Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Stalowy Stakun w Orzyszu

Zbigniew Stakun ze Szczytna zajął pierwsze miejsce w V Integracyjnym Turnieju w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Burmistrza Orzysza - Stalowa Sztanga.

W zawodach wzięło udział około 20 zawodników i zawodniczek. Kobiety rywalizowały w kategorii OPEN, mężczyźni - w kategoriach wagowych: do 83 kg, 93 kg, 105 kg,115 kg,125 kg i ponad 125 kg oraz wiekowych.

Szczytno było reprezentowane przez jednego zawodnika. Zbigniew Stakun wystartował w kategorii do 105 kg. Zajął III miejsce. Przegrał jedynie z dwoma zawodnikom, którzy są od niego młodsi o 30 lat. Jeszcze lepiej Stakunowi poszło w kategorii Masters, gdzie wywalczył złoty medal. Wycisnął 150 kg. - Jest to już trzeci start w tym roku, gdzie jestem na „pudle” - mówi Zbigniew Stakun.

Szczycieński siłacz na co dzień jest majorem Wojska Polskiego, szefem Wydziału Rekrutacji w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Olsztynie. Trenuje w siłowni „Pod Rywalem” w Szczytnie ponad 20 lat. Startuje w zawodach już dziesiąty rok. Na 47 startów 41 w pierwszej trójce (I - 23, II - 9, III - 9).