Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Rząp odwołuje blokadę drogi... na razie


Mieszkańcy Olszyn na razie nie będą blokować drogi krajowej nr 53 na odcinku Szczytno – Olszyny. - Na razie – zastrzega Zygmunt Rząp, sołtys wsi. - Bo z tego co wiem coś dzieje się w sprawie jej przebudowy. Trzeba dać ministrom szansę.



Zgodnie z prośbą mieszkańców Olszyn wójt gminy Sławomir Wojciechowski wystosował pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie z pytaniem, co dzieje się w sprawie inwestycji, którą obiecał jeszcze ówczesny wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

 

Gminni urzędnicy na odpowiedź nie czekali długo. Pojawiła się ona kilka dni później. Zastępca dyrektora olsztyńskiego oddziału GDDKiA Jarosław Bera zapewnił, że trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na tę inwestycję. Ma być on gotowy do końca września. Dodał też, że inwestycja drogowa ma być realizowana wraz z ciągiem pieszo-rowerowym.

 


- I na tym ciągu najbardziej nam zależy – mówi Zygmunt Rząp, sołtys Olszyn. - Bo ile ta droga na odcinku Olszyny-Szczytno pochłonęła ludzkich istnień to już nie chce mi się nawet mówić. To droga śmierci. I jeśli to się nie zmieni, nie zostanie ona przebudowana to naprawdę ją zablokujemy.

 

Droga ma zostać poprawiona w ramach realizacji Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Będzie realizowana w latach 2018-2019.



Komentarze do artykułu

Śmieszek

A p. Rząp to też gdzieś startuje, że ogarnęło go takie wzmożenie w sprawie bezpieczeństwa na drogach?

Mieszkaniec Szczytna

OBWODNICA DLA SZCZYTNA !!! Ciekawe kiedy mieszkańcy Szczytna zablokują centrum miasta, ile jeszcze rząd i GDDKiA będą lecieć w kulki i udawać że wszystko jest OK ???

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-10-09 13:42:48

Patrycja rezygnuje z Europy, na razie...

  • Czwartek, 2017-04-20 23:24:41

Zygmunt Rząp z wyróżnieniem


Komentarze

  • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
    A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
    Autor: Patrycja
    2019-02-22 19:56:04
  • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
    Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
    Autor: Lol
    2019-02-22 15:13:40
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
    Autor: Pan łoficer tak się pisze?
    2019-02-22 13:07:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
    Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
    2019-02-22 13:00:11
  • Zwyciężyć własne życie
    Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
    Autor: varadero
    2019-02-22 11:55:08
  • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
    Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
    Autor: bezpieczny kierowca
    2019-02-22 08:01:09
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
    Autor: lubiepolicje
    2019-02-22 03:43:33
  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie