Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Ścieżka rowerowa Szczytno – Biskupiec odjeżdża w czasie

Oddala się budowa ścieżki rowerowej po był torowisku Szczytno – Biskupiec. Z inwestycji rezygnuje gmina Dźwierzuty. To spory kłopot, bo na jej terenie leży najdłuższy, ponad 20-kilometrowy, odcinek.



Ścieżka rowerowa Szczytno – Biskupiec po nieczynnej trakcji kolejowej miała być atrakcją turystyczną. Aby ją pobudować siły połączyło kilka samorządów, między innymi szczycieńskie starostwo, oba szczycieńskie: miejskie i gminne, Dźwierzuty i Biskupiec.

 

Kłopoty na etapie „papierkowym”

 

- Inwestycja została podzielona na trzy etapy, aby łatwiej było nam sięgnąć po środki zewnętrzne i znaleźć wykonawcę – mówi Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński. - Bo już przy ogłoszeniu przetargu na dokumentację pojawił się kłopot. Był to zbyt duży zakres prac i nie mogliśmy znaleźć chętnych.


Tę przeszkodę udało się w końcu pokonać. Dokumentacja na ścieżkę jest, pozwolenie na budowę - także. Brakuje jednak pieniędzy zewnętrznych, bez których samorządy nie chcą wchodzić w inwestycję. Wniosek o wsparcie złożony do urzędu marszałkowskiego przez gminę Dźwierzuty przepadł. - Między innymi dlatego rezygnujemy na razie z tej inwestycji – mówi Marianna Szydlik, wójt gminy Dźwierzuty.

 

Oczekiwanie na pieniądze

 

Nie jest jeszcze rozstrzygnięty los wniosku, złożonego przez starostwo powiatowe.


- Czekamy na wynik konkursu i liczymy, że dostaniemy środki zewnętrzne – mówi wicestarosta Nowociński. - Wówczas ogłaszamy przetarg i ruszamy z pracami. Znam sytuację Dźwierzut, ale dzięki temu, że podzieliliśmy szlak na trzy części w żaden sposób nie przeszkadza nam ich decyzja w rozpoczęciu tej inwestycji.

 

Będzie, nawet jeśli... kiedyś

 

Odcinek „podległy” starostwu to zaledwie 10 kilometrów. Dźwierzucki ma około 20. kolejne 10 należy do Biskupca. Czy to oznacza, że nie ma szans na wybudowanie całej ścieżki rowerowej Szczytno – Biskupiec, która według wyliczeń ma mieć 40 km i 115 m?

- Będziemy robili wszystko, aby ta ścieżka powstała w całości, bo to ważny element rozwoju turystyki w naszym powiecie – zapowiada wicestarosta Nowociński. - Dokumentacyjnie jesteśmy przygotowani, musimy jedynie znaleźć na to pieniądze, a to wymaga czasu.



Komentarze do artykułu

Wiola

Dojeżdżamy z mężem codziennie do pracy rowerami na trasie Biskupiec - Szczytno i z przykrością muszę stwierdzić ,że już coraz mniejsza jest z tej jazdy przyjemność. Nie dość ,że jest bardzo duży ruch ogólnie na tej trasie to jeszcze te ciężarówki z piachem....nie liczą się z rowerzystami, zbyt blisko wymijają i z bardzo dużą prędkością. Kiedyś jazda rowerem na tej trasie była spokojna i przyjemna a w tej chwili to samobójstwo!!!!!! Bardzo przydałaby się ta ścieżka rowerowa, tam są takie piękne dzikie tereny, cisza, spokój. Czekamy z niecierpliwością....

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-05-22 12:02:18

Szczytno ma łowczego okręgowego

  • Poniedziałek, 2018-05-07 23:08:16

W gminie Szczytno trenują z mistrzem

  • Poniedziałek, 2018-05-07 22:39:04

Szczytno skazane na zapaść, czy rozwój?

