Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ścieżka rowerowa z dziurą w Dźwierzutach


Są pieniądze na część ścieżki rowerowej po byłym torowisku Szczytno – Biskupiec. Na unijne pieniądze mogą liczyć Powiat Szczycieński i Gmina Biskupiec. W poniedziałek oba samorządy podpisały umowę na dofinansowanie z marszałkiem województwa. Problem jest jednak z najdłuższym odcinkiem biegnącym przez Gminę Dźwierzuty.Według zapowiedzi Jarosława Matłacha, starosty szczycieńskiego jest szansa, że na odcinki „szczycieński” i „biskupiecki” przetargi zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku. - Mamy unijne wsparcie, więc nie ma na co czekać – mówi starosta.

 

Umowę na dofinansowanie oba samorządy podpisały dokładnie w poniedziałek, 25 czerwca. Oba samorządy otrzymają po około 1 mln zł wsparcia. Za te pieniądze od Szczytna ma powstać odcinek około 8 kilometrów ścieżki. Podobny odcinek ma powstać od strony Biskupca.

 

- Koszt naszego odcinka, czyli od Szczytna do Nowych Kiejkut szacujemy na poziomie 1 mln 200 tys. zł – mówi starosta Matłach.

 

Wiadukty i parking dla rowerów

 

Za te pieniądze ma powstać ponad 8-kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej i szerokości 3 metrów. - Dodatkowo przy dawnym dworcu kolejowym w Ochódnie powstanie też miejsce obsługi rowerzystów, czyli specjalna wiata, parking na minimum 12 rowerów oraz plac o powierzchni 30 m2 – wylicza starosta Matłach. - W ramach inwestycji wyremontowane zostaną też dwa wiadukty kolejowe. Podobnie będzie wyglądał odcinek od strony Biskupca.


 

Rosja pomoże Dźwierzutom?

 

Cała inwestycja wygląda imponująco. Niestety, do ideału daleko, bo z inwestycją, przynajmniej na razie, wstrzymuje się gmina Dźwierzuty, na której terenie leży najdłuższy, bo ponad 20-kilometrowy odcinek. Gminny wniosek nie przeszedł weryfikacji formalnej w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pisząc wprost gmina nie otrzymała dofinansowania.

 

- Nie będę ukrywał, że jest to spory problem – przyznaje Jarosław Matłach. - Ale nawet jeśli odcinki ze Szczytna i Biskupca powstaną, to chcielibyśmy, aby dźwierzucka część była też przejezdna. Może nie będzie tak idealna, jak nasze części, ale na pewno przejezdna. Jednocześnie z gminą Dźwierzuty będziemy starali się szukać innego źródła finansowania. Jest duża szansa, że uda nam się na ten odcinek pozyskać wsparcie z Programu Współpracy Transgranicznej POLSKA-ROSJA.Komentarze do artykułu

Rolo

Gmina ma wybitnych fachowców od pozyskiwania środków z zewnątrz, wystarczy popatrzeć na inwestycje. Oby to ostatnia kadencja

HelicobacterPylori

Bo wójtSzydlik to dobra tylko w jedzeniu ciastka na festynach gminnych i robieniu zakupów w Galerii Warmińskiej w godzinach urzędowania to jakim cudem wniosek ma przejść weryfikację skoro nie ma kto tego przypilnować?

Obserwator

Spytajcie się Jaskulskiej czemu wniosek z Dźwierzut nie przeszedł!!!!!

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19