Niedziela, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Strażackie świętowanie w Dźwierzutach


W sobotę w Dźwierzutach odbyły się powiatowe obchody Dni Ochrony Przeciwpożarowej i 110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dźwierzutach.

 

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym...



W sobotę w Dźwierzutach odbyły się powiatowe obchody Dni Ochrony Przeciwpożarowej i 110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dźwierzutach.

 

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele, podczas której kapelan powiatowy strażaków ks. Józef Midura oraz proboszcz dźwierzuckiej parafii ks. Jarosław Wiszowaty dokonali wyświęcenia nowego sztandaru jednostki OSP Dźwierzuty. Po mszy strażacy i goście przemaszerowali na plac uroczystości strażackich, gdzie nowy sztandar, zgodnie z ceremoniałem, został przekazany jednostce. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” motto sztandaru najlepiej oddaje pełną poświęcenia, oddania i trudu pracę tych, którzy gotowi są w każdej chwili do ratowania ludzkiego życia, zdrowia i dobytku.

Świętowanie z patronem Florianem to zawsze dobra okazja do uhonorowania strażaków, zarówno zawodowych, jak i ochotników. Jak co roku – nie zabrakło wyróżnionych: awansowanych i odznaczonych: strażaków i całych jednostek.

 

Ip

 

 

APLA

 

 


„Złoty Znak Związku” - OSP Dźwierzuty

 

Medal Honorowy „im. Bolesława Chomicza” - Marian Janiszewski

 

Złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: Mariusz Dąbkowski, Tomasz Błaszczak, Sławomir Ambroziak, Ryszard Mróz, Adolf Pasztaleniec, Tomasz Chodyna, Mirosław Maluchnik, Marek Dęby, Sławomir Kazimierczak, Jan Wiesław Bilski, Kazimierz Soliwoda, Tadeusz Topa, OSP Linowo OSP Miętkie.

 

Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: OSP Rańsk

 

Brązowy medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” Krzysztof Wójcik, Krzysztof Cekalski, Damian Kazmierczak, Sebastian Osojca, Piotr Siwek, Michał Morawski, Gabriel Łomiak.

 

Odznaki „Strażak wzorowy”: Anna Adamczyk, Kamil Rumiński, Piotr Piotrowski, Nina Dąbkowska, Szymon Archacki, Leszek Stefan Mańsk, Mariusz Paprotny, Andrzej Stanisław Szmytkowski, Rafał Krzysztof Turek, Kamil Orłowski, Kotula Tomasz, Adam Maliński.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-10-15 10:54:17

II Jarmark Smaku w Dźwierzutach (zdjęcia)

  • Piątek, 2018-09-21 09:27:03

ŚDS będzie w szkole w Dźwierzutach

  • Piątek, 2018-08-31 10:50:24

Grant na darmowe surfowanie w Dźwierzutach

  • Poniedziałek, 2018-07-30 09:55:03

W Dźwierzutach strzelali do siebie... słowami


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13