Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Są chętni na amfiteatr w Rozogach, ale radości brak


Nareszcie się powiodło. Do przetargu na przebudowę rozoskiego amfiteatru (budowa zadaszenia) stanęło dwóch oferentów. Mimo to gmina nie ma powodu do zadowolenia.



Jedna z ofert opiewa na blisko 550 tysięcy złotych, druga, firmy z Gutkowa, jest tańsza, sięga niespełna 460 tysięcy. Obie jednak są stanowczo za wysokie w stosunku do środków zaplanowanych na tę inwestycję.

 

- Na tę chwilę naprawdę nie wiem, jakie będą losy tego przetargu. Rozważam tę kwestię, będę ją konsultował z radnymi – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki.

 

Gmina wyjścia ma dwa: albo znaleźć w budżecie brakujące 200 tysięcy złotych, albo ponownie unieważnić przetarg. - Jednak minimalna jest szansa na to, że w kolejnych pojawią się wykonawcy, skłonni wykonać to zadanie za mniejsze pieniądze. Gdybyśmy na tę inwestycję nie otrzymali już unijnej dotacji, decyzja byłaby prostsza.

 

Kosztorys, który stanowił podstawę wniosku o dofinansowanie, był sporządzony w 2017 roku. Na jego podstawie (między innymi), gmina uzyskała wsparcie finansowe – nieco ponad 130 tysięcy złotych – które wówczas stanowiły 63% przewidywanych kosztów budowy.


 

- Ale przez dwa lata sytuacja na rynku i w cenach znacznie się zmieniła, a tym samym i te proporcje. Teraz te 130 tysięcy to nawet nie 30% kosztów – tłumaczy Kudrzycki.

 

Z unijnymi dotacjami do inwestycji jednak jest tak, że są one sztywne. To znaczy: gdyby w przetargu uzyskano kwotę niższą niż przewidywana – dotacja wyniosłaby 63% nawet gdyby było to mniej niż przyznane 130 tysięcy. Jednak gdy wartość inwestycji uzyskana w przetargu jest wyższa, to kwota dotacji nie rośnie. I jest to obecnie największa dolegliwość samorządów.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-11-12 10:35:46

Odry nie ma jest brak szczepień

  • Poniedziałek, 2018-08-20 15:27:48

Mieszkańcom brakuje pomysłów?

  • Środa, 2018-06-20 14:43:59

Amfiteatr w Rozogach wciąż bez dachu

  • Poniedziałek, 2018-04-23 10:55:34

Groźny wypadek w Rozogach, trzy osoby ranne


Komentarze

  • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
    O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
    Autor: takisobie
    2019-03-23 13:06:08
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
    Autor: Nuna
    2019-03-23 12:19:35
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
    Autor: tom
    2019-03-23 07:29:19
  • Ogień nie zna się na zegarku
    do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
    Autor: Grzesiek
    2019-03-22 10:45:29
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
    Autor: ina
    2019-03-22 10:27:31
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
    Autor: Sebastian T.
    2019-03-22 05:31:55
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
    Autor: Frustrat
    2019-03-21 21:10:57
  • Pierwszy piec z dotacją
    To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
    Autor: Rafal
    2019-03-21 18:18:05
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56