoś kto chce rozwoju miasta. Ktoś kto kocha (może zbyt mocno), lubi to miasto, że gotów jest oddać dla niego kawałek swego życia. Potrzebni tam są (w Radzie) ludzie, dla których pieniądz nie jest wszystkim... Osobiście byłbym za tym aby zlikwidować pensje radnych - to pozwoli odsiać ziarno od plew i pokaże ludzi, którzy robią to od serca a nie dla pieniędzy. Koszty, nie ma problemu - faktura imienna lub na Radę Miasta, albo przedstawienie biletu (identycznie jak przy rozliczeniu diety). Wyjazdy ? Załatwiane standardową dietą państwową (30 zł dziennie). Czy są jeszcze jakieś inne argumenty ? Jeśli tak to poproszę chętnie je odeprę. Oczywiście tak nigdy się nie stanie bo nikt nie odda tego co przychodzi niedużym kosztem.
  Autor: WM
  2018-03-21 23:23:28
 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Do obywatela. Dyżury? Taki przypada raz na 21 TYGODNI czyli w roku przeciętny radny ma takie dwa, a pechowy - -trzy. Sesja? Raz na dwa miesiące 1-2 godziny, a niekiedy 15 minut. Komisja? Raz w miesiącu też 1-2 godziny. Ile więc godzin "pracuje" radny? Nawet taki fanatycznie aktywny (których notoryczny brak) z pewnością nie poświęca tej społecznej służbie 8 godzin dziennie. I dieta jest za mała? Większa dawałaby lepsze gwarancje, że radni będą bardziej sprawni? Czyli za 1680 zł nie opłaca im się być sprawnymi? No... takie oczekiwania mógł chyba tylko wymyślić radny... sprawny inaczej, więc może obywatel by się ujawnił. Wtedy można byłoby ocenić czy i jak bardzo jest sprawny i dlaczego obecna dieta nie pozwala mu solidniej "pracować".
  Autor: pirania
  2018-03-21 16:46:23
 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Nie podoba mi się ton artykułu sugerujący, że radni biorą wielkie pieniądze za nic. Praca radnego wymaga poświęcenia dużej ilości czasu (dyżury radnego, udział w sesjach rady, załatwianie spraw w urzędach, itp.) i wiąże się z ponoszeniem kosztów (choćby na przejazdy). Nikt nie ma prawa oczekiwać, że radny będzie robił to społecznie, za przysłowiowe "dziękuję". Za wykonaną pracę należy się wynagrodzenie a za poniesione koszty ich zwrot. Temu właśnie służą diety. Pamiętajmy, że sprawny radny przyniesie społeczności lokalnej wiele więcej zysków niż wypłacone mu diety. Sprawy miałyby się nieco inaczej, gdyby diety były znacznie wyższe, ale te szczycieńskie są moim zdaniem raczej niskie niż wysokie.
  Autor: Obywatel
  2018-03-21 16:29:40
 • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
  Też to widziałam myślałam że mi się przewidzialo ale teraz już wiem że nie...mnie osobiście to przeraża
  Autor: Ania D...
  2018-03-20 20:32:44
 • Kiedy i czy ruszą narty wodne w Szczytnie?
  A kiedy postanie ścieżka rowerowa na nasypie kolejowym w stronę Biskupca?
  Autor: wolf
  2018-03-20 14:04:08
 • Obrobił mieszkanie z fajek, bo myślał że wujek się zgodzi
  Ja to myślałem że w tej gminie to nikt nie zna numeru na psy
  Autor: Jo tam
  2018-03-19 15:37:52
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  Kopalnie zlikwidowali
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 09:22:41
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  stary dziad ktoremu juz blisko do zejscia z tego swiata powinien sie zajmowac prawnukami bo w tym wieku to ma prawnokow niedozyje nawet do doroslego wieku swojego syna piotrusia to jest chore!
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 08:36:45
 • Sołtys Piotr czarował kobiety z Targowa (zdjęcia)
  Dziękuję za pomoc w organizacji takiego dnia kobiet do kolegi radnego Pawła Wyszyńskiego. I wszystkim sponsorom: Ośrodkowi Targowski Dwór za udostępnienie przepięknej sali i za poczęstunek, i za wsparcie finansowe, Bank Spółdzielczy w Dzwierzutach, Pani Wójt Gminy Dzwierzuty, OSP Targowo, Andrzej i Agata Grzebska, Czesław Gołębiowski, Paweł i Małgorzata Sztymelska, Paweł Szydlik, Roksana Mucka , Klaudia Mucka i przedstawicielce AVON za zabiegi komety znęcanie i nagrody.
  Autor: Soltys
  2018-03-16 18:55:57
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05