Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Rząp odwołuje blokadę drogi... na razie


Mieszkańcy Olszyn na razie nie będą blokować drogi krajowej nr 53 na odcinku Szczytno – Olszyny. - Na razie – zastrzega Zygmunt Rząp, sołtys wsi. - Bo z tego co wiem coś dzieje się w sprawie jej przebudowy. Trzeba dać ministrom szansę.



Zgodnie z prośbą mieszkańców Olszyn wójt gminy Sławomir Wojciechowski wystosował pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie z pytaniem, co dzieje się w sprawie inwestycji, którą obiecał jeszcze ówczesny wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

 

Gminni urzędnicy na odpowiedź nie czekali długo. Pojawiła się ona kilka dni później. Zastępca dyrektora olsztyńskiego oddziału GDDKiA Jarosław Bera zapewnił, że trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na tę inwestycję. Ma być on gotowy do końca września. Dodał też, że inwestycja drogowa ma być realizowana wraz z ciągiem pieszo-rowerowym.

 


- I na tym ciągu najbardziej nam zależy – mówi Zygmunt Rząp, sołtys Olszyn. - Bo ile ta droga na odcinku Olszyny-Szczytno pochłonęła ludzkich istnień to już nie chce mi się nawet mówić. To droga śmierci. I jeśli to się nie zmieni, nie zostanie ona przebudowana to naprawdę ją zablokujemy.

 

Droga ma zostać poprawiona w ramach realizacji Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Będzie realizowana w latach 2018-2019.



Komentarze do artykułu

Śmieszek

A p. Rząp to też gdzieś startuje, że ogarnęło go takie wzmożenie w sprawie bezpieczeństwa na drogach?

Mieszkaniec Szczytna

OBWODNICA DLA SZCZYTNA !!! Ciekawe kiedy mieszkańcy Szczytna zablokują centrum miasta, ile jeszcze rząd i GDDKiA będą lecieć w kulki i udawać że wszystko jest OK ???

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-10-09 13:42:48

Patrycja rezygnuje z Europy, na razie...

  • Czwartek, 2017-04-20 23:24:41

Zygmunt Rząp z wyróżnieniem


Komentarze

  • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
    Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
    Autor: Teresa TTT
    2018-12-12 10:17:29
  • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
    Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
    Autor: Aga
    2018-12-12 07:13:28
  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23