Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Sobiech” z windą


We wtorek, 21 marca w Zespole Szkół Nr 3 w Szczytnie uroczyście oddano do użytku zewnętrzną klatkę schodową z windą dla uczniów niepełnosprawnych.

 



W szczycieńskim „Sobiechu” jest kilku uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, w tym jeden uczeń z niepełnosprawnością ruchową. Dyrektor placówki Mariola Jaworska nie kryje zadowolenia w związku ze zlikwidowaniem w jej szkole barier architektonicznych. – Uważam, że jedynym kryterium dostania się do naszego liceum powinny być osiągnięcia uczniów i ich wiedza, a nie niepełnosprawność ruchowa – uzasadnia jedną z większych w ciągu kilku ostatnich lat szkolnych inwestycji. - Ze wszystkich, które miałam okazję tutaj w szkole przeprowadzać była to jedna z bardziej skomplikowanych, ponieważ były potrzebne aż trzy przetargi, żeby wyłonić wykonawcę. Uważam że w budynkach użyteczności publicznej, do których zalicza się i nasza szkoła, montaż windy dla osób niepełnosprawnych powinien być normą.


Całkowity koszt zadania wyniósł prawie 335.000 zł, z czego Powiat wniósł prawie 220.000 zł, pozostałe środki pozyskane zostały z PFRON-u.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2018-11-02 09:39:02

„Sobiech” kocha zwierzęta ze schroniska

  • Piątek, 2018-04-27 19:13:20

Wicemistrzowski „Sobiech”

  • Środa, 2018-03-21 12:30:33

Będzie winda przy „dwójce”

  • Piątek, 2018-03-09 11:23:41

„Sobiech” najlepszy w obronie cywilnej


Komentarze

  • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
    A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
    Autor: Patrycja
    2019-02-22 19:56:04
  • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
    Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
    Autor: Lol
    2019-02-22 15:13:40
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
    Autor: Pan łoficer tak się pisze?
    2019-02-22 13:07:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
    Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
    2019-02-22 13:00:11
  • Zwyciężyć własne życie
    Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
    Autor: varadero
    2019-02-22 11:55:08
  • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
    Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
    Autor: bezpieczny kierowca
    2019-02-22 08:01:09
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
    Autor: lubiepolicje
    2019-02-22 03:43:33
  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie