Sobota, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Strażaccy ratownicy z gminy Dźwierzuty lepiej wyposażeni


Do siedmiu jednostek OSP z gminy Dźwierzuty trafił sprzęt do ratownictwa zakupiony w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Zakupiono m.in.: cztery defibrylatory, torbę ratowniczą PSP R1 dwa agregaty prądotwórcze.Uroczystość przekazania sprzętu odbyła się w sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Dźwierzutach. Przekazania sprzętu dokonała Marianna Szydlik Wójt Gminy Dźwierzuty w obecności bryg. Grzegorza Rybaczyka Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie oraz mł. bryg. Zbigniewa Stasiłojć Naczelnika Wydziału ds. Operacyjno-Szkoleniowych.

Do poszczególnych jednostek trafił następujący sprzęt:

 

OSP Dźwierzuty

 

Defibrylator ZOLL

Pilarka do drewna STHIL

Przenośny Zestaw Oświetleniowy

Agregat prądotwórczy ESE 606DHS GT

 

OSP Linowo

 

Defibrylator ZOLL

Szyny typu Kramera

Parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadku

Przenośny zestaw oświetleniowy

Nóż do pasów

 

OSP Miętkie

 

Nosze typu deska

Szyny typu Kramera

Zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów

Pilarka do drewna

 

OSP Nowe Kiejkuty

 

Defibrylator ZOLL


Zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów

Latarka

 

OSP Rańsk

 

Agregat prądotwórczy FOGO FH5001R

Szyny typu Kramera

Przenośny zestaw oświetleniowy

Pila ratownicza do szyb klejonych

 

OSP Rumy

 

Defibrylator ZOLL

Zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów

 

OSP Targowo

 

Torba ratownicza PSP R1

Detektor 4-gazowy

 

 

 

Na uroczystości przekazany został również zestaw narzędzi hydraulicznych dla OSP Nowe Kiejkuty zakupiony przy współfinansowaniu z budżetu Gminy Dźwierzuty oraz budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Przekazano również Radiotelefony nasobne Motorola dla jednostek OSP Dźwierzuty (3 szt.) oraz OSP Miętkie (3 szt.) zakupione w ramach dotacji udzielonej z budżetu Powiatu Szczycieńskiego na zakup sprzętu pożarniczego.

 

Fot. UG DźwierzutyKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Burmistrzu niech pan popatrzy trochę na dzieci ,które zmieniły już budynek szkolny z SP3 na Gimnazjum 1 ich plecaki ważą 18,19 kg i tak jest prawie codziennie, jak te dzieci mają chodzić jeszcze na drugą część Szczytna na lekcje a co za tym idzie ile mają niebezpiecznych ulic po drodze .Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko chodzi do tzw.2 lub 4 gdzie mieszkamy za szpitalem.Pomysł jest chory tak samo jak to żeby likwidować klasy w szkołach w których kiedyś uczyło się po 30 -tu uczniów a teraz klasa liczy zaledwie 22,24 uczniów i brak jest miejsc w szkołach. Chory pomysł jak chora była reforma gimnazjalna.Czemu nigdy nie jest tak ,żeby to rodzice mogli decydować o tym co jest lepsze dla ich dzieci .
  Autor: Agata
  2019-01-17 20:11:06
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22