Niedziela, 19 Listopad, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Strażackie świętowanie w Dźwierzutach

W sobotę w Dźwierzutach odbyły się powiatowe obchody Dni Ochrony Przeciwpożarowej i 110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dźwierzutach.

 

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym...


W sobotę w Dźwierzutach odbyły się powiatowe obchody Dni Ochrony Przeciwpożarowej i 110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dźwierzutach.

 

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele, podczas której kapelan powiatowy strażaków ks. Józef Midura oraz proboszcz dźwierzuckiej parafii ks. Jarosław Wiszowaty dokonali wyświęcenia nowego sztandaru jednostki OSP Dźwierzuty. Po mszy strażacy i goście przemaszerowali na plac uroczystości strażackich, gdzie nowy sztandar, zgodnie z ceremoniałem, został przekazany jednostce. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” motto sztandaru najlepiej oddaje pełną poświęcenia, oddania i trudu pracę tych, którzy gotowi są w każdej chwili do ratowania ludzkiego życia, zdrowia i dobytku.

Świętowanie z patronem Florianem to zawsze dobra okazja do uhonorowania strażaków, zarówno zawodowych, jak i ochotników. Jak co roku – nie zabrakło wyróżnionych: awansowanych i odznaczonych: strażaków i całych jednostek.

 

Ip

 

 

APLA

 

 

„Złoty Znak Związku” - OSP Dźwierzuty

 

Medal Honorowy „im. Bolesława Chomicza” - Marian Janiszewski

 

Złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: Mariusz Dąbkowski, Tomasz Błaszczak, Sławomir Ambroziak, Ryszard Mróz, Adolf Pasztaleniec, Tomasz Chodyna, Mirosław Maluchnik, Marek Dęby, Sławomir Kazimierczak, Jan Wiesław Bilski, Kazimierz Soliwoda, Tadeusz Topa, OSP Linowo OSP Miętkie.

 

Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: OSP Rańsk

 

Brązowy medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” Krzysztof Wójcik, Krzysztof Cekalski, Damian Kazmierczak, Sebastian Osojca, Piotr Siwek, Michał Morawski, Gabriel Łomiak.

 

Odznaki „Strażak wzorowy”: Anna Adamczyk, Kamil Rumiński, Piotr Piotrowski, Nina Dąbkowska, Szymon Archacki, Leszek Stefan Mańsk, Mariusz Paprotny, Andrzej Stanisław Szmytkowski, Rafał Krzysztof Turek, Kamil Orłowski, Kotula Tomasz, Adam Maliński.



