Sobota, 20 Styczeń, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Rusza rowerowa dokumentacja

Coraz bliżej budowy ścieżki rowerowej na nasypie nieczynnej trasy kolejowej Szczytno-Biskupiec. Rozstrzygnięte są przetargi na dokumentacje. Ścieżka będzie asfaltowa.



Budowa ścieżki rowerowej idzie z oporami. Najpierw ogłoszono jeden przetarg na utworzenie dokumentacji na całość inwestycji. Niestety, nikt do niego nie stanął.

- Musieliśmy podzielić ścieżkę na trzy części: miejsko-gminną Szczytno, dźwierzucką i biskupiecką – mówi Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński. - My, jako powiat odpowiadamy za te dwa pierwsze etapy. Trzeci etap realizuje samodzielnie gmina Biskupiec, ale oczywiście wszystkie działania są skoordynowane.

Na dwa etapy ścieżki idącej przez nasz powiat przetargi właśnie się zakończyły. Dokumentację na oba odcinki przygotuje ta sama firma z Sierpca. Pierwszy „poszedł” za niemal 80 tys. zł, a drugi 198 tys. zł.

- Z tego co wiem, na podobnym etapie jest odcinek idący przez gminę Biskupiec – mówi Nowociński. - Termin realizacji dokumentacji wyznaczony jest do końca września. Chodzi o to, abyśmy zdążyli złożyć wnioski do Regionalnego Programu Operacyjnego o wsparcie budowy tej inwestycji środkami unijnymi.

Dokumentacja dotyczy adaptacji byłego nasypu linii kolejowej Szczytno – Biskupiec o długości 40 km i 115 m na turystyczną ścieżkę rowerową o szerokości min. 2,0 m. Nawierzchnię głównej trasy ma stanowić asfalt.

Z głównej trasy ścieżki będzie możliwy zjazd na trzy odcinki dodatkowe tzw. małe pętle. Ścieżka rowerowa oraz miejsca zjazdu na pętle rowerowe będą oznakowane. Na trasie planuje się lokalizację czterech miejsc obsługi rowerzystów (tzw. MOR) i dwie wieże widokowe.

Na trasie linii kolejowej znajduje się 14 wiaduktów. Nowy szlak rowerowy będzie prowadził przez tereny Spychowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierza Olsztyńskiego, zespół przyrodniczo-krajobrazowy Kołbuckie Wzgórza oraz rezerwaty „Zabrodzie” i „Kulka”.



Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-01-18 11:43:43

Rusza pilotażowa opieka na... telefon

  • Czwartek, 2017-12-14 11:51:58

W czerwcu ruszą loty z Szyman do Kolonii

  • Czwartek, 2017-11-23 11:21:08

Rusza nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej



Komentarze do artykułu

Marek

Wiadomo coś więcej? Jak postępy? Kiedy rusza budowa?

Gabi

Fajny pomysł

Napisz

Komentarze

  • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
    Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
    Autor: Kierowca
    2018-01-19 12:24:56
  • Radni rżną własną gminę?
    A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
    Autor: Izabala
    2018-01-18 16:57:17
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki