Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Rząp odwołuje blokadę drogi... na razie


Mieszkańcy Olszyn na razie nie będą blokować drogi krajowej nr 53 na odcinku Szczytno – Olszyny. - Na razie – zastrzega Zygmunt Rząp, sołtys wsi. - Bo z tego co wiem coś dzieje się w sprawie jej przebudowy. Trzeba dać ministrom szansę.



Zgodnie z prośbą mieszkańców Olszyn wójt gminy Sławomir Wojciechowski wystosował pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie z pytaniem, co dzieje się w sprawie inwestycji, którą obiecał jeszcze ówczesny wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

 

Gminni urzędnicy na odpowiedź nie czekali długo. Pojawiła się ona kilka dni później. Zastępca dyrektora olsztyńskiego oddziału GDDKiA Jarosław Bera zapewnił, że trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na tę inwestycję. Ma być on gotowy do końca września. Dodał też, że inwestycja drogowa ma być realizowana wraz z ciągiem pieszo-rowerowym.

 


- I na tym ciągu najbardziej nam zależy – mówi Zygmunt Rząp, sołtys Olszyn. - Bo ile ta droga na odcinku Olszyny-Szczytno pochłonęła ludzkich istnień to już nie chce mi się nawet mówić. To droga śmierci. I jeśli to się nie zmieni, nie zostanie ona przebudowana to naprawdę ją zablokujemy.

 

Droga ma zostać poprawiona w ramach realizacji Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Będzie realizowana w latach 2018-2019.



Komentarze do artykułu

Śmieszek

A p. Rząp to też gdzieś startuje, że ogarnęło go takie wzmożenie w sprawie bezpieczeństwa na drogach?

Mieszkaniec Szczytna

OBWODNICA DLA SZCZYTNA !!! Ciekawe kiedy mieszkańcy Szczytna zablokują centrum miasta, ile jeszcze rząd i GDDKiA będą lecieć w kulki i udawać że wszystko jest OK ???

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-10-09 13:42:48

Patrycja rezygnuje z Europy, na razie...

  • Czwartek, 2017-04-20 23:24:41

Zygmunt Rząp z wyróżnieniem


Komentarze

  • Dwie oferty na stołek po dyrektorze Cimoszyńskim
    a Wilczek to z jakiej partii ,PO czy PSL ?????
    Autor: lulu
    2018-10-15 19:26:22
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
    Autor: pamiętliwy
    2018-10-15 11:10:36
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
    Autor: Śmieszek
    2018-10-15 01:44:53
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
    Autor: Megi
    2018-10-14 22:04:58
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
    Autor: Śmiechu warte
    2018-10-14 22:04:41
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
    Autor: Śmieszek
    2018-10-14 20:04:24
  • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
    Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
    Autor: Wilczy pazur
    2018-10-14 19:31:39
  • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
    Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-14 11:15:44
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
    Autor: Śmiechu warte
    2018-10-12 20:00:33
  • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
    To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
    Autor: Waga
    2018-10-12 13:32:58