Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Stowarzyszenia ponownie sprzątały Jezioro Domowe Duże (zdjęcia)


Kilkanaście worków odpadów- butelek szklanych, plastikowych i złomu, kosz na zakupy i trzy telefony komórkowe zebrano podczas piątkowej (14 września) akcji sprzątania Jeziora Domowego. Stowarzyszenia po raz kolejny postanowiły połączyć siły dla wspólnej idei.W akcji uczestniczyły w sumie prawie 30 osób: z Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno, Morsy Reset Szczytno i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczytna i Trelkowa. Dodatkowo w akcji wziął udział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sporu w Szczytnie- Krzysztof Mańkowski. Jezioro podobnie jak wiosną sprzątano zarówno z łodzi, a jak też i z lądu i spod wody. Niestety, po raz kolejny członkowie stowarzyszeń mieli co sprzątać. Zebrano bowiem kilkanaście dużych worków odpadów- przede wszystkim szklanych i płatkowych butelek, puszek i złomu.

 

- Co szczególnie nas niepokoi – znaczna część zebranych butelek była potłuczona – mówi Dariusz Hodkowski, prezes Fundacji Autrimpus, który czyścił dno przy szczycieńskim molo. – Wygląda na to, że ludzie specjalnie tłuką butelki i wrzucają je do wody. Przejrzystość wody jest w tym miejscu naprawdę niewielka i trzeba było uważać, aby nie rozciąć sobie skafandra.


 

Nurkowie tego dnia z dna jeziora wyciągnęli także trzy telefony komórkowe, kilka par okularów przeciwsłonecznych, puszki aluminiowe i wózek na zakupy z logo pobliskiego marketu. Wspólne działania podsumowano przy ognisku w bazie wodnej MOS przy ul. Spacerowej.

sem

 

Fot. Archiwum

 

W piątek 14.09.2018 połączone drużyny Morsów, Grupy Ratowniczej Autrimpus, OSP Szczytno i OSP Trelkowo uczestniczyły w posezonowym sprzątaniu nadbrzeża Jeziora Domowego Dużego. Oto krótka fotorelacjaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
  Autor: Patrycja
  2019-02-22 19:56:04
 • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
  Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
  Autor: Lol
  2019-02-22 15:13:40
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
  Autor: Pan łoficer tak się pisze?
  2019-02-22 13:07:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
  Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
  2019-02-22 13:00:11
 • Zwyciężyć własne życie
  Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
  Autor: varadero
  2019-02-22 11:55:08
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
  Autor: bezpieczny kierowca
  2019-02-22 08:01:09
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
  Autor: lubiepolicje
  2019-02-22 03:43:33
 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01