Powiązane wydarzenia

  • Sobota, 2017-11-04 21:26:27

Praktyczne świętowanie ratownicze

  • Czwartek, 2016-12-29 12:23:58

Orszaku Trzech Króli ruszy w Dźwierzutach

  • Czwartek, 2016-08-04 10:26:24

Prokuratura bada park w Dźwierzutach



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Ta pani Lidia maluje sie jak szesnastoletnia metalowa panienka a jej starsza corka wyglada starzej niz ta pani z kolczykiem pod brwia, Moze niech troche dostrosnie ta Lidia i do roboty pojdzie i zmyje z siebie ten mocny makijarz bo to w tym wieku juz nie przystoi.
    Autor: obiektywnie
    2017-11-18 22:33:38
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    A te kobiety które tak się wypowiadają na temat pani Lidii to niech się zajmą swoimi sprawami.Zal ? Trzeba było zgłosić się do prgramu ! Zazdrosne babiszony i na dodatek wścibskie zazdrosnice
    Autor: Wiola
    2017-11-18 22:12:55
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Jestem w szoku ile w ludzi jest zawiści i zazdrości. Dla mnie jest to niepojęte. Jak można komuś życzyć tak źle i niszczyć cudzą pracę? Ta kobieta naprawdę przeszła dużo w życiu, a mieszkańcy Szczytna mogą jedynie się wstydzić swojego okropnego zachowania. Jak oni mogą spokojnie spać w nocy? Nie wyobrażam sobie jak można być tak nieczułym człowiekiem, bez jakiejkolwiek empatii. Nie rozumiem osób, które tylko zazdroszczą i wylewają swoją nienawiść, zamiast sami wziąć się w garść i zrobić coś ze swoim życiem, zamiast osądzać. Może zamiast interesować się i uprzykrzać życie pani Lidii, ludzie zaczniecie się interesować swoim? Mam tylko jedno pytanie do mieszkań Szczytna: Po co to robicie? Tego jednego nie jestem w stanie pojąć w szczególności, po co, jaki jest cel tego zachowania? Po co uprzykrzać życie komuś, kto w końcu może odczuć szczęście? Radzę zająć się sobą i odpuścić uprzykrzanie życia innym, a większą uwagę zwrócić na siebie i może samemu osiągnąć szczęście, nie czyniąc źle drugiemu.
    Autor: Wstyd
    2017-11-18 20:35:57
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Boli wszystkich sąsiadów ze ktos ma remont i zazdrosc ze lepiej ktos ma buraki
    Autor: Nnn
    2017-11-18 18:44:46
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Do Krzysztof: kolejny "wrażliwy społecznie", który życzy innym stryczka. Niczym się nie różnisz od tych, których krytykujesz.
    Autor: Artur
    2017-11-18 17:05:30
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Pani Lidio zasłużyła Pani na ten remont! Pani Kasiu i Ekipo zrobiliście kawał super roboty!!! Gratulacje dla Was! Pani Lidio proszę się cieszyć z całego serca z tego remontu i poprawy warunków na lepsze. Gniazdko macie przepiękne! Proszę chodzić po Szczytnie z uniesioną głową i gawiedzią się nie przejmować! Psy szczekają-karawana jedzie dalej...
    Autor: ex-Szczytnianka
    2017-11-18 08:35:34
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Dzięki Pani Katarzyno za oszczedzenie mieszkańcom Szczytna wstydu i nie pokazanie grupy zawistnych ,leniwych, bezmyślnych gapiów .Wstyd mi za nich.Gdybym wiedziala co sie dzieje przyjechałabym z sąsiadkami z wioski choćby po to by pokazać, że nie wszyscy sa tacy bezduszni i nawet ekipy nie poczestowali chocby ciasteczkiem
    Autor: Emerytka z okolicy Szczytna
    2017-11-18 07:59:12
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    A czemu pani Lidia nie weźmie się do pracy tylko żyje ciągle na cudzy koszt (mopsy, zapomogi itp.)? Pełnoletnia córka nie wygląda na osobę potrzebującą opieki 24h na dobę.
    Autor: Ania
    2017-11-17 23:24:58
  • Cukrzyca zabrała 5-letniej Ninie przedszkole
    Pani Sylwio proszę walczyć,No tak najlepiej jest stwierdzić,że RODZIC NASTAWIONY JEST WROGO....skąd ja to znam...sama jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i wiem co Pani przechodzi.Rodzic który chce pomóc swojemu dziecku traktowany jest jak intruz a dziecko jak kula u nogi.Niby jak choroba jednego dziecka dyskryminuje inne dzieci?Pani dyrektor urwała się chyba z choinki....Jeśli tak uczy dzieci tolerancji,że zamiast podawania ręki będzie uczyła jak podkładać nogę to niestety ale zostawię to bez komentarza.
    Autor: ...
    2017-11-17 23:04:32
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Święte krowy się odezwały na portalach i pojechały kobietę. Własnymi dupami się zajmijcie i życiem. Jakby się ich wszystkich powiesiło, to nie tylko mieszkanie, ale i Szczytno by było wyremontowane jeszcze. Cieszę się, że komuś się tak poszczęściło i ubolewam, że buractwo Szczycieńskie nie pozwoliło się maksymalnie cieszyć tej rodzinie.
    Autor: Krzysztof
    2017-11-17 20:13:17