Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Strażackie świętowanie w Dźwierzutach


W sobotę w Dźwierzutach odbyły się powiatowe obchody Dni Ochrony Przeciwpożarowej i 110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dźwierzutach.

 

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym...



W sobotę w Dźwierzutach odbyły się powiatowe obchody Dni Ochrony Przeciwpożarowej i 110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dźwierzutach.

 

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele, podczas której kapelan powiatowy strażaków ks. Józef Midura oraz proboszcz dźwierzuckiej parafii ks. Jarosław Wiszowaty dokonali wyświęcenia nowego sztandaru jednostki OSP Dźwierzuty. Po mszy strażacy i goście przemaszerowali na plac uroczystości strażackich, gdzie nowy sztandar, zgodnie z ceremoniałem, został przekazany jednostce. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” motto sztandaru najlepiej oddaje pełną poświęcenia, oddania i trudu pracę tych, którzy gotowi są w każdej chwili do ratowania ludzkiego życia, zdrowia i dobytku.

Świętowanie z patronem Florianem to zawsze dobra okazja do uhonorowania strażaków, zarówno zawodowych, jak i ochotników. Jak co roku – nie zabrakło wyróżnionych: awansowanych i odznaczonych: strażaków i całych jednostek.

 

Ip

 

 

APLA

 

 


„Złoty Znak Związku” - OSP Dźwierzuty

 

Medal Honorowy „im. Bolesława Chomicza” - Marian Janiszewski

 

Złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: Mariusz Dąbkowski, Tomasz Błaszczak, Sławomir Ambroziak, Ryszard Mróz, Adolf Pasztaleniec, Tomasz Chodyna, Mirosław Maluchnik, Marek Dęby, Sławomir Kazimierczak, Jan Wiesław Bilski, Kazimierz Soliwoda, Tadeusz Topa, OSP Linowo OSP Miętkie.

 

Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: OSP Rańsk

 

Brązowy medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” Krzysztof Wójcik, Krzysztof Cekalski, Damian Kazmierczak, Sebastian Osojca, Piotr Siwek, Michał Morawski, Gabriel Łomiak.

 

Odznaki „Strażak wzorowy”: Anna Adamczyk, Kamil Rumiński, Piotr Piotrowski, Nina Dąbkowska, Szymon Archacki, Leszek Stefan Mańsk, Mariusz Paprotny, Andrzej Stanisław Szmytkowski, Rafał Krzysztof Turek, Kamil Orłowski, Kotula Tomasz, Adam Maliński.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19