Wtorek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

ŚDS będzie w szkole w Dźwierzutach


Środowiskowy Dom Samopomocy w Sąpłatach przestaje istnieć. Na ratunek podopiecznym ruszyły władze gminy Dźwierzuty. Śladem gminy Jedwabno organizują własny ŚDS. Będzie on mieścił się w budynku dawnej szkoły podstawowej w Dźwierzutach.



Środowiskowy Dom Samopomocy w Sąpłatach prowadzony przez fundację „Veritas” powstał w 2007 roku. Działa od tamtej pory nieprzerwanie. Mieści się na terenie dawnego prywatnego ośrodka wypoczynkowego „Silezia” w Sąpłatach.

 

Nowy właściciel

 

- Właścicielka obiektu chce go jednak sprzedać, a osoby zainteresowane nabyciem nie chcą prowadzić już ŚDS – mówi wójt Marianna Szydlik. - Być może czas nie jest najlepszy do takich działań, ale doszłam do wniosku, że nie możemy pozostawić pensjonariuszy samym sobie, zwłaszcza że są to głównie mieszkańcy naszej gminy. Po konsultacji z wójtem gminy Jedwabno panem Sławkiem Ambroziakiem doszłam do wniosku, że pójdziemy drogą Jedwabna i sami przejmiemy ten ŚDS. Tam to się sprawdziło.

 

Radni na tak

 

Część gminnych radnych już wyraziła aprobatę, choć muszą to jeszcze zrobić w formie uchwały. Nowy, tym razem gminny, Środowiskowy Dom Samopomocy znajdzie swoje miejsce w budynku dawnej szkoły podstawowej w Dźwierzutach. - Stoi on pusty, a utrzymać go trzeba – mówi wójt Szydlik. - Poza tym to doskonałe miejsce, dobrze usytuowane i skomunikowane. Centrum naszej gminy.


Z ŚDS w Sąpłatach korzysta około 50 osób. Głównie mieszkańcy gminy Dźwierzuty, ale jest też tam kilkoro osób z gminy Pasym. - I na pewno wszyscy znajdą w Dźwierzutach ponownie swoje miejsce – zapewnia wójt Szydlik.

 

 

Dźwierzuty w październiku

 

Z takiego rozwiązania zadowolony jest Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński. - Teren w Sąpłatach należy do fundacji, ale cały sprzęt, wyposażenie i samochody są własnością starostwa – mówi. - Dzięki decyzji dźwierzuckiego samorządu wszystkie te rzeczy możemy przekazać gminnej jednostce. I tak się stanie. Fajnie, że gminie i fundacji udało się porozumieć w sprawie zachowania ciągłości funkcjonowania ŚDS. Z tego co wiem w Dźwierzutach ma on zacząć już działać od 1 października.

 

 

 

Wójt Marianna Szydlik: - Postanowiliśmy wziąć wzór z Jedwabna i przejąć prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-12-10 10:09:57

