Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Sportowy szczupak w wodach Wałpusza


64-centymetrowy szczupak to największa zdobycz X Otwartych Zawodów Spinningowych w Teamach o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Złowiła go para Piotr Biernatowski i Grzegorz Sokołowski.Zawody rozegrano na jeziorze Wałpusz w minioną niedzielę. Startowało w nich 48 wędkarzy. Rywalizowano w kategoriach teamów oraz łodzi. Pierwsze miejsce zdobyła załoga łodzi w składzie – Piotr Biernatowski, Grzegorz Sokołowski (Olsztyn). Drugie miejsce „złowili” Michał Wiącek i Marcin Olender z Szyman. Trzecią pozycję zajęła para ze Szczytna Leszek Maroszek i Marek Zieliński.

 

Sportowy szczupak

 

Statuetka za największą rybę trafiła do Grzegorza Sokołowskiego, który złowił szczupaka o długości 64 cm. Największego okonia (32,5 cm) upolował z kolei Leszek Maroszek.

 

- Ja nazywam takie ryby sportowymi – mówi z uśmiechem Piotr Biernatowski, kolega z teamu pana Grzegorza. - Jest łatwa w holu, ale daje liczbę punktów wystarczającą do zwycięstwa. Oczywiście, nie jest to duża ryba, bo duże to są od 90 centymetrów w górę. Ale jak na takie zawody jest to fajny okaz.


 

Integracja środowiska

 

Pan Piotr podkreśla, że zawody takie jak w Wałpuszu to doskonała okazja do integracji środowiska wędkarskiego, nawiązania nowych przyjaźni.

 

- Ale też szansa na rozwój – mówi. - Podpatrujemy innych, ich sprzęt, zachowanie, zanęty. Po prostu się uczymy. Co do samych ryb to, niestety, w naszych mazurskich jeziorach jest ich coraz mniej. Zła gospodarka zakładów rybackich, hordy kormoranów i wędkarze, którzy 95 procent ryb zabierają ze sobą zamiast powtórnie wrzucić do wody. Jest naprawdę źle.

 

Zawody zorganizował Zarząd Koła 74 przy dużym zaangażowaniu dyrektora Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
  Autor: rex
  2018-09-20 09:43:38
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
  Autor: Tomasz
  2018-09-20 09:36:08
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
  Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
  2018-09-20 09:10:43
 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
  Autor: Kara
  2018-09-19 22:17:16
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Po prostu kino by sie przydalo.
  Autor: J
  2018-09-19 21:02:01
 • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
  Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
  Autor: Hjob
  2018-09-19 20:08:57
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
  Autor: Marek
  2018-09-19 17:53:26
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:07:25
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:03:48
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
  Autor: Marek
  2018-09-18 21:12:25