Wtorek, 20 Marzec, Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Stolarze szargają moje nerwy

- Zwalają mi drzewo pod domem, aż się ściany trzęsą, a kiedy proszę, by robili to gdzie indziej udają, że nie słyszą – żali się Jan Ferent. Mężczyzna ma już dość uciążliwego, jego zdaniem sąsiedztwa tartaku. Inaczej całą sprawę widzi współwłaściciel zakładu.- Zwalają mi drzewo pod domem, aż się ściany trzęsą, a kiedy proszę, by robili to gdzie indziej udają, że nie słyszą – żali się Jan Ferent. Mężczyzna ma już dość uciążliwego, jego zdaniem sąsiedztwa tartaku. Inaczej całą sprawę widzi współwłaściciel zakładu.

Rano zwalają drzewo, po południu zwalają drzewo... ciągle zwalają drzewo – żali się Jan Ferent, mieszkający naprzeciw jednego z największych tartaków w gminie Świętajno. Mężczyzna od wielu miesięcy prosi radnych, władze gminy i samych właścicieli tartaku, żeby oszczędziły mu nerwów i przeniosły rozładunek bali w inne miejsce zakładu. – Tu się nie da żyć. To jakiś koszmar z drzewem w roli głównej – mówi. – Najgorsze jest to, że jak zwalają te kłody to aż dom się trzęsie i tynk się sypie – dodaje.

Problemem jest również małe dziecko, które urodziło się w rodzinie Ferenców. – Spać nie może, bo ciągle hałasują – mówi.

Mieszkaniec Kolonii jak mówi – wielokrotnie interweniował u radnych, władz gminy i pracowników tartaku. Niestety nie przyniosło to pożądanych przez niego rezultatów, czyli przeniesienia rozładunku w inną część zakładu. – Radni zignorowali moje prośby, a wójt przyjechał pogadał, pośmiał się i pojechał. Tyle zrobił, czyli nic. Właściciele tartaku też nic nie robią, żeby zmienić sytuację, a przecież mają miejsce, to duży zakład, bez problemu mogliby składować bale gdzie indziej, a nie pod moim oknem – domaga się Ferent.

Inaczej całą sytuację widzi współwłaściciel tartaku Tomasz Guziak. – My już poszliśmy temu panu na rękę przenosząc bramę wjazdową w inną część zakładu, dzięki czemu pod jego domem nie przejeżdżają ogromne samochody z drzewem. Poza tym zakład przerabia około 800 metrów kwadratowych drzewa miesięcznie, a to oznacza, że dziennie przyjeżdżają do nas 1-2 samochody, z czego tylko połowa rozładowywana jest na placu w pobliżu domu pana Ferenta. Poza tym rozładunek trwa około 10 minut i dokonuje się go za pomocą specjalnego podnośnika, którym przenosi się kłody z samochodu na ziemię, a nie jak to przedstawia pan Ferent zwala bezpośrednio z ciężarówki. To chyba nie jest nadmierna uciążliwość. Mieszkam przy głównej drodze i z doświadczenia wiem, że więcej hałasu wywołują jadące 24 godziny na dobę samochody niż chwilowy rozładunek. Poza tym zamiast skarżyć się do władz gminy pan Ferent powinien przyjść bezpośrednio do nas, a nie przekazywać swoje pretensje kierowcom wynajętych firm, z których usług korzystamy, a których cała sprawa nie dotyczy – wyjaśnia współwłaściciel firmy.

Paweł Salamucha

Fot. Paweł SalamuchaKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  Kopalnie zlikwidowali
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 09:22:41
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  stary dziad ktoremu juz blisko do zejscia z tego swiata powinien sie zajmowac prawnukami bo w tym wieku to ma prawnokow niedozyje nawet do doroslego wieku swojego syna piotrusia to jest chore!
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 08:36:45
 • Sołtys Piotr czarował kobiety z Targowa (zdjęcia)
  Dziękuję za pomoc w organizacji takiego dnia kobiet do kolegi radnego Pawła Wyszyńskiego. I wszystkim sponsorom: Ośrodkowi Targowski Dwór za udostępnienie przepięknej sali i za poczęstunek, i za wsparcie finansowe, Bank Spółdzielczy w Dzwierzutach, Pani Wójt Gminy Dzwierzuty, OSP Targowo, Andrzej i Agata Grzebska, Czesław Gołębiowski, Paweł i Małgorzata Sztymelska, Paweł Szydlik, Roksana Mucka , Klaudia Mucka i przedstawicielce AVON za zabiegi komety znęcanie i nagrody.
  Autor: Soltys
  2018-03-16 18:55:57
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03