Poniedziałek, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Skandal! WSPol chce częściowo zamknąć basen dla mieszkańców

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie chce zamknąć basen dla mieszkańców Szczytna – w godzinach od 18 do 20 ma być on do dyspozycji słuchaczy uczelni. Przez tę zmianę nawet 200 dzieci może stracić szanse na naukę pływania.


Największy kłopot będą miały kluby pływackie. To właśnie rodzice dzieci z tych klubów zainteresowali nas tematem. Kluby są trzy: Policyjny Klub Sportowy, Delfin i Płetfal. W tych szkołach pływania uczy się ponad 400 dzieci.

 

Plotki okazały się prawdziwe

- Zapisy przeprowadziliśmy na starych zasadach, a przy tych ograniczeniach połowie dzieci będziemy musieli podziękować – mówi nam jeden z pływackich trenerów. - To skandal, że stawia się nas w takiej sytuacji. A decyzję podejmuje się z dnia na dzień. Co z tym miastem jest nie tak, że nikt z władz nie dba o mieszkańców?

Kluby z policyjnej pływalni korzystają odpłatnie. - Płacimy za każde wynajęcie basenu – mówi nam trener. - Nie rozumiemy tej decyzji. Nie rozumiemy też bezczynności władz miejskich w tej sprawie.

 

Rzecznik tłumaczy

Z prośbą o wytłumaczenie tej nagłej zmiany funkcjonowania pływalni zwróciliśmy się do władz Wyższej Szkoły Policji.

Oto odpowiedź rzecznika:

- Dotychczasowe wykorzystanie basenu dla słuchaczy WSPol nie przekraczało 50 procent czasu ogólnego obłożenia pływalni – napisał podinspektor Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - WSPol zamierza dostosować proporcje wykorzystania basenu do potrzeb i oczekiwań funkcjonariuszy Policji przebywających i uczących się w Szczytnie. Pragniemy przypomnieć, że Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest przede wszystkim uczelnią służącą polskim policjantom, oraz że obiekt pływalni jest wyłączną własnością WSPol i dotychczasowe wykorzystanie obiektu przez inne podmioty nie pokrywało kosztów eksploatacji ponoszonych przez uczelnię. W godzinach 18 - 20 obiekt będzie służył do dyspozycji słuchaczy WSPol. Ostateczny kształt grafiku jeszcze nie jest ustalony, dopuszczamy pewne modyfikacje.

 

Samorządowcy chcą negocjować

Czy te pewne modyfikacje, jeszcze bardziej „okroją” możliwości korzystania z basenu przez mieszkańców Szczytna? Tego nie udało nam się dowiedzieć. Stanowisko policyjnej uczelni pokazuje jednak, jak niepewna jest współpraca miasta z Wyższą Szkoła Policji i jak potrzebna jest budowa nowej pływalni.

Co na to władze Szczytna?

- Oficjalnej informacji w tej sprawie jeszcze nie mam, choć dotarła już do mnie taka wiadomość od klubów pływackich – mówi burmistrz Danuta Górska. - Jest to bardzo niepokojące. Jeśli ona się potwierdzi i będzie taka potrzeba, to na pewno włączę się w negocjacje, aby mieszkańcy, a głównie dzieci mogli korzystać z pływalni na dotychczasowych warunkach.

Tak naprawdę sprawa dotyczy również gminy Szczytno, a właściwie całego powiatu, bo ze szczycieńskiej pływalni korzystają mieszkańcy nie tylko miasta. Samorządowcy, radni nie wykazują jednak szczególnego zainteresowania temat...Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2017-10-19 12:21:22

Burmistrz kontra rektor, a w tle basen

 • Czwartek, 2017-10-19 11:28:51

Nowe Gizewo chce do Rudki?Komentarze do artykułu

Gabi

Szkoda dzieciaków, ale może trzeba jakoś dojść tymczasowo do porozumienia, a miasto niech buduje swoją pływalnię.miasto

Obiektywnie.

Już dawno miasto powinno zastanowić się nad budową basenu dla mieszkańców. a co tyczy szkółek pływackich to prawda jest taka że czując dobry interes niektórzy trenerzy z PolKS odeszli i założyli swoje szkoły i zaczęło brakować miejsca o które bili się między sobą. Słuszna decyzja władz niech słuchacze dbają o sprawność ,żeby nikt po ukończonym kursie nie wyglądał jak zabiedzony listonosz.

macx

Biedne policyjne palanty, przyłąża na basen i podpierają sciany lub moczą opasłe dupy w brodziku i saunie przeszkadzająć normalnie korzytsającym z basenu. SZCZYTNO POTRZEBUJE BASENU MIEJSKIEGO !!! bez łaski od pał

Mama

Chodzimy z dziećmi na pływalnię od lat w różne dni o różnych porach i zdążyło nam się spotka może 5 słuchaczy chcących skorzystać z basenu. Czy oni na prawdę potrzebują 2 godzin dziennie? Nie wierzę!!! Większość z nich o tej porze siedzi nad piwem A nie na basenie. A dziecko z podstawówki ma mieć trening o 20:00??? KPINA!!!

ja...ja

Przecież zamiast od godziny 18.00 do 20.00 wystarczy przesunąć wejścia dla słuchaczy na 19.00 lub 19.40 i wszyscy będą zadowoleni ...