  • Środa, 2018-04-25 16:10:03

„Siedmiu Wspaniałych" z Katany Szczytno

  • Czwartek, 2018-04-12 10:01:39

Rowerowa przejażdżka kosztowała 500 zł


Komentarze

  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Mam jedno konkretne pytanie odnośnie tego wypadku: JAKIEJ MARKI i MODEL był radiowóz którym Ci policjanci RD mieli wypadek ??? Ze zdjęć i nagrań w mediach nie idzie tego ustalić. Proszę o konkretną odpowiedz. Pozdrawiam
    Autor: Fafik
    2018-05-27 13:48:07
  • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
    Jedno wiem, że nikt z mojej rodziny i sąsiadów nie zagłosuje na poprzedniego wójta. Pan Pabich powinien raczej poszukać nowego sposobu na życie, bo w lokalnej polityce już był i dostał czerwoną kartkę od wyborców.
    Autor: Marta P.
    2018-05-27 13:30:40
  • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
    Jak można pomóc skoro nawet nie wiadomo jak wygląda? Czy aż tak ciężko policji wpaść na pomysł aby udostępnić zdjęcie zaginionego?
    Autor: Szerlok
    2018-05-27 12:23:52
  • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
    Jesteś " Wielki' Twoje poczynania są na skraju bezpieczeństwa. Działania Twojej grupy są wspaniałe. Podziwiam Was.
    Autor: Bozena
    2018-05-27 01:58:58
  • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
    Maciek jesteś Wielki . Twoje zasługi dla Nas dla Ciebie są wielkie.Jesteś super specjalistą. Wiem o Twoich poszukiwaniach ludzi utopionych w dziwnych okolicznościach. Szacunek dla specjalisty i znajomego z Pasymia. Podziwiamy i pozdrawiamy.
    Autor: Bozena
    2018-05-27 01:51:42
  • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
    Armagiedin rudkiwski
    Autor: Walaus
    2018-05-26 21:11:19
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Odszedł wspaniały kolega i policjant. Byłeś zawsze uśmiechnięty, pomocny i bardzo koleżeński - takiego zapamiętam Cię na zawsze. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Tego jak bardzo mi przykro nie jestem wstanie opisać słowami...
    Autor:
    2018-05-26 18:44:43
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Tragedia.Mlody człowiek. Spoczywaj w spokoju.Moje kondolencje dla rodziny.
    Autor: Krzysztof - emeryt
    2018-05-26 14:45:00
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej! Jak można przeczytać, że odszedł mąż i ojciec dwójki dzieci, a później pisać, że bardzo się z tego cieszy! Wszystkie radiowozy to gruchoty mówiąc prostym językiem, aby wszystkie barany które obrażają Pana Piotra oraz jego rodzinę zrozumieli, że to nie jest kwestia szybkiej prędkości, niezapiętych pasów bądź trzeźwości. Mogę nawet ręczyć, że Pan Piotr zawsze zapinał pasy i jeździł przepisowo. Zastanówcie się teraz gdybyście mieli tak jak oni zmianę nocną czy dalej byłoby tak łatwo wam wszystko robić. Zmęczenie niestety zwycięża nad człowiekiem. Uważam, że wszyscy tu komentujący źle i niestosowne beszczeszczą jego osobę. To że nie lubicie policjantów bo są tacy i nie tacy to nie wkładajcie wszystkich w całą gromadę. Pana Piotra znałam osobiście i krzyczę to teraz wszystkim to był wspaniały człowiek. Służył dobrą ręką dla wszystkich. Kochający mąż i tatuś, który miał całe życie przed sobą. To jest bardzo wielka tragedia która wylewa łzy z oczu wszystkich którzy go znali. Zamiast pisać tu głupoty to pomódlcie się za Jego duszę. Spoczywaj w pokoju!
    Autor: Przyjaciółka
    2018-05-26 10:50:00
  • Czy gmina dopłaciła do głosowania w plebiscycie Wójt Roku?
    Ciekawa jestem czy Malik sprawdzał służbowe bilingi jak brał udział w konkursie na najlepszego sołtysa w powiecie.Zajmował wysokie pozycje chociaż wybitnym sołtysem nie był.
    Autor: Ala
    2018-05-26 06:29:54