Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Sportowy szczupak w wodach Wałpusza


64-centymetrowy szczupak to największa zdobycz X Otwartych Zawodów Spinningowych w Teamach o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Złowiła go para Piotr Biernatowski i Grzegorz Sokołowski.Zawody rozegrano na jeziorze Wałpusz w minioną niedzielę. Startowało w nich 48 wędkarzy. Rywalizowano w kategoriach teamów oraz łodzi. Pierwsze miejsce zdobyła załoga łodzi w składzie – Piotr Biernatowski, Grzegorz Sokołowski (Olsztyn). Drugie miejsce „złowili” Michał Wiącek i Marcin Olender z Szyman. Trzecią pozycję zajęła para ze Szczytna Leszek Maroszek i Marek Zieliński.

 

Sportowy szczupak

 

Statuetka za największą rybę trafiła do Grzegorza Sokołowskiego, który złowił szczupaka o długości 64 cm. Największego okonia (32,5 cm) upolował z kolei Leszek Maroszek.

 

- Ja nazywam takie ryby sportowymi – mówi z uśmiechem Piotr Biernatowski, kolega z teamu pana Grzegorza. - Jest łatwa w holu, ale daje liczbę punktów wystarczającą do zwycięstwa. Oczywiście, nie jest to duża ryba, bo duże to są od 90 centymetrów w górę. Ale jak na takie zawody jest to fajny okaz.


 

Integracja środowiska

 

Pan Piotr podkreśla, że zawody takie jak w Wałpuszu to doskonała okazja do integracji środowiska wędkarskiego, nawiązania nowych przyjaźni.

 

- Ale też szansa na rozwój – mówi. - Podpatrujemy innych, ich sprzęt, zachowanie, zanęty. Po prostu się uczymy. Co do samych ryb to, niestety, w naszych mazurskich jeziorach jest ich coraz mniej. Zła gospodarka zakładów rybackich, hordy kormoranów i wędkarze, którzy 95 procent ryb zabierają ze sobą zamiast powtórnie wrzucić do wody. Jest naprawdę źle.

 

Zawody zorganizował Zarząd Koła 74 przy dużym zaangażowaniu dyrektora Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46