Czwartek, 19 Lipiec, Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę

Tajemniczy inwestor, którego danych jeszcze do niedawna nie chciał ujawniać burmistrz Pasymia – jest już znany. Pięciogwiazdkowy hotel oraz szereg domków, w sumie na około 300 miejsc (na początek) będzie budowała „Verdancy” - warszawska spółka z ograniczona odpowiedzialnością. Obiekty powstaną na półwyspie zwanym Koreą.



- To inwestycja o potężnym potencjale turystycznym – cieszy się burmistrz Cezary Łachmański. - Ale dla nas, jako samorządu równie ważne jest to, że w hotelu znajdzie zatrudnienie około 100 osób, a w sezonie turystycznym nawet dwa razy więcej.



Przygotowania procesu inwestycyjnego i przyszłej działalności przebiegają wielotorowo. Na części „koreańskiej” działki może nawet już w sierpniu zaczną powstawać pierwsze domki o charakterze letniskowym. Druga część – hotelowa, jest obecnie w planistycznej „obróbce” przestrzennej.

 

- Inwestor sam sobie, w zakresie przyszłego funkcjonowania obiektu, stawia bardzo wysokie wymagania, a jednocześnie chce w jak największym stopniu powiązać hotel z lokalnymi producentami – mówi Łachmański. - Dlatego już wyłonił przyszłego szefa kuchni, a ten już podjął pracę, w której mu pomagamy, jak tylko możemy.



Za część gastronomiczą odpowiada Marcin Jabłoński - laureat programu Top Chef oraz wielu światowych konkursów kulinarnych. Dzięki samorządowej pomocy spotkał się, w środę, 18 kwietnia, z lokalnymi producentami żywności, z którymi zamierza blisko współpracować. - W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób, nie tylko z terenu naszej gminy – mówi burmistrz. - Zapraszając producentów i wiodących rolników na to spotkanie korzystaliśmy z naszej bazy, którą dysponujemy dzięki organizowanym targom przedsiębiorczości.

 

W trakcie spotkania zarówno właściciel firmy, jak i szef kuchni opowiedzieli o idei całego projektu i zaprosili mieszkańców do aktywnej współpracy. Uczestnicy mieli okazje wypełnić specjalnie przygotowana ankietę. Ci, którzy na spotkaniu nie byli obecni, również mogą się w przedsięwzięcie włączyć, bowiem ta ankieta jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Pasym.
 

- Na tym nie koniec, bo zakres regionalności i lokalności, na których zależy inwestorowi jest bardzo szeroki – dodaje burmistrz Pasymia. - Planowane są więc kolejne spotkania z przedstawicielami innych branż, na przykład z lokalnymi rękodzielnikami.



Komentarze do artykułu

Kania

Tak podbija że leci miesiąc za miesiącem i podbić nie może.Pic i rozgłos przedwyborczy

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-03-14 14:24:30

Spółka ciepłownicza pokonała tory

  • Poniedziałek, 2017-10-16 10:09:54

Medaliści z Katany podbijają ligę

  • Czwartek, 2016-09-22 11:44:13

Będzie komunalna spółka w Jedwabni

  • Czwartek, 2015-09-24 09:49:01

Pasymska plaża z pociskami


Komentarze

  • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
    Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
    Autor: Mama
    2018-07-18 13:29:35
  • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
    Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
    Autor: Szczytniak
    2018-07-18 10:24:02
  • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
    Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
    Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
    2018-07-17 21:38:11
  • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
    Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
    Autor: Marcin
    2018-07-17 10:50:09
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
    Autor: massakra
    2018-07-14 18:07:40
  • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
    Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
    Autor: Maria
    2018-07-13 23:40:00
  • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
    Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
    Autor: stef
    2018-07-13 14:14:39
  • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
    Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
    Autor: anna
    2018-07-13 09:41:31
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
    Autor: Marian
    2018-07-12 12:41:27
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
    Autor: Piotr