Niedziela, 19 Listopad, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Rusza rowerowa dokumentacja

Coraz bliżej budowy ścieżki rowerowej na nasypie nieczynnej trasy kolejowej Szczytno-Biskupiec. Rozstrzygnięte są przetargi na dokumentacje. Ścieżka będzie asfaltowa.


Budowa ścieżki rowerowej idzie z oporami. Najpierw ogłoszono jeden przetarg na utworzenie dokumentacji na całość inwestycji. Niestety, nikt do niego nie stanął.

- Musieliśmy podzielić ścieżkę na trzy części: miejsko-gminną Szczytno, dźwierzucką i biskupiecką – mówi Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński. - My, jako powiat odpowiadamy za te dwa pierwsze etapy. Trzeci etap realizuje samodzielnie gmina Biskupiec, ale oczywiście wszystkie działania są skoordynowane.

Na dwa etapy ścieżki idącej przez nasz powiat przetargi właśnie się zakończyły. Dokumentację na oba odcinki przygotuje ta sama firma z Sierpca. Pierwszy „poszedł” za niemal 80 tys. zł, a drugi 198 tys. zł.

- Z tego co wiem, na podobnym etapie jest odcinek idący przez gminę Biskupiec – mówi Nowociński. - Termin realizacji dokumentacji wyznaczony jest do końca września. Chodzi o to, abyśmy zdążyli złożyć wnioski do Regionalnego Programu Operacyjnego o wsparcie budowy tej inwestycji środkami unijnymi.

Dokumentacja dotyczy adaptacji byłego nasypu linii kolejowej Szczytno – Biskupiec o długości 40 km i 115 m na turystyczną ścieżkę rowerową o szerokości min. 2,0 m. Nawierzchnię głównej trasy ma stanowić asfalt.

Z głównej trasy ścieżki będzie możliwy zjazd na trzy odcinki dodatkowe tzw. małe pętle. Ścieżka rowerowa oraz miejsca zjazdu na pętle rowerowe będą oznakowane. Na trasie planuje się lokalizację czterech miejsc obsługi rowerzystów (tzw. MOR) i dwie wieże widokowe.

Na trasie linii kolejowej znajduje się 14 wiaduktów. Nowy szlak rowerowy będzie prowadził przez tereny Spychowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierza Olsztyńskiego, zespół przyrodniczo-krajobrazowy Kołbuckie Wzgórza oraz rezerwaty „Zabrodzie” i „Kulka”.



Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-11-08 12:25:44

Rusza remont starego kina w Pasymiu

  • Czwartek, 2017-10-26 10:31:50

Od piątku rusza akcja „ZNICZ 2017”

  • Poniedziałek, 2017-07-10 10:17:34

Rusza budowa lądowiska przy szpitalu (zdjęcia)



