Sobota, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Strażacy z Jedwabna wicemistrzami województwa (zdjęcia)


Strażacy ochotnicy z Jedwabna zanotowali kolejny sukces. Są jedną z dwóch najlepszych jednostek w naszym województwie, a tych jest niemal 520. Co ciekawe, „firemani” z Jedwabna tak wysoki poziom utrzymują od piętnastu lat.



Tegoroczne, VI Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się 16 września w Lidzbarku Warmińskim. Powiat szczycieński reprezentowały dwie drużyny, męska OSP Jedwabno (19 drużyn startujących) oraz kobieca OSP Rumy (14 drużyn).

 

 

 

OSP Jedwabno po pierwszej konkurencji było pierwsze. - Niestety, po ćwiczeniu bojowym, w którym dostaliśmy 5 sekund karnych, zawody zakończyliśmy na 2 miejscu – mówi Krzysztof Nikadon, komendant gminny OSP Jedwabno. - Zwyciężyła jednostka OSP Galiny z powiatu bartoszyckiego z wynikiem 104,49. Natomiast nasz łączny czas wyniósł 105,26 czyli różnica wyniosła 0,67 sek. (a dostaliśmy 5 sek. kary). Poprzednie zawody wojewódzkie rozegrane w 2014 roku w Szczytnie także zakończyliśmy na II miejscu ustępując OSP Lubstynek (powiat iławski) o 0,03 sek.

 

 

 

Po zapłaceniu „frycowego” na pierwszych dla jednostki zawodach wojewódzkich w Morągu w 2000 roku, przez kolejne 15 lat OSP Jedwabno zajmowała na zawodach wojewódzkich jedno z dwóch czołowych miejsc:


 

Morąg (2000) - VI miejsce

Gródki (2003) - II miejsce

Olecko (2007) - I miejsce

Iłowo – Osada (2011) - I miejsce

Szczytno (2014) - II miejsce

Lidzbark Warmiński (2018) - II miejsce

 

Strażacy z OSP Jedwabno trzykrotnie startowali jako reprezentanci województwa warmińsko – mazurskiego w Zawodach Krajowych – Toruń (2003), Płock (2007) oraz Konin (2011).

 

 

 

Skład OSP Jedwabno:

Mariusz Wojciechowski, Kamil Wojciechowski, Łukasz Drężek, Mateusz Drężek, Jacek Brzozowski, Rafał Malinowski, Radosław Wiśniewski, Marcin Zapadka, Adrian Gorząch.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13