Wtorek, 25 Wrzesień, Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę


Tajemniczy inwestor, którego danych jeszcze do niedawna nie chciał ujawniać burmistrz Pasymia – jest już znany. Pięciogwiazdkowy hotel oraz szereg domków, w sumie na około 300 miejsc (na początek) będzie budowała „Verdancy” - warszawska spółka z ograniczona odpowiedzialnością. Obiekty powstaną na półwyspie zwanym Koreą.



- To inwestycja o potężnym potencjale turystycznym – cieszy się burmistrz Cezary Łachmański. - Ale dla nas, jako samorządu równie ważne jest to, że w hotelu znajdzie zatrudnienie około 100 osób, a w sezonie turystycznym nawet dwa razy więcej.



Przygotowania procesu inwestycyjnego i przyszłej działalności przebiegają wielotorowo. Na części „koreańskiej” działki może nawet już w sierpniu zaczną powstawać pierwsze domki o charakterze letniskowym. Druga część – hotelowa, jest obecnie w planistycznej „obróbce” przestrzennej.

 

- Inwestor sam sobie, w zakresie przyszłego funkcjonowania obiektu, stawia bardzo wysokie wymagania, a jednocześnie chce w jak największym stopniu powiązać hotel z lokalnymi producentami – mówi Łachmański. - Dlatego już wyłonił przyszłego szefa kuchni, a ten już podjął pracę, w której mu pomagamy, jak tylko możemy.



Za część gastronomiczą odpowiada Marcin Jabłoński - laureat programu Top Chef oraz wielu światowych konkursów kulinarnych. Dzięki samorządowej pomocy spotkał się, w środę, 18 kwietnia, z lokalnymi producentami żywności, z którymi zamierza blisko współpracować. - W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób, nie tylko z terenu naszej gminy – mówi burmistrz. - Zapraszając producentów i wiodących rolników na to spotkanie korzystaliśmy z naszej bazy, którą dysponujemy dzięki organizowanym targom przedsiębiorczości.

 


W trakcie spotkania zarówno właściciel firmy, jak i szef kuchni opowiedzieli o idei całego projektu i zaprosili mieszkańców do aktywnej współpracy. Uczestnicy mieli okazje wypełnić specjalnie przygotowana ankietę. Ci, którzy na spotkaniu nie byli obecni, również mogą się w przedsięwzięcie włączyć, bowiem ta ankieta jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Pasym.
 

- Na tym nie koniec, bo zakres regionalności i lokalności, na których zależy inwestorowi jest bardzo szeroki – dodaje burmistrz Pasymia. - Planowane są więc kolejne spotkania z przedstawicielami innych branż, na przykład z lokalnymi rękodzielnikami.



Komentarze do artykułu

Kania

Tak podbija że leci miesiąc za miesiącem i podbić nie może.Pic i rozgłos przedwyborczy