Andrzej

I bARDZO DOBRZE. Teraz juz władza nie wykręci się na temat wybudowania nowego basenu dla mieszkańców. Trzeba pisać do gangu Pasni burmistrz,aby wzieli się przed wyborami za dokumentację.

Mieszkaniec

Już kolejny raz wladze wspolu pokazują że mają nas mieszkańców w tyłku tak było zawsze , a władze miasta chyba nie do końca mają coś do powiedzenia. Tu potrzeba twardej mądrej polityki by pokazać że to wspol jest malutką częścią Szczytna , nigdy odwrotnie i to oni powinni liczyć się decyzjami wladz miasta,nie odwrotnie.

Zordon

Nareszcie ktoś coś pomyśli o sluchaczach wspol. Szkoda ale taka jest prawda że to nie władze miasta tylko ministerstwo wykłada pieniądze na basen. Co to za basen dla słuchaczy. Który jest dostępny dla nich tylko rano od godz 6. Kpina !!!. Nie wierzę w sytuację, że dzieci nie tracą możliwość nauki pływania. Czy 2 godz dla setek słuchaczy w tyg to tak wiele ? Szkoda że jeszcze ludzie za stołówkę wspol niech zaczną sie upominać to będzie wszystko.

Napisz

Komentarze

 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Też sądzę, że gdyby miasto wybudowało basen ogólnodostępny dla wszystkich to szybko by im się to zwróciło. W małym mieście jakim jest Chorzele jest fantastyczna pływalnia, ciągle są tam ludzie, tam właśnie jeździliśmy w wakacje, żeby dziecko mogło się wykąpać, bo pogoda wakacyjna już 2gi rok nas nie rozpieszcza. Do tego cena za wejście to grosze - liczone za 2 godziny zegarowe, nie za 35 minut jak na basenie wspol.....
  Autor: Pani Ania
  2017-10-21 13:35:00
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  dół już jest po starym kinie Jurand - wystarczy tylko wody dolać i przykryć plandeką
  Autor: joker
  2017-10-21 07:58:08
 • Skandal! WSPol chce częściowo zamknąć basen dla mieszkańców
  Szkoda dzieciaków, ale może trzeba jakoś dojść tymczasowo do porozumienia, a miasto niech buduje swoją pływalnię.miasto
  Autor: Gabi
  2017-10-20 21:06:50
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Dlaczego cały czas mieszkańcy Szczytna mają być uzależnieni od WSPol. Dużo mniejsze Chorzele mają piękny basen ze zjeżdżalniami i bajerami, czy mieszkańcy miasta nie mogą mieć podobnego? Kasa na takie obiekty jest i czeka, tylko trzeba trochę zaangażowania naszych władz.
  Autor: Edek
  2017-10-20 13:22:26
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Też uważam, że dużym plusem dla miasta byłoby wybudowanie basenu, gdzie nie trzeba stać w kolejce do toru pływackiego. Może taki basen trochę bardziej rekreacyjny? W Dobrym Mieście jest fajny basen, taki miejski, ale jest i mała zjeżdżalnia. W deszczowe lato turyści też by pewnie korzystali.
  Autor: mk
  2017-10-20 12:12:33
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Nas również pozbawiono możliwości korzystania z DARMOWYCH wejść na basen. Skandal!
  Autor: Student
  2017-10-20 12:11:12
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Może warto pomyśleć o budowie miejskiego basenu albo załatwić to razem z ośrodkiem sportowym na Śląskiej.
  Autor: R. Nowicki
  2017-10-20 11:34:30
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  CZas na basen miejski pani Danuto G.
  Autor: macx
  2017-10-19 13:43:47
 • Ojciec i syn z zarzutem śmiertelnego pobicia
  o jest ROLNIK SZUKA ŻONY:D
  Autor: animonek
  2017-10-17 11:35:54
 • „Odpływają” chętni na mieszkania
  Mieszkanie 3.100 za m2 Ale jakie kredytowe odsetki. 100%
  Autor: Xxx
  2017-10-16 21:52:38