Sobota, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

ŚDS będzie w szkole w Dźwierzutach


Środowiskowy Dom Samopomocy w Sąpłatach przestaje istnieć. Na ratunek podopiecznym ruszyły władze gminy Dźwierzuty. Śladem gminy Jedwabno organizują własny ŚDS. Będzie on mieścił się w budynku dawnej szkoły podstawowej w Dźwierzutach.Środowiskowy Dom Samopomocy w Sąpłatach prowadzony przez fundację „Veritas” powstał w 2007 roku. Działa od tamtej pory nieprzerwanie. Mieści się na terenie dawnego prywatnego ośrodka wypoczynkowego „Silezia” w Sąpłatach.

 

Nowy właściciel

 

- Właścicielka obiektu chce go jednak sprzedać, a osoby zainteresowane nabyciem nie chcą prowadzić już ŚDS – mówi wójt Marianna Szydlik. - Być może czas nie jest najlepszy do takich działań, ale doszłam do wniosku, że nie możemy pozostawić pensjonariuszy samym sobie, zwłaszcza że są to głównie mieszkańcy naszej gminy. Po konsultacji z wójtem gminy Jedwabno panem Sławkiem Ambroziakiem doszłam do wniosku, że pójdziemy drogą Jedwabna i sami przejmiemy ten ŚDS. Tam to się sprawdziło.

 

Radni na tak

 

Część gminnych radnych już wyraziła aprobatę, choć muszą to jeszcze zrobić w formie uchwały. Nowy, tym razem gminny, Środowiskowy Dom Samopomocy znajdzie swoje miejsce w budynku dawnej szkoły podstawowej w Dźwierzutach. - Stoi on pusty, a utrzymać go trzeba – mówi wójt Szydlik. - Poza tym to doskonałe miejsce, dobrze usytuowane i skomunikowane. Centrum naszej gminy.


Z ŚDS w Sąpłatach korzysta około 50 osób. Głównie mieszkańcy gminy Dźwierzuty, ale jest też tam kilkoro osób z gminy Pasym. - I na pewno wszyscy znajdą w Dźwierzutach ponownie swoje miejsce – zapewnia wójt Szydlik.

 

 

Dźwierzuty w październiku

 

Z takiego rozwiązania zadowolony jest Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński. - Teren w Sąpłatach należy do fundacji, ale cały sprzęt, wyposażenie i samochody są własnością starostwa – mówi. - Dzięki decyzji dźwierzuckiego samorządu wszystkie te rzeczy możemy przekazać gminnej jednostce. I tak się stanie. Fajnie, że gminie i fundacji udało się porozumieć w sprawie zachowania ciągłości funkcjonowania ŚDS. Z tego co wiem w Dźwierzutach ma on zacząć już działać od 1 października.

 

 

 

Wójt Marianna Szydlik: - Postanowiliśmy wziąć wzór z Jedwabna i przejąć prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2018-10-15 10:54:17

II Jarmark Smaku w Dźwierzutach (zdjęcia)

 • Wtorek, 2018-10-02 11:12:05

Bezpieczne szkolenie w wodzie

 • Środa, 2018-09-26 17:40:56

Wielbark będzie miastem bez szamb

 • Piątek, 2018-09-21 14:03:26

Kolejowe szkolenia strażaków (zdjęcia)


Komentarze

 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Kolejna partia nierobow.
  Autor: Stefan
  2018-10-19 17:42:47
 • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
  Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2018-10-19 14:14:37
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
  Autor: Waga
  2018-10-19 12:18:57
 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Przestaną brzdąkać w końcu.
  Autor: fircyk
  2018-10-19 10:53:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
  Autor: złoto
  2018-10-19 09:08:23
 • Szach, mat, pat w Rozogach
  Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
  Autor: aleia
  2018-10-18 22:41:39
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
  Autor: Do Wagi
  2018-10-18 15:59:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
  Autor: Wykształcony.
  2018-10-18 14:58:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
  Autor: Waga
  2018-10-18 13:58:57
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-18 00:59:13