Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę


Tajemniczy inwestor, którego danych jeszcze do niedawna nie chciał ujawniać burmistrz Pasymia – jest już znany. Pięciogwiazdkowy hotel oraz szereg domków, w sumie na około 300 miejsc (na początek) będzie budowała „Verdancy” - warszawska spółka z ograniczona odpowiedzialnością. Obiekty powstaną na półwyspie zwanym Koreą.



- To inwestycja o potężnym potencjale turystycznym – cieszy się burmistrz Cezary Łachmański. - Ale dla nas, jako samorządu równie ważne jest to, że w hotelu znajdzie zatrudnienie około 100 osób, a w sezonie turystycznym nawet dwa razy więcej.



Przygotowania procesu inwestycyjnego i przyszłej działalności przebiegają wielotorowo. Na części „koreańskiej” działki może nawet już w sierpniu zaczną powstawać pierwsze domki o charakterze letniskowym. Druga część – hotelowa, jest obecnie w planistycznej „obróbce” przestrzennej.

 

- Inwestor sam sobie, w zakresie przyszłego funkcjonowania obiektu, stawia bardzo wysokie wymagania, a jednocześnie chce w jak największym stopniu powiązać hotel z lokalnymi producentami – mówi Łachmański. - Dlatego już wyłonił przyszłego szefa kuchni, a ten już podjął pracę, w której mu pomagamy, jak tylko możemy.



Za część gastronomiczą odpowiada Marcin Jabłoński - laureat programu Top Chef oraz wielu światowych konkursów kulinarnych. Dzięki samorządowej pomocy spotkał się, w środę, 18 kwietnia, z lokalnymi producentami żywności, z którymi zamierza blisko współpracować. - W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób, nie tylko z terenu naszej gminy – mówi burmistrz. - Zapraszając producentów i wiodących rolników na to spotkanie korzystaliśmy z naszej bazy, którą dysponujemy dzięki organizowanym targom przedsiębiorczości.

 


W trakcie spotkania zarówno właściciel firmy, jak i szef kuchni opowiedzieli o idei całego projektu i zaprosili mieszkańców do aktywnej współpracy. Uczestnicy mieli okazje wypełnić specjalnie przygotowana ankietę. Ci, którzy na spotkaniu nie byli obecni, również mogą się w przedsięwzięcie włączyć, bowiem ta ankieta jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Pasym.
 

- Na tym nie koniec, bo zakres regionalności i lokalności, na których zależy inwestorowi jest bardzo szeroki – dodaje burmistrz Pasymia. - Planowane są więc kolejne spotkania z przedstawicielami innych branż, na przykład z lokalnymi rękodzielnikami.



Komentarze do artykułu

Kania

Tak podbija że leci miesiąc za miesiącem i podbić nie może.Pic i rozgłos przedwyborczy

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-08-22 12:51:15

Piotr Krępeć podbija Chiny

  • Środa, 2018-03-14 14:24:30

Spółka ciepłownicza pokonała tory

  • Poniedziałek, 2017-10-16 10:09:54

Medaliści z Katany podbijają ligę

  • Czwartek, 2016-09-22 11:44:13

Będzie komunalna spółka w Jedwabni


Komentarze

  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie
    A czemu mojego komentarza nie ma
    Autor: dzezka
    2019-02-21 16:13:55
  • Zwyciężyć własne życie
    Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
    Autor: Regina Roslaniec
    2019-02-21 12:36:01
  • Zwyciężyć własne życie
    Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
    Autor: MSO
    2019-02-21 12:17:21
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
    Autor: Adam
    2019-02-21 12:14:14
  • Zwyciężyć własne życie
    Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
    Autor: Super
    2019-02-21 11:51:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
    Autor: Wiesio
    2019-02-21 11:50:50
  • Zwyciężyć własne życie
    No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
    Autor: szczery
    2019-02-21 10:51:53
  • Zwyciężyć własne życie
    Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
    Autor: Kobieta
    2019-02-21 09:07:07
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
    Autor: bizon