Komentarze do artykułu

Gabi

Fajny pomysł

Napisz

Komentarze

  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Ta pani Lidia maluje sie jak szesnastoletnia metalowa panienka a jej starsza corka wyglada starzej niz ta pani z kolczykiem pod brwia, Moze niech troche dostrosnie ta Lidia i do roboty pojdzie i zmyje z siebie ten mocny makijarz bo to w tym wieku juz nie przystoi.
    Autor: obiektywnie
    2017-11-18 22:33:38
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    A te kobiety które tak się wypowiadają na temat pani Lidii to niech się zajmą swoimi sprawami.Zal ? Trzeba było zgłosić się do prgramu ! Zazdrosne babiszony i na dodatek wścibskie zazdrosnice
    Autor: Wiola
    2017-11-18 22:12:55
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Jestem w szoku ile w ludzi jest zawiści i zazdrości. Dla mnie jest to niepojęte. Jak można komuś życzyć tak źle i niszczyć cudzą pracę? Ta kobieta naprawdę przeszła dużo w życiu, a mieszkańcy Szczytna mogą jedynie się wstydzić swojego okropnego zachowania. Jak oni mogą spokojnie spać w nocy? Nie wyobrażam sobie jak można być tak nieczułym człowiekiem, bez jakiejkolwiek empatii. Nie rozumiem osób, które tylko zazdroszczą i wylewają swoją nienawiść, zamiast sami wziąć się w garść i zrobić coś ze swoim życiem, zamiast osądzać. Może zamiast interesować się i uprzykrzać życie pani Lidii, ludzie zaczniecie się interesować swoim? Mam tylko jedno pytanie do mieszkań Szczytna: Po co to robicie? Tego jednego nie jestem w stanie pojąć w szczególności, po co, jaki jest cel tego zachowania? Po co uprzykrzać życie komuś, kto w końcu może odczuć szczęście? Radzę zająć się sobą i odpuścić uprzykrzanie życia innym, a większą uwagę zwrócić na siebie i może samemu osiągnąć szczęście, nie czyniąc źle drugiemu.
    Autor: Wstyd
    2017-11-18 20:35:57
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Boli wszystkich sąsiadów ze ktos ma remont i zazdrosc ze lepiej ktos ma buraki
    Autor: Nnn
    2017-11-18 18:44:46
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Do Krzysztof: kolejny "wrażliwy społecznie", który życzy innym stryczka. Niczym się nie różnisz od tych, których krytykujesz.
    Autor: Artur
    2017-11-18 17:05:30
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Pani Lidio zasłużyła Pani na ten remont! Pani Kasiu i Ekipo zrobiliście kawał super roboty!!! Gratulacje dla Was! Pani Lidio proszę się cieszyć z całego serca z tego remontu i poprawy warunków na lepsze. Gniazdko macie przepiękne! Proszę chodzić po Szczytnie z uniesioną głową i gawiedzią się nie przejmować! Psy szczekają-karawana jedzie dalej...
    Autor: ex-Szczytnianka
    2017-11-18 08:35:34
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Dzięki Pani Katarzyno za oszczedzenie mieszkańcom Szczytna wstydu i nie pokazanie grupy zawistnych ,leniwych, bezmyślnych gapiów .Wstyd mi za nich.Gdybym wiedziala co sie dzieje przyjechałabym z sąsiadkami z wioski choćby po to by pokazać, że nie wszyscy sa tacy bezduszni i nawet ekipy nie poczestowali chocby ciasteczkiem
    Autor: Emerytka z okolicy Szczytna
    2017-11-18 07:59:12
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    A czemu pani Lidia nie weźmie się do pracy tylko żyje ciągle na cudzy koszt (mopsy, zapomogi itp.)? Pełnoletnia córka nie wygląda na osobę potrzebującą opieki 24h na dobę.
    Autor: Ania
    2017-11-17 23:24:58
  • Cukrzyca zabrała 5-letniej Ninie przedszkole
    Pani Sylwio proszę walczyć,No tak najlepiej jest stwierdzić,że RODZIC NASTAWIONY JEST WROGO....skąd ja to znam...sama jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i wiem co Pani przechodzi.Rodzic który chce pomóc swojemu dziecku traktowany jest jak intruz a dziecko jak kula u nogi.Niby jak choroba jednego dziecka dyskryminuje inne dzieci?Pani dyrektor urwała się chyba z choinki....Jeśli tak uczy dzieci tolerancji,że zamiast podawania ręki będzie uczyła jak podkładać nogę to niestety ale zostawię to bez komentarza.
    Autor: ...
    2017-11-17 23:04:32
  • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
    Święte krowy się odezwały na portalach i pojechały kobietę. Własnymi dupami się zajmijcie i życiem. Jakby się ich wszystkich powiesiło, to nie tylko mieszkanie, ale i Szczytno by było wyremontowane jeszcze. Cieszę się, że komuś się tak poszczęściło i ubolewam, że buractwo Szczycieńskie nie pozwoliło się maksymalnie cieszyć tej rodzinie.
    Autor: Krzysztof
    2017-11-17 20:13:17