Będzie bezpieczniej nad jeziorami

  • Środa, 2018-11-21 17:16:42

Nowe auto dla ŚDS w Jedwabnie

  • Środa, 2018-11-07 16:11:16

Czesław Mozil zaśpiewa w Dźwierzutach

  • Piątek, 2018-11-02 11:38:35

Medyczne szkolenie w Spychowie

  • Poniedziałek, 2018-10-22 00:29:36

„Bezpieczni” z ŚDS w Jedwabnie nakręcili film


Komentarze

  • Naćpany 17-latek uciekał golfem przed radiowozem
    Bandyci jeżdżą tymi golfami
    Autor: Księciu oo
    2018-12-17 11:54:51
  • Nowy burmistrz, nowy przewodniczący – tyle zmian
    Oj nie dobrze, nie dobrze! Bieda będzie, jak się Pan Burmistrz i Pan Przewodniczący Rady wykażą wielkim zaangażowaniem w swojej pracy. Zaskoczą wszystkich poziomem i rozmachem swoich działań. I co?... Skąd wezmą pieniądze na swoje nagrody? Nie mówiąc już o podwyżkach, bo zgodnie z treścią artykułu już dzisiaj wiedzą, że nie będą mogli na nie liczyć. I może tak się zdarzyć, że w takiej sytuacji stracą zapal do pracy. A tak w ogóle prawdę mówiąc, to wszyscy Ci Państwo Radni, głosujący za maksymalnym poziomem wynagrodzenia dla obu Panów, chyba nigdy nie mieli okazji zatrudniania pracownika, bo wiedzą na ten temat niestety się nie popisali. ... Zaraz, zaraz, a może ja się jednak mylę?! Może chodziło Państwu Radnym o danie przykładu wszystkim dyrektorom w Szczytnie, jak należy traktować przyszłego pracownika. Tak, to jest myśl! Super!... Przyszły pracowniku, widzisz jaką szansę dostałeś? Na początek zawalcz o kasę, a pracę będziesz mógł wykonywać bez specjalnego wysiłku. Wszak i tak osiągnąłeś wynagrodzenie najwyższe w swoich widełkach i podwyżka Ci już nie grozi.
    Autor: TTT
    2018-12-14 18:27:38
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Oj.....bylo by cudnie.....kierowcy gdyby mogli to wjechali by do sklepu swoim autem....parking na placu Juranda jest za darmo....gitara co nie? A ruszyc dupsko.Ruch to zdrowie. Samochody można zostawic na parkingach przy centrach handlowych i w dalszych bocznych ulicach.Kiedys mniej było aut i ludzie też żyli.Najwyższy czas zadbac o kondycję.
    Autor: Aga
    2018-12-14 15:53:48
  • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 4)
    A może by tak nie wprowadzać w błąd czytelników? Pod zdjęciem Jana Gauzego, które jest związane ze wspomnieniami Waltera Późnego - Woźniaka - należałoby może napisać \"Jan Gauze i służba zdrowia we wspomnieniach W.P-W\".
    Autor: Krajan
    2018-12-14 15:47:25
  • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
    Nic z tego nie rozumiem! Jak radni - którzy w tajnym głosowaniu personalnym wybierają daną osobę na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczytnie - mieliby w jawnym głosowaniu nad uchwałą o wyborze tejże osoby na to stanowisko - sobie samym zaprzeczać - głosując przeciwko jej przyjęciu? Chyba, że w tych klubach, stronnictwach i - jakby tam ich nie nazywać - klik w Radzie Miejskiej - jest więcej Niewiernych Tomaszów, o których nie wiedzą wodzowie.
    Autor: Waga
    2018-12-14 15:26:36
  • Śmiertelny wypadek podczas prac w lesie, nie żyje 40-latek
    Mam nadzieje ze polcja z Chorzel nie bedzie zajmowalala sie ta sprawa. I postepowanie bedzie prowadzone rzetelnie. Niech sprawca otrzyma taka kare na jaka zasluzyl.
    Autor: Gosc
    2018-12-14 14:15:41
  • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
    Bazując wyłącznie na treści artykułu możnego domniemać, iż „złośliwy obserwator” jest nie tylko złośliwy, ale i leniwy w pracy. Pani Skowrońska ma w 100% rację. Ustawodawca wyraźnie wskazał, w jaki sposób przeprowadza się wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, o której mowa. Wyboru dokonuje się w „głosowaniu tajnym” zapewniającym swobodne, nieskrępowane udzielenie głosu, większością bezwzględną przy udziale, co najmniej połowy ustawowego składu rady. Uchwała o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących ma charakter informacyjny, jak kto woli deklaratywny i nie podlega głosowaniu. Napisała to pani Justyna. Niedopuszczalnym jest przegłosowywanie uchwały o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów przy udziale połowy składu rady, którzy mandat ten już uzyskali w przeprowadzonym wcześniej głosowaniu tajnym bezwzględną ilością głosów itd. Istnienie takiego wymogu (a nie istnieje) dozwalałoby wybranym radnym ( lub jej części) skutecznie blokować, paraliżować pracę rady miasta poprzez brak wyboru jego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Reasumując przyznają racje pani Justynie
    Autor: Tomasz znajomy Tomasza
    2018-12-14 09:36:09
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    A czy kierowcy nie są mieszkańcami miasta? W naszym mieście jest mało parkingów. Chcąc załatwić coś w urzędzie to co mam zostawić samochód w Korpelach i iść dalej piechotą? Parking przy Kauflandzie czy PZU jest zapchany. Robiąc zakupy w centrum mam je nieść do samochodu 2-3 kilometry? Kierowcy też mają chyba coś do powiedzenia. A lodowisko w Szczytnie nie sprawdzi się, miasto małe a mróz trzyma góra 2-3 tygodnie. Te pomysły przypominają mi słynny slogan \"Igrzyska zamiast chleba\"
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-14 07:17:40
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej! Tyle razy to robiłeś! Byłeś od pierwszych Dni I Nocy Szczytna, odpalałeś fajerwerki od lat - nie żeby osobiście. Dasz sobie radę i mam głęboką nadzieję, że poradzisz sobie jak zwykle
    Autor: Śmieszek
    2018-12-14 00:38:26
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Świetny pomysł, wizja jak w starych filmach amerykańskich w czasie Świat Bożego Narodzenia.
    Autor:
    2018-12-13 16:06:38