Poniedziałek, 16 Lipiec, Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Stowarzyszenia posprzątały Jezioro Domowe Duże w Szczytnie (zdjęcia)

Fundacja i Grupa Ratownicza Autrimpus Szczytno zorganizowała akcję sprzątania Jeziora Domowego Dużego w Szczytnie. Do udziału zaprosiła inne stowarzyszenia. Na apel odpowiedzieli: Morsy Szczytno # RESET, Ochotnicza Straż Pożarna w Szczytnie i Ochotnicza Straż Pożarna w Trelkowie.



Brzegi Jeziora Domowego Dużego było sprzątane już kilkakrotnie. Ostatnio jednak trzy lata temu.

 

- Głównym naszym celem było zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które korzystają ze szczycieńskiego jeziora - tłumaczy Dariusz Hodkowski, prezes Fundacji Autrimpus. – Niejako przy okazji skorzystało też środowisko, ponieważ zebraliśmy ponad 40 dużych worków odpadów.

 

 

 

 

W akcji wzięło udział ponad 40 osób. Sprzątano brzeg jeziora i jego najbliższe okolice. Ze względu na to, że od kilku lat nad Domowym Dużym funkcjonuje kąpielisko postanowiono też posprzątać dno w okolicy mola. Pod wodę zeszło czterech płetwonurków, którzy wyłowili kilka worków śmieci - przede wszystkim szklanych butelek. Niektóre z nich były potłuczone i stanowiły realne zagrożenie dla kąpiących się.

 

- Wielokrotnie wcześniej w tym miejscu wyławialiśmy potłuczone butelki, jednak w tym roku było ich wyjątkowo dużo – mówi Grzegorz Achremczyk, wiceprezes Fundacji Autrimpus.

 

 

 

 

W piątkową akcję włączył się też Urząd Miejski w Szczytnie, który zapewnił worki i rękawice, a także transport zebranych odpadów na składowisko. Wspólna akcja zakończyła się przy ognisku.

 

 



Komentarze do artykułu

Marcin

Mieszkancy dziękują radnemu Łachaczowi za zorganizowanie tej akcji. Tak trzymać!

szczytnianin

Super ekipy! Tak trzymać!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
    Autor: massakra
    2018-07-14 18:07:40
  • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
    Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
    Autor: Maria
    2018-07-13 23:40:00
  • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
    Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
    Autor: stef
    2018-07-13 14:14:39
  • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
    Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
    Autor: anna
    2018-07-13 09:41:31
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
    Autor: Marian
    2018-07-12 12:41:27
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
    Autor: Piotr
    2018-07-12 09:45:54
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Z jakiego kraju masoneria was spuscila z łańcucha. Najprawdopodobnie kanada która jest siedliskiem.
    Autor: Nar
    2018-07-11 18:55:19
  • Aktywni obywatele za pieniądze z FIO
    Opracowując raport warto wskazać metodę badawczą oraz wszystkie uzyskane informacje aby otrzymane wyniku ktokolwiek mógł traktować poważnie. Przykro ale na dziś taka informację oceniam jako kiełbasę wyborczą. Poza tym kolejny problem to reprezentatywność i wiarygodność uzyskanych informacji. Jeżeli swoje uwagi przekaże 200 osób (np zainteresowanych jakąś sprawą) to czy np kosztem istotnych nakładów a co za tym idzie może także wbrew innym (niewypowiadającym się) samorząd powinien to realizować? Może i ciekawy pomysł na pozyskanie środków ale efekt niestety będzie mizerny. Szkoda tylko środków bo mogły być lepiej wydane!
    Autor: mieszkaniec
    2018-07-11 13:25:05
  • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
    No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.
    Autor: Jan Mazur
    2018-07-11 09:54:06
  • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
    Przypominam że jest już 11 lipca więc chyba początek lipca minął. Czyżby PSL wstydził się własnego szyldu że planuje iść pod szyldem "partnerskiej" inicjatywy? :) Panie Rafale i jeszcze jedno. Co robiliście przez ostatnie 12 lat kiedy Burmistrz Górska z poparcia PSL kierowała naszym miastem? Dopiero po wyborach chcecie realizować nawet takie prozaiczne rzeczy jak winda dla niepełnosprawnych w SP Nr 2? Od Pani Górskiej też się przed wyborami odcinacie? Wydaje mi się że będzie trochę trudno!
    Autor: fred
    2018-07-11 08:33:48