Niedziela, 18 Marzec, Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Skandal! WSPol chce częściowo zamknąć basen dla mieszkańców

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie chce zamknąć basen dla mieszkańców Szczytna – w godzinach od 18 do 20 ma być on do dyspozycji słuchaczy uczelni. Przez tę zmianę nawet 200 dzieci może stracić szanse na naukę pływania.Największy kłopot będą miały kluby pływackie. To właśnie rodzice dzieci z tych klubów zainteresowali nas tematem. Kluby są trzy: Policyjny Klub Sportowy, Delfin i Płetfal. W tych szkołach pływania uczy się ponad 400 dzieci.

 

Plotki okazały się prawdziwe

- Zapisy przeprowadziliśmy na starych zasadach, a przy tych ograniczeniach połowie dzieci będziemy musieli podziękować – mówi nam jeden z pływackich trenerów. - To skandal, że stawia się nas w takiej sytuacji. A decyzję podejmuje się z dnia na dzień. Co z tym miastem jest nie tak, że nikt z władz nie dba o mieszkańców?

Kluby z policyjnej pływalni korzystają odpłatnie. - Płacimy za każde wynajęcie basenu – mówi nam trener. - Nie rozumiemy tej decyzji. Nie rozumiemy też bezczynności władz miejskich w tej sprawie.

 

Rzecznik tłumaczy

Z prośbą o wytłumaczenie tej nagłej zmiany funkcjonowania pływalni zwróciliśmy się do władz Wyższej Szkoły Policji.

Oto odpowiedź rzecznika:

- Dotychczasowe wykorzystanie basenu dla słuchaczy WSPol nie przekraczało 50 procent czasu ogólnego obłożenia pływalni – napisał podinspektor Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - WSPol zamierza dostosować proporcje wykorzystania basenu do potrzeb i oczekiwań funkcjonariuszy Policji przebywających i uczących się w Szczytnie. Pragniemy przypomnieć, że Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest przede wszystkim uczelnią służącą polskim policjantom, oraz że obiekt pływalni jest wyłączną własnością WSPol i dotychczasowe wykorzystanie obiektu przez inne podmioty nie pokrywało kosztów eksploatacji ponoszonych przez uczelnię. W godzinach 18 - 20 obiekt będzie służył do dyspozycji słuchaczy WSPol. Ostateczny kształt grafiku jeszcze nie jest ustalony, dopuszczamy pewne modyfikacje.

 

Samorządowcy chcą negocjować

Czy te pewne modyfikacje, jeszcze bardziej „okroją” możliwości korzystania z basenu przez mieszkańców Szczytna? Tego nie udało nam się dowiedzieć. Stanowisko policyjnej uczelni pokazuje jednak, jak niepewna jest współpraca miasta z Wyższą Szkoła Policji i jak potrzebna jest budowa nowej pływalni.

Co na to władze Szczytna?

- Oficjalnej informacji w tej sprawie jeszcze nie mam, choć dotarła już do mnie taka wiadomość od klubów pływackich – mówi burmistrz Danuta Górska. - Jest to bardzo niepokojące. Jeśli ona się potwierdzi i będzie taka potrzeba, to na pewno włączę się w negocjacje, aby mieszkańcy, a głównie dzieci mogli korzystać z pływalni na dotychczasowych warunkach.

Tak naprawdę sprawa dotyczy również gminy Szczytno, a właściwie całego powiatu, bo ze szczycieńskiej pływalni korzystają mieszkańcy nie tylko miasta. Samorządowcy, radni nie wykazują jednak szczególnego zainteresowania temat...Komentarze do artykułu

Gabi

Szkoda dzieciaków, ale może trzeba jakoś dojść tymczasowo do porozumienia, a miasto niech buduje swoją pływalnię.miasto

Obiektywnie.

Już dawno miasto powinno zastanowić się nad budową basenu dla mieszkańców. a co tyczy szkółek pływackich to prawda jest taka że czując dobry interes niektórzy trenerzy z PolKS odeszli i założyli swoje szkoły i zaczęło brakować miejsca o które bili się między sobą. Słuszna decyzja władz niech słuchacze dbają o sprawność ,żeby nikt po ukończonym kursie nie wyglądał jak zabiedzony listonosz.

macx

Biedne policyjne palanty, przyłąża na basen i podpierają sciany lub moczą opasłe dupy w brodziku i saunie przeszkadzająć normalnie korzytsającym z basenu. SZCZYTNO POTRZEBUJE BASENU MIEJSKIEGO !!! bez łaski od pał

Mama

Chodzimy z dziećmi na pływalnię od lat w różne dni o różnych porach i zdążyło nam się spotka może 5 słuchaczy chcących skorzystać z basenu. Czy oni na prawdę potrzebują 2 godzin dziennie? Nie wierzę!!! Większość z nich o tej porze siedzi nad piwem A nie na basenie. A dziecko z podstawówki ma mieć trening o 20:00??? KPINA!!!

ja...ja

Przecież zamiast od godziny 18.00 do 20.00 wystarczy przesunąć wejścia dla słuchaczy na 19.00 lub 19.40 i wszyscy będą zadowoleni ...

Andrzej

I bARDZO DOBRZE. Teraz juz władza nie wykręci się na temat wybudowania nowego basenu dla mieszkańców. Trzeba pisać do gangu Pasni burmistrz,aby wzieli się przed wyborami za dokumentację.

Mieszkaniec

Już kolejny raz wladze wspolu pokazują że mają nas mieszkańców w tyłku tak było zawsze , a władze miasta chyba nie do końca mają coś do powiedzenia. Tu potrzeba twardej mądrej polityki by pokazać że to wspol jest malutką częścią Szczytna , nigdy odwrotnie i to oni powinni liczyć się decyzjami wladz miasta,nie odwrotnie.

Zordon

Nareszcie ktoś coś pomyśli o sluchaczach wspol. Szkoda ale taka jest prawda że to nie władze miasta tylko ministerstwo wykłada pieniądze na basen. Co to za basen dla słuchaczy. Który jest dostępny dla nich tylko rano od godz 6. Kpina !!!. Nie wierzę w sytuację, że dzieci nie tracą możliwość nauki pływania. Czy 2 godz dla setek słuchaczy w tyg to tak wiele ? Szkoda że jeszcze ludzie za stołówkę wspol niech zaczną sie upominać to będzie wszystko.

Napisz


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56