Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Ruszyły przymiarki do hotelu z basenem


Warszawska spółka chce wybudować hotel nad Jeziorem Dużym Domowym. Właśnie wystąpiła o pozwolenie na budowę. Ruszyły procedury w urzędach gminy i starostwa.Z informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom „Tygodnika Szczytno” wynika, że hotel miałby powstać na działkach o łącznej powierzchni 38 hektarów. Powierzchnia działek jest imponująca, ale sam hotel miałby zamknąć się w powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt zakłada, że powstanie tam też restauracja, bar, sala bankietowa, taneczna, część basenowa oraz około 60 pokoi.

 

Hotel miałby powstać nad Jeziorem Dużym Domowym od strony Szczycionka, przy drodze prowadzącej do krajówki, którą ostatnio wyremontowała gmina Szczytno.


 

Niestety, nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami inwestora. Plany inwestycyjne potwierdzili nam jednak wójt gminy Szczytno oraz wicestarosta szczycieński.

 

- Otrzymaliśmy od przedstawiciela tej firmy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę – mówi Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński. - W tej chwili trwa analiza złożonej dokumentacji.Komentarze do artykułu

monika

a czemu warszawska a nie lokalni przedsiebirocy we spol z miastem?

Waga

No to jeszcze raz, bo nie wiem, czy komentarz będzie zamieszczony: Gmina Wiejska Szczytno świetnie wykorzystała możliwości, zamykając miastu ewentualne przymiarki do sfinalizowania planów budowy hotelu przy ul. Pasymskiej, przy której zostaną tylko dwie stacje benzynowe. Wójt i Pani Skarbnik Gminy - obstawiają wszystkie fronty, co jest bardzo dobrą taktyką, a do tego mają oboje potężne atuty w postaci takiej inwestycji. No cóż - w mieście - oprócz stadionów i hal sportowych - trzeba myśleć także o takich sprawach - a tego nigdy nie było, bo - bez urazy - nauczyciele wf mają skrzywienie w tym kierunku. W sumie życzę powodzenia!

Waga

No właśnie! Cha, a gdzie ten hotel, który miał powstać przy Jeziorze Domowym Dużym przy ul. Pasymskiej. Jak na razie to tam tylko stacja paliw! Czyli miasto całkiem zawaliło sprawę, bo tam rzeczywiście zostanie tylko ta stacja. Za to Gmina Szczytno pociągnęła sprawę i prawdopodobnie osiągnie swój cel. Druga sprawa, to ładne rozprowadzenie kandydatów na Wójta Gminy Szczytno - pani Cielecka - skarbnik Gminy Szczytno startuje z PiS-u. Pan Wojciechowski - nie wiem, czy startuje - czy nie i skąd, - ale widać, że ekipa obstawia wszystkie fronty. A propagandę będzie miała zapewniona.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
  Autor: rex
  2018-09-20 09:43:38
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
  Autor: Tomasz
  2018-09-20 09:36:08
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
  Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
  2018-09-20 09:10:43
 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
  Autor: Kara
  2018-09-19 22:17:16
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Po prostu kino by sie przydalo.
  Autor: J
  2018-09-19 21:02:01
 • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
  Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
  Autor: Hjob
  2018-09-19 20:08:57
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
  Autor: Marek
  2018-09-19 17:53:26
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:07:25
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:03:48
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
  Autor: Marek
  2018-09-18 21:12:25