Sobota, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Smak piwa Jurand wraca do Szczytna


Browar w Szczytnie chce produkować piwo Jurand Szczytno, a część pieniędzy z dochodu przeznaczyć na... odrestaurowanie browaru. - Jest to możliwe, bo staliśmy się właścicielem marki oraz receptury tego piwa – mówi Jakub Gromek, prezes zarządu firmy Tarpan Fabryka Likierów, która jest właścicielem browaru w Szczytnie. - Staraliśmy się o to od wielu miesięcy.

 



Odkąd browar w Szczytnianie zmienił właściciela wszystkie jego działania są zdeterminowane na odrestaurowanie obiektu. - Szukamy różnych sposobów, aby pozyskać pieniądze, czy inwestorów chętnych do udziału w naszym projekcie – mówi Jakub Gromek, prezes zarządu Tarpan Fabryka Likierów Sp. z o.o. - Szukamy wsparcia między innymi w unijnych dotacjach. Browar w Szczytnie to perełka na skalę krajową. Szkoda, aby taki obiekt się marnował.

 

Mają markę i recepturę

 

Ale, jak się okazuje, nowy właściciel ma też inne pomysły na uzbieranie potrzebnych pieniędzy. Od wielu miesięcy zabiegał o to, aby stać się właścicielem znaku handlowego o nazwie Jurand Szczytno.

 

- I tak się stało – mówi z uśmiechem pan Jakub. - To powrót do historii i tradycji browarnictwa w Szczytnie. Nazwa piwa Jurand Szczytno jest nasza. Mamy też recepturę. A to za sprawą naszych pracowników, którzy wciąż są w naszej firmie i wiele lat temu zajmowali się produkcją piwa Jurand. Było kultowe.

 

 

Część zysku pójdzie na browar

 

Właściciel browaru chce wrócić do produkcji piwa Jurand. - Trwają właśnie prace projektowe nad butelką oraz puszką – mówi Gromek. - Początkowo piwo wyprodukuje nam jeden z zaprzyjaźnionych lokalnych browarów. Ale docelowo marzy się nam, aby Jurand Szczytno produkowane było w naszym browarze.


Jurand w sprzedaży ma pojawić się pod koniec tego roku. Co ważne, część zysku przeznaczona będzie na odrestaurowanie budynku browaru w Szczytnie. - Staramy się nie zamykać na żadną z form pozyskiwania pieniędzy na ten projekt – mówi Jakub Gromek.

 

Szukają inwestorów

 

Właściciel browaru przygotował nawet wizualizację obiektu oraz propozycję jego wykorzystania. Miałby tam pojawić się między innymi zakład produkujący lokalne piwo, muzeum browarnictwa, a nawet hotel, spa, restauracja na dachu, czy fitness. - Od początku, gdy kupowaliśmy browar w Szczytnie myśleliśmy o czymś więcej niż tylko o kontynuowaniu dotychczasowej produkcji – mówi Jakub Gromek. - Do tych działalności szukamy inwestorów, którzy na co dzień zajmują się hotelarstwem, spa, czy restauracjami. Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszamy do współpracy.

Na razie w szczycieńskim browarze produkowane są różnego rodzaju alkohole. Ale właściciel stawia też na lokalność. Produkuje dwa regionalne trunki: „Wódka z Mazur” i „Bielik”.



Komentarze do artykułu

Śmieszek

Ale się Krajan wyłożyłeś! Ty - albo korekta

Krajan

Jak przeczytałem na facebook-u, że dziadek, ojciec p. Jurkowlaniec "ważył" piwo - to już wiem, że z tym piwem nie będzie najlepiej. Bo je ważą, a nie warzą. Nie wiem, czy ktokolwiek to zrozumie, ale browarnicy tak. Tyle ma p. Jurkowlaniec wspólnego z browarem w Szczytnie.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-04-19 12:04:27

Smaki polskiej tradycji w Wielbarku

  • Piątek, 2019-04-05 11:23:49

Siatkówka w Szczytnie wraca do łask

  • Piątek, 2019-03-29 08:53:12

Tworzą historię, ale jest niesmak

  • Czwartek, 2019-03-14 10:55:22

Najbardziej artystyczna lalka Szczytna


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19