Wtorek, 17 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Skandal! WSPol chce częściowo zamknąć basen dla mieszkańców

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie chce zamknąć basen dla mieszkańców Szczytna – w godzinach od 18 do 20 ma być on do dyspozycji słuchaczy uczelni. Przez tę zmianę nawet 200 dzieci może stracić szanse na naukę pływania.Największy kłopot będą miały kluby pływackie. To właśnie rodzice dzieci z tych klubów zainteresowali nas tematem. Kluby są trzy: Policyjny Klub Sportowy, Delfin i Płetfal. W tych szkołach pływania uczy się ponad 400 dzieci.

 

Plotki okazały się prawdziwe

- Zapisy przeprowadziliśmy na starych zasadach, a przy tych ograniczeniach połowie dzieci będziemy musieli podziękować – mówi nam jeden z pływackich trenerów. - To skandal, że stawia się nas w takiej sytuacji. A decyzję podejmuje się z dnia na dzień. Co z tym miastem jest nie tak, że nikt z władz nie dba o mieszkańców?

Kluby z policyjnej pływalni korzystają odpłatnie. - Płacimy za każde wynajęcie basenu – mówi nam trener. - Nie rozumiemy tej decyzji. Nie rozumiemy też bezczynności władz miejskich w tej sprawie.

 

Rzecznik tłumaczy

Z prośbą o wytłumaczenie tej nagłej zmiany funkcjonowania pływalni zwróciliśmy się do władz Wyższej Szkoły Policji.

Oto odpowiedź rzecznika:

- Dotychczasowe wykorzystanie basenu dla słuchaczy WSPol nie przekraczało 50 procent czasu ogólnego obłożenia pływalni – napisał podinspektor Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - WSPol zamierza dostosować proporcje wykorzystania basenu do potrzeb i oczekiwań funkcjonariuszy Policji przebywających i uczących się w Szczytnie. Pragniemy przypomnieć, że Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest przede wszystkim uczelnią służącą polskim policjantom, oraz że obiekt pływalni jest wyłączną własnością WSPol i dotychczasowe wykorzystanie obiektu przez inne podmioty nie pokrywało kosztów eksploatacji ponoszonych przez uczelnię. W godzinach 18 - 20 obiekt będzie służył do dyspozycji słuchaczy WSPol. Ostateczny kształt grafiku jeszcze nie jest ustalony, dopuszczamy pewne modyfikacje.

 

Samorządowcy chcą negocjować

Czy te pewne modyfikacje, jeszcze bardziej „okroją” możliwości korzystania z basenu przez mieszkańców Szczytna? Tego nie udało nam się dowiedzieć. Stanowisko policyjnej uczelni pokazuje jednak, jak niepewna jest współpraca miasta z Wyższą Szkoła Policji i jak potrzebna jest budowa nowej pływalni.

Co na to władze Szczytna?

- Oficjalnej informacji w tej sprawie jeszcze nie mam, choć dotarła już do mnie taka wiadomość od klubów pływackich – mówi burmistrz Danuta Górska. - Jest to bardzo niepokojące. Jeśli ona się potwierdzi i będzie taka potrzeba, to na pewno włączę się w negocjacje, aby mieszkańcy, a głównie dzieci mogli korzystać z pływalni na dotychczasowych warunkach.

Tak naprawdę sprawa dotyczy również gminy Szczytno, a właściwie całego powiatu, bo ze szczycieńskiej pływalni korzystają mieszkańcy nie tylko miasta. Samorządowcy, radni nie wykazują jednak szczególnego zainteresowania temat...Komentarze do artykułu

Gabi

Szkoda dzieciaków, ale może trzeba jakoś dojść tymczasowo do porozumienia, a miasto niech buduje swoją pływalnię.miasto

Obiektywnie.

Już dawno miasto powinno zastanowić się nad budową basenu dla mieszkańców. a co tyczy szkółek pływackich to prawda jest taka że czując dobry interes niektórzy trenerzy z PolKS odeszli i założyli swoje szkoły i zaczęło brakować miejsca o które bili się między sobą. Słuszna decyzja władz niech słuchacze dbają o sprawność ,żeby nikt po ukończonym kursie nie wyglądał jak zabiedzony listonosz.

macx

Biedne policyjne palanty, przyłąża na basen i podpierają sciany lub moczą opasłe dupy w brodziku i saunie przeszkadzająć normalnie korzytsającym z basenu. SZCZYTNO POTRZEBUJE BASENU MIEJSKIEGO !!! bez łaski od pał

Mama

Chodzimy z dziećmi na pływalnię od lat w różne dni o różnych porach i zdążyło nam się spotka może 5 słuchaczy chcących skorzystać z basenu. Czy oni na prawdę potrzebują 2 godzin dziennie? Nie wierzę!!! Większość z nich o tej porze siedzi nad piwem A nie na basenie. A dziecko z podstawówki ma mieć trening o 20:00??? KPINA!!!

ja...ja

Przecież zamiast od godziny 18.00 do 20.00 wystarczy przesunąć wejścia dla słuchaczy na 19.00 lub 19.40 i wszyscy będą zadowoleni ...

Andrzej

I bARDZO DOBRZE. Teraz juz władza nie wykręci się na temat wybudowania nowego basenu dla mieszkańców. Trzeba pisać do gangu Pasni burmistrz,aby wzieli się przed wyborami za dokumentację.

Mieszkaniec

Już kolejny raz wladze wspolu pokazują że mają nas mieszkańców w tyłku tak było zawsze , a władze miasta chyba nie do końca mają coś do powiedzenia. Tu potrzeba twardej mądrej polityki by pokazać że to wspol jest malutką częścią Szczytna , nigdy odwrotnie i to oni powinni liczyć się decyzjami wladz miasta,nie odwrotnie.

Zordon

Nareszcie ktoś coś pomyśli o sluchaczach wspol. Szkoda ale taka jest prawda że to nie władze miasta tylko ministerstwo wykłada pieniądze na basen. Co to za basen dla słuchaczy. Który jest dostępny dla nich tylko rano od godz 6. Kpina !!!. Nie wierzę w sytuację, że dzieci nie tracą możliwość nauki pływania. Czy 2 godz dla setek słuchaczy w tyg to tak wiele ? Szkoda że jeszcze ludzie za stołówkę wspol niech zaczną sie upominać to będzie wszystko.

Napisz


Komentarze

 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Z jakiego kraju masoneria was spuscila z łańcucha. Najprawdopodobnie kanada która jest siedliskiem.
  Autor: Nar
  2018-07-11 18:55:19
 • Aktywni obywatele za pieniądze z FIO
  Opracowując raport warto wskazać metodę badawczą oraz wszystkie uzyskane informacje aby otrzymane wyniku ktokolwiek mógł traktować poważnie. Przykro ale na dziś taka informację oceniam jako kiełbasę wyborczą. Poza tym kolejny problem to reprezentatywność i wiarygodność uzyskanych informacji. Jeżeli swoje uwagi przekaże 200 osób (np zainteresowanych jakąś sprawą) to czy np kosztem istotnych nakładów a co za tym idzie może także wbrew innym (niewypowiadającym się) samorząd powinien to realizować? Może i ciekawy pomysł na pozyskanie środków ale efekt niestety będzie mizerny. Szkoda tylko środków bo mogły być lepiej wydane!
  Autor: mieszkaniec
  2018-07-11 13:25:05
 • Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...
  No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.
  Autor: Jan Mazur
  2018-07-11 09:54:06