Sobota, 20 Styczeń, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Ruszył remont poważne utrudniania na Lanca

We wtorek ruszyła przebudowa ulicy Lanca w Szczytnie. Droga została częściowa zamknięta. Szykują się poważne utrudnienia, które potrwają aż do końca wakacji. Ostrzegamy kierowców.Remont ulicy Lanca był długo planowany, ale w końcu ruszył. Za niemal 1,2 miliona złotych jezdnia, ale też pobocza przejdą gruntowną modernizację.

- Sama nawierzchni nie była w aż takim złym stanie – mówi Krzysztof Kaczmarczyk, wiceburmistrz Szczytna. - Ale najwięcej skarg od mieszkańców mieliśmy właśnie w odniesieniu do terenów znajdujących się przy samej jezdni.

Przy Lanca znajdują się dwie szkoły, dwie hale sportowe. W miesiącach nauki dochodziło tam do poważnych korków, bo drogę blokowali i rodzice przywożący uczniów i szkolne oraz miejskie autobusy. Bywało, że ulica była nieprzejezdna. Na przykład, gdy pojawiały się autokary z zawodnikami.

Zakres prac to budowa nowej nawierzchni, zatoczek parkingowych dla autobusów, aby zatrzymując się nie tamowały one ruchu, chodników, parkingów dla aut osobowych. - Będzie to całkowicie nowa ulica, po której już we wrześniu ruch będzie przebiegał znacznie sprawniej niż dotychczas – mówi Kaczmarczyk. - Prace prowadzimy w wakacje, bo właśnie teraz jest tam najmniejsze natężenie ruchu. Mieszkańców oczywiście przepraszamy za utrudnienia, ale niestety inaczej nie da wykonać się tej inwestycji.

Całość jest finansowana z budżetu miasta.Galeria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Uważny obserwator

Niedorzecznością jest likwidacja niemal połowy parkingu na rzecz pasa trawniku, podczas gdy całe osiedle otoczone jest zielenią. Gdzie reszta mieszkańców tego osiedla ma zaparkować swój pojazd, nie mówiąc już o sytuacji gdy do mieszkańców przyjeżdzają goście. Przecież podczas większych imprez m.in. w hali na Wagnerze nie było wolnych miejsc dla mieszkańców. Stąd też w mojej ocenie likwidacja przedmiotowego parkingu jest skandalem.

ieszkaniec

Panowie i Panie dziennikarze przyjedzcie i zobaczcie co sie dzieje na lanca przy Leyka, zostaje zlikwidowanych kilkanascie miejsc parkingowych dla mieszkanców na rzecz trawnika!!! Dzis w czasach gdy w kazdym domu jest samochód likwiduje sie miejsca parkingower!!!! To tyylko w Szczytnie jest mozliwym

Napisz

Komentarze

 • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
  Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
  Autor: Kierowca
  2018-01-19 12:24:56
 • Radni rżną własną gminę?
  A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
  Autor: Izabala
  2018-01-18 16:57:17
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49