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-08-22 12:51:15

Piotr Krępeć podbija Chiny

  • Środa, 2018-03-14 14:24:30

Spółka ciepłownicza pokonała tory

  • Poniedziałek, 2017-10-16 10:09:54

Medaliści z Katany podbijają ligę

  • Czwartek, 2016-09-22 11:44:13

Będzie komunalna spółka w Jedwabni


Komentarze

  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Nie każdy miał by odwagę jechać za bandą pijanych ludzi Chłopak sam udzielił pomocy wszyscy stali patrzyli Brawo !
    Autor: Kierowca
    2018-09-24 18:37:57
  • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
    No dla mnie nic w tym złego, że taka gospoda powstanie w Szczytnie przy kościele, czy szkole. Zwłaszcza przy kościele - będą mieli ruch: stypy, śluby, wesela oraz matury. Natomiast widzę tu szybki ruch w związku z inwestycją Gminy Wiejskiej Szczytno w okolicach Jeziora Domowego Dużego. Ot co! Jak oni nam pałą to my im maczugą. Śmiechu warte. Wszystko jest uzależnione od tego, kto obejmie władzę, więc te zamiary, które objawił miejscowy inwestor, mogą spełznąć na niczym. No to sobie zażartuję z okazji jesieni: są wykopki. Każdy ziemniak usiłuje się utrzymać różnymi sposobami w swoim gruncie. Bo wyrastają przy nim potomkowie typu Wilczek, Gontarzewski. Reszta to są poukrywane pod różnymi szyldami stowarzyszeń i komitetów osoby, które jakby się wstydzą tego, co do tej pory robiły. Czyli źle robiły (pracowały)? Inną kategorią jest zadłużona pani Lenard, która pokazała w swoich wypowiedziach, jak mało zna to miasto. Niech pilnuje przedszkola. Bo miasto nim nie jest.
    Autor: Śmieszek
    2018-09-24 18:06:25
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Ta Kobieta to wstyd, matka dwójki dzieci i po imprezach jeździ pijana. Porażka . Jej mąż powinien taką babę pogonić . Dobrze że nikogo nie zabiła. Bo takich ludzi się nie żałuje ( zamiast w domu to się szlaja )
    Autor: Agata
    2018-09-24 16:40:34
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Pani Kaju, tak na marginesie nie ma takiego czegoś jak usiłowanie jazdy pod wpływem alkoholu, a dla Pana Michała wielkie brawa!
    Autor: Onn
    2018-09-24 16:26:12
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Ciekawe, kto ma nie najciekawsze zdanie nt. p.Wilczka, bo uważam całkiem co innego, jest osobą, która wprowadziła Purdę w 21 wiek, jest zaangażowany w sprawy gminne, pozyskuje dla nas pieniądze, wdrożył szereg ciekawych inicjatyw, Urząd wygląda jak urząd, a nie jak kiedyś jak jakiś barak, obsługa mieszkańców na wysokim poziomie, współpracuje z każdym sołtysem i radnym, jest osobą lubianą aczkolwiek wymagającą, szczerze to wolałbym żeby przegrał, bo szkoda żeby odchodził od nas :( a ten Pan Adamowicz, co sieje negatywną propagandę jest u nas znany jako oszołom i ma wyrok za pobicie, a uważa się za redaktora co walczy z wójtem
    Autor: Purdziak
    2018-09-24 15:40:11
  • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
    Ciekawe jest lokowanie obiektów gastronomicznych, hotelowych i "rozrywkowych" przy szkole i kościele. W ogóle to mamy przedwyborczy wysyp pomysłów na inwestycje, których wcześniej nie podejmowano, nie ogłaszano. No po prostu wiosna jesienią! Nikomu źle nie życzę, niech mu się - temu lokalnemu inwestorowi powiedzie - ale przepraszam - dlaczego tak późno? teraz, kiedy uzgodnienia z obecnymi władzami nie są pewne? Może przyjść coś nowego, co będzie miało inną koncepcję zagospodarowania tego terenu. No cóż, najwięcej hasełek i informacji pojawia się u nas przed wyborami, a potem to już zwykła codzienna siermięga.
    Autor: Waga
    2018-09-24 15:33:30
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    LUDZIE DZWOŃCIE NA 999 998 997 A NIE NA 112. 112 KIERUJE WAS DO OLSZTYNA A TAMTE NUMERY DO SZCZYTNA. JEST SZYBCIEJ!
    Autor: 999 998 997
    2018-09-24 15:28:31
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Co ty kobieto pleciesz ten człowiek sam jechał samochodem A druga sprawa był w pracy A trzecia że i tak by nie zdarzyl. A towarzystwo na pewno by go posłuchał śmiechu warte . Ta panna co prowadziła ten samochód powinna dostać taką karę że by jej się odechciało i samochodu i prawka bezmozgowiec i tyle
    Autor: Dzezabel
    2018-09-24 14:39:13
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    " Dopóki jednak nie odpalili auta niewiele mogłem zrobić." ?????? Czy Pan wie, że jest coś takiego jak usiłowanie?? Trzeba było podejść jeżeli Pan widział, że wszyscy są pijani lub zadzwonić szybko na policje, a nie próbować jeździć za autem kiedy już i tak stanowiło ono zagrożenie. A potem wielki bohater robi sobie zdjęcia przy słupach. Nie zrobił Pan nic żeby uniknąć wypadku więc nie wiem z czego się Pan tak cieszy.
    Autor: Kaja
    2018-09-24 13:12:06
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Obwodnica??? to Przemysłowa i Łomżyńska tworzą jakąś obwodnicę. Buhahahahaha..... :))))))))))) Szczytno to na prawdę stan umysłu...
    Autor: tworki.pl