Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

ŚDS będzie w szkole w Dźwierzutach


Środowiskowy Dom Samopomocy w Sąpłatach przestaje istnieć. Na ratunek podopiecznym ruszyły władze gminy Dźwierzuty. Śladem gminy Jedwabno organizują własny ŚDS. Będzie on mieścił się w budynku dawnej szkoły podstawowej w Dźwierzutach.Środowiskowy Dom Samopomocy w Sąpłatach prowadzony przez fundację „Veritas” powstał w 2007 roku. Działa od tamtej pory nieprzerwanie. Mieści się na terenie dawnego prywatnego ośrodka wypoczynkowego „Silezia” w Sąpłatach.

 

Nowy właściciel

 

- Właścicielka obiektu chce go jednak sprzedać, a osoby zainteresowane nabyciem nie chcą prowadzić już ŚDS – mówi wójt Marianna Szydlik. - Być może czas nie jest najlepszy do takich działań, ale doszłam do wniosku, że nie możemy pozostawić pensjonariuszy samym sobie, zwłaszcza że są to głównie mieszkańcy naszej gminy. Po konsultacji z wójtem gminy Jedwabno panem Sławkiem Ambroziakiem doszłam do wniosku, że pójdziemy drogą Jedwabna i sami przejmiemy ten ŚDS. Tam to się sprawdziło.

 

Radni na tak

 

Część gminnych radnych już wyraziła aprobatę, choć muszą to jeszcze zrobić w formie uchwały. Nowy, tym razem gminny, Środowiskowy Dom Samopomocy znajdzie swoje miejsce w budynku dawnej szkoły podstawowej w Dźwierzutach. - Stoi on pusty, a utrzymać go trzeba – mówi wójt Szydlik. - Poza tym to doskonałe miejsce, dobrze usytuowane i skomunikowane. Centrum naszej gminy.


Z ŚDS w Sąpłatach korzysta około 50 osób. Głównie mieszkańcy gminy Dźwierzuty, ale jest też tam kilkoro osób z gminy Pasym. - I na pewno wszyscy znajdą w Dźwierzutach ponownie swoje miejsce – zapewnia wójt Szydlik.

 

 

Dźwierzuty w październiku

 

Z takiego rozwiązania zadowolony jest Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński. - Teren w Sąpłatach należy do fundacji, ale cały sprzęt, wyposażenie i samochody są własnością starostwa – mówi. - Dzięki decyzji dźwierzuckiego samorządu wszystkie te rzeczy możemy przekazać gminnej jednostce. I tak się stanie. Fajnie, że gminie i fundacji udało się porozumieć w sprawie zachowania ciągłości funkcjonowania ŚDS. Z tego co wiem w Dźwierzutach ma on zacząć już działać od 1 października.

 

 

 

Wójt Marianna Szydlik: - Postanowiliśmy wziąć wzór z Jedwabna i przejąć prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
  Autor: Patrycja
  2019-02-22 19:56:04
 • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
  Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
  Autor: Lol
  2019-02-22 15:13:40
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
  Autor: Pan łoficer tak się pisze?
  2019-02-22 13:07:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
  Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
  2019-02-22 13:00:11
 • Zwyciężyć własne życie
  Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
  Autor: varadero
  2019-02-22 11:55:08
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
  Autor: bezpieczny kierowca
  2019-02-22 08:01:09
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
  Autor: lubiepolicje
  2019-02-22 03:43:33
 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01