Sobota, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Strażacy z Jedwabna wicemistrzami województwa (zdjęcia)


Strażacy ochotnicy z Jedwabna zanotowali kolejny sukces. Są jedną z dwóch najlepszych jednostek w naszym województwie, a tych jest niemal 520. Co ciekawe, „firemani” z Jedwabna tak wysoki poziom utrzymują od piętnastu lat.



Tegoroczne, VI Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się 16 września w Lidzbarku Warmińskim. Powiat szczycieński reprezentowały dwie drużyny, męska OSP Jedwabno (19 drużyn startujących) oraz kobieca OSP Rumy (14 drużyn).

 

 

 

OSP Jedwabno po pierwszej konkurencji było pierwsze. - Niestety, po ćwiczeniu bojowym, w którym dostaliśmy 5 sekund karnych, zawody zakończyliśmy na 2 miejscu – mówi Krzysztof Nikadon, komendant gminny OSP Jedwabno. - Zwyciężyła jednostka OSP Galiny z powiatu bartoszyckiego z wynikiem 104,49. Natomiast nasz łączny czas wyniósł 105,26 czyli różnica wyniosła 0,67 sek. (a dostaliśmy 5 sek. kary). Poprzednie zawody wojewódzkie rozegrane w 2014 roku w Szczytnie także zakończyliśmy na II miejscu ustępując OSP Lubstynek (powiat iławski) o 0,03 sek.

 

 

 

Po zapłaceniu „frycowego” na pierwszych dla jednostki zawodach wojewódzkich w Morągu w 2000 roku, przez kolejne 15 lat OSP Jedwabno zajmowała na zawodach wojewódzkich jedno z dwóch czołowych miejsc:


 

Morąg (2000) - VI miejsce

Gródki (2003) - II miejsce

Olecko (2007) - I miejsce

Iłowo – Osada (2011) - I miejsce

Szczytno (2014) - II miejsce

Lidzbark Warmiński (2018) - II miejsce

 

Strażacy z OSP Jedwabno trzykrotnie startowali jako reprezentanci województwa warmińsko – mazurskiego w Zawodach Krajowych – Toruń (2003), Płock (2007) oraz Konin (2011).

 

 

 

Skład OSP Jedwabno:

Mariusz Wojciechowski, Kamil Wojciechowski, Łukasz Drężek, Mateusz Drężek, Jacek Brzozowski, Rafał Malinowski, Radosław Wiśniewski, Marcin Zapadka, Adrian Gorząch.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19