Wtorek, 11 Grudzień, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Smak piwa Jurand wraca do Szczytna


Browar w Szczytnie chce produkować piwo Jurand Szczytno, a część pieniędzy z dochodu przeznaczyć na... odrestaurowanie browaru. - Jest to możliwe, bo staliśmy się właścicielem marki oraz receptury tego piwa – mówi Jakub Gromek, prezes zarządu firmy Tarpan Fabryka Likierów, która jest właścicielem browaru w Szczytnie. - Staraliśmy się o to od wielu miesięcy.

 



Odkąd browar w Szczytnianie zmienił właściciela wszystkie jego działania są zdeterminowane na odrestaurowanie obiektu. - Szukamy różnych sposobów, aby pozyskać pieniądze, czy inwestorów chętnych do udziału w naszym projekcie – mówi Jakub Gromek, prezes zarządu Tarpan Fabryka Likierów Sp. z o.o. - Szukamy wsparcia między innymi w unijnych dotacjach. Browar w Szczytnie to perełka na skalę krajową. Szkoda, aby taki obiekt się marnował.

 

Mają markę i recepturę

 

Ale, jak się okazuje, nowy właściciel ma też inne pomysły na uzbieranie potrzebnych pieniędzy. Od wielu miesięcy zabiegał o to, aby stać się właścicielem znaku handlowego o nazwie Jurand Szczytno.

 

- I tak się stało – mówi z uśmiechem pan Jakub. - To powrót do historii i tradycji browarnictwa w Szczytnie. Nazwa piwa Jurand Szczytno jest nasza. Mamy też recepturę. A to za sprawą naszych pracowników, którzy wciąż są w naszej firmie i wiele lat temu zajmowali się produkcją piwa Jurand. Było kultowe.

 

 

Część zysku pójdzie na browar

 

Właściciel browaru chce wrócić do produkcji piwa Jurand. - Trwają właśnie prace projektowe nad butelką oraz puszką – mówi Gromek. - Początkowo piwo wyprodukuje nam jeden z zaprzyjaźnionych lokalnych browarów. Ale docelowo marzy się nam, aby Jurand Szczytno produkowane było w naszym browarze.


Jurand w sprzedaży ma pojawić się pod koniec tego roku. Co ważne, część zysku przeznaczona będzie na odrestaurowanie budynku browaru w Szczytnie. - Staramy się nie zamykać na żadną z form pozyskiwania pieniędzy na ten projekt – mówi Jakub Gromek.

 

Szukają inwestorów

 

Właściciel browaru przygotował nawet wizualizację obiektu oraz propozycję jego wykorzystania. Miałby tam pojawić się między innymi zakład produkujący lokalne piwo, muzeum browarnictwa, a nawet hotel, spa, restauracja na dachu, czy fitness. - Od początku, gdy kupowaliśmy browar w Szczytnie myśleliśmy o czymś więcej niż tylko o kontynuowaniu dotychczasowej produkcji – mówi Jakub Gromek. - Do tych działalności szukamy inwestorów, którzy na co dzień zajmują się hotelarstwem, spa, czy restauracjami. Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszamy do współpracy.

Na razie w szczycieńskim browarze produkowane są różnego rodzaju alkohole. Ale właściciel stawia też na lokalność. Produkuje dwa regionalne trunki: „Wódka z Mazur” i „Bielik”.



Komentarze do artykułu

Śmieszek

Ale się Krajan wyłożyłeś! Ty - albo korekta

Krajan

Jak przeczytałem na facebook-u, że dziadek, ojciec p. Jurkowlaniec "ważył" piwo - to już wiem, że z tym piwem nie będzie najlepiej. Bo je ważą, a nie warzą. Nie wiem, czy ktokolwiek to zrozumie, ale browarnicy tak. Tyle ma p. Jurkowlaniec wspólnego z browarem w Szczytnie.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    No tak, po co władzom ludzie kreatywni, kompetentni, z doświadczeniem i własnym zdaniem na wiele tematów. Nimi przecież nie da się manipulować. Najlepiej pozbyć się ich jak najszybciej, żeby jeszcze przypadkiem czegoś nie wymyślili... To już trzecia dyrektorka GOK w powiecie szczycieńskim do przysłowiowego odstrzału. Wcześniej była dyrektorka z Rozóg, a jeszcze wcześniej z Pasymia. Najlepiej odgórnie \"zaożcie ten ugór kultury\" w całym powiecie. Po co komu „kulturalna dyrektorka” z całym swoim „kulturalnym dorobkiem”!!! Niebezpieczna jest!!! Trudno z nią walczyć, więc najlepiej się jej pozbyć i zatrudnić osobę nie związaną z kulturą ale wypróbowaną, uległą!!! Przecież na kulturze każdy się zna.
    Autor: TTT
    2018-12-08 09